Liou na 110 metrov cez prekážky prekonal rekord ázijského šampionátu

TASR|10. júl 2011 o 12:05

Čínsky olympijský víťaz z roku 2004 Liou Siang zvíťazil na ázijskom atletickom šampionáte v behu na 110 metrov cez prekážky časom 13,22 s.

KOBE.

Liou síce o osem stotín prekonal svoj vlastný rekord majstrovstiev z roku 2005, no výrazne zaostal za svojím osobným maximom 12,88 s.

Číňan odsunul na druhú priečku krajana Š' Tungpchenga (13,56), tretí skončil reprezentant Kórejskej republiky Park Tae-kyong (13,66).

"Nie je to zlý výsledok," povedal Liou po zisku štvrtého ázijského titulu.

"Bolo veľmi horúco, takže som sa nemohol pripravovať ako obyčajne. Z tohto pohľadu je to dobrý výsledok. Som rád, že som prekonal rekord šampionátu."

Liou na júnovom mítingu Prefontaine Classic dosiahol časom 13,00 s. svoj najlepší výkon od triumfu na MS 2007 v Osake, ktorým obsadil druhú priečku za Američanom Davidom Oliverom.

Katarský reprezentant narodený v Nigérii Femi Ogunode triumfoval v behu na 200 metrov v rekorde šampionátu 20,41 s. Striebro získal Japonec Hitoši Sato (20,75), bronz si vybojoval Omar Alsalfa zo SAE (20.97).

Medzi ženami triumfovala suverénne Japonka Chisato Fukušimaová časom 23,49 s. pred Libanončankou Grettou Taslakianovou (24,01). Japonka Saori Imaiová bola tretia (24,06).

Fukušimaová v novembri triumfovala na Ázijských hrách v Číne na 100 i 200-metrovej trati, no na kontinentálnom šampionáte sa predstaví iba na dlhšej trati. V oboch behoch sa chce predstaviť na MS v kórejskom Daegu.

V behu na 800 metrov sa z víťazstva tešila Vietnamka Thanh Hang Truong výkonom 2:01,41 min. Číňanky dominovali vo výškarskom sektore i v guliarskom kruhu.

Skok do výšky vyhrala Čeng Singťüan výkonom 192 cm, Meng Čchienčchien hodila guľu do vzdialenosti 18,31 metra.