Slovan zdolal Trenčín v úvodnom zápase Corgoň ligy

(Autor: TASR)
TASR|15. júl 2011 o 21:56

Úradujúci slovenský majster vyhral aj v druhom súťažnom stretnutí nového ročníka.

Úradujúci slovenský majster tak vyhral aj v druhom súťažnom stretnutí nového ročníka.

BRATISLAVA. Futbalisti bratislavského Slovana zvíťazili v úvodnom zápase 1. kola Corgoň ligy 2011/2012 nad nováčikom súťaže AS Trenčín 3:1.

Úradujúci slovenský majster tak vyhral aj v druhom súťažnom stretnutí nového ročníka, pretože v utorok zvíťazil v úvodom súboji 2. predkola Ligy majstrov nad kazašským tímom Tobol Kostanaj (2:0).

Slovan Bratislava - AS Trenčín 3:1 (3:1)

Góly: 4. Milinkovič, 16. Ivana, 30. Šebo - 28. Depetris, ŽK: Kladrubský, Žofčák. Rozhodoval: Sedlák, 2048 divákov.

Zostavy a striedania:

Slovan: Putnocký - Bagoyoko, Dobrotka, Dosoudil, Štepanovský - Kladrubský - Milinkovič (79. Grendel), Guédé (86. Kiss), Žofčák, Ivana (73. Halenár) - Šebo

Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Ševela, Valla (46. Mazan) - Baez (85. Malec), V. Horváth - Mondek (63. Štefánik), Salinas, Holúbek - Depetris

Foto - SITA

Foto - TASR

Favorizovaný domáci tím sa ani príliš nenadrel a po šestnástich minútach viedol už 2:0. Najskôr si Milinkovič vymenil loptu so Šebou a bez prípravy poslal loptu k ľavej žrdi Volešákovej brány - 1:0. Po dvoch pohotových streleckých pokusoch Šeba prišla v 16. minúte gólová akcia domácich ako cez kopirák. Tentoraz poslal prízemnú prihrávku do šestnátky Guédé, Ivana síce netrafil loptu ideálne, ale tá opäť zapadla k žrdi trenčianskej brány.

V čase, keď sa zdalo, že sa bude hrať len na bránu nováčika, udrela na druhej strane. Agilný pravý obranca Godál obišiel Ivanu, naviezol z kraja loptu do stredu a vyslal do šestnástky kolmicu na nabiehajúceho Depetrisa, ktorý s prehľadom obišiel gólmana Putnockého a znížil do prázdnej brány - 2:1.

Belasí už o dve minúty odskočili opäť na dva góly. Po rýchlom protiútoku naviezol loptu k vápnu hostí Milinkovič, prihral do šestnástky Žofčákovi, ktorý ju okamžite priťukol Šebovi a ten ju s prehľadom "upratal" do siete. V závere polčasu mal 100-perecentnú šancu Ivana, ale súboj zoči-voči Volešákovi prehral.

Otvorený futbal sa hral aj po zmene strán, ale nebezpečné a gólové šance pred oboma bránami prakticky neboli. Až po hodine hry sa na malom vápne presadil Depetris, ale mierne pridržaný obrancom Slovana mieril zblízka nad.

Belasí sa do ofenzívy neponáhľali, kontrolovali svoje dvojgólové vedenie a v druhom polčase len zápas dohrávali. Niektoré zaváhania obrancov Slovana pri vysokých padajúcich loptách a zbytočne straty pri postranných čiarach by sa im však mohli v Európe vypomstiť.

Hostia pôsobili v druhom polčase živším dojmom, mali lepšiu medzihru, ale potrebný kontaktný gól nedali. Napriek tomu zanechali v Bratislave sympatický dojem a naznačili, že najvyššia slovenská súťaž má o jeden ambiciózny tím navyše.

Karel Jarolím, tréner Slovana: "Úvod zápasu nám vyšiel. Celkom sa nám darilo narúšať súperovu rozohrávku a zo stredu pola sme vychádzali do brejkov. Škoda, že Ivana v poslednej minúte prvého polčasu nedal štvrtý gól. Takto Trenčín cítil šancu a keby dal kontaktný gól, tak by to bolo ešte nepríjemné. V druhom polčase sme chceli vychádzať z obranného bloku, chceli sme eliminovať ich stredovú formáciu, ktorá dokážu zrýchliť hru. Zamerali sme sa na to, ale chceli sme byť efektívnejší v protiútokoch. Ale to sa nám nedarilo, tak ako v prvom polčase."

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "Pre nás to bol zaujímavý krst ohňom. Vstup do zápasu nám nevyšiel, Slovan bol efektívny a využil všetky šance z druhej vlny. Škoda, že po kontaktnom góle, dal Šebo rýchlo tretí gól. To zrejme rozhodlo. V druhej časti sme sa utvrdili v tom, že môžeme hrať aj s veľkým Slovanom, aj keď súper povolil a čakal na rýchle brejky. Dnes sme však na viac nemali, aj keď opakujem náš výkon v druhom polčase bol kvalitný. Mohli sme hrať proti Slovanu len zozadu a hlavičkovať, ale my sme chceli hrať otvorene. Takto nám Slovan nastavil skutočné zrkadlo."