Do štvrťfinále Copa América idú Čile, Uruguaj i Peru

TASR|13. júl 2011 o 07:55

Z C-skupiny tohtoročnej Copy America postúpili do štvrťfinále s určitosťou tri tímy - Čile, Uruguaj aj Peru.

MENDOZA / LA PLATA. Futbalisti Uruguaja zdolali Mexiko 1:0 a vo štvrťfinále turnaja sa stretnú s Argentínou, v druhom zápase vyhralo Čile mad Peru 1:0, oba tímy si ale na svojho súpera musia počkať do ukončenia bojov v B-skupine.

Napokon C-skupinu vyhralo Čile, ktoré sa presadilo cez Peru vlastným gólom v nadstavenom čase. "Gratulujem Čile, koučovi Borghimu, aj hráčom. Pri všetkej úcte k ostatným mužstvám, Čile hralo v troch zápasoch najlepší futbal na turnaji," vystrúhal kompliment víťazovi zápasu tréner Peru Sergio Markarian.

Semifinalista posledných MS Uruguaj v prvých dvoch dueloch iba remizoval a na istý postup potreboval bodovať naplno. To sa mu aj podarilo a proti omladenému tímu Mexika mohol vyhrať aj vyšším skóre, no žrde si mexický gólman Michel postavil veľmi dobre. Víťazstvo zabezpečil už v 14. minúte Alvaro Pereira, konštrukciu mexickej brány potom Uruguajčania trafili dvakrát. Šokom mohla byť ale 89. minúta, keď Rafael Marquez Lugo síce vyrovnal, ale asistent rozhodcu mu odmával ofsajd. Stredoameričania tak ukončili Copu bez zisku čo i len bodu.

Výsledky:

Uruguaj - Mexiko 1:0 (1:0)

Gól: 14. A. Pereira, ŽK: Coates - Aguilar, Mier, Marquez Lugo,

Uruguaj: Muslera - A. Pereira, Lugano, Coates, M. Pereira Perez, Arevalo - Rodriguez (83. Eguren), Gonzales (68. Lodeiro), Forlan (89. Abreu), Suarez

Mexico: Michel - Aguilar (46. Aquino), Araujo, Reynoso, Mier - Reyes, Enriquez, Chavez, Ponce - Dos Santos (46. Peralta), Marquez Lugo

Čile - Peru 1:0 (0:0)

Gól: 90.+2 Carillo (vlastný). ŽK: Estrada - Corzo, Revoredo, Ramos, Libman, ČK: 60. Beausejour - 60. G. Carmona

Čile: Pinto - Silva (77. Medel), W. Ponce, Jara - C. Carmona, Estrada - Fiero (57. Sanchez), Beausejour - Jimenez, Suazo, Paredes (57. Valdivia)

Peru: Libman - G. Carmona, Acasiete (45. Vilchez), Ramos, Corzo - Gonzalez (76. Carillo), Ballon, Guevara (69. Lobaton), Chiroque, Revoredo - Ruidiaz