Španiel Pedrosa je víťazom VC Nemecka MotoGP

TASR|17. júl 2011 o 17:25

Španiel Dani Pedrosa na Honde sa stal na okruhu Sachsenring víťazom Veľkej ceny Nemecka, deviateho podujatia seriálu MS motocyklov v kráľovskej kategórii MotoGP.

SACHSENRING. Pre Pedrosu to bol už piaty triumf na Sachsenringu v kariére. Druhé miesto obsadil ďalší španielsky jazdec, úradujúci majster sveta Jorge Lorenzo na Yamahe a tretí skončil vedúci pretekár pribežného poradia šampionátu Austrálčan Casey Stoner na Honde.

Výsledky - MotoGP:

1. Dani Pedrosa (Šp./Honda) 41:12,482 min, 2. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) +1,477, 3. Casey Stoner (Aust./Honda) +1,568, 4. Andrea Dovizioso (Tal./Honda) +10,513, 5. Ben Spies (USA/Yamaha) +10,719, 6. Marco Simoncelli (Tal./Honda) +10,923

Poradie MS (po 9 z 18 pretekov): 1. Stoner 168 b, 2. Lorenzo 153, 3. Dovizioso 132, 4. Valentino Rossi (Tal./Ducati) 98, 5. Pedrosa 94, 6. Spies 85