Reprezentantky do 20 rokov skončili na ME trináste

SITA|17. júl 2011 o 19:39

Slovenské basketbalové reprezentantky do 20 rokov obsadili na záverečnom turnaji A-divízie majstrovstiev Európy v srbskom Novom Sade konečné 13. miesto.

NOVÝ SAD. Slovenské basketbalové reprezentantky do 20 rokov obsadili na záverečnom turnaji A-divízie majstrovstiev Európy v srbskom Novom Sade konečné 13. miesto a zachránili sa v elitnej kategórii. V nedeľňajšom záverečnom vystúpení na tomto kontinentálnom šampionáte podľahli mladé Slovenky v G-skupine (o 13. - 16. priečku) výberu Bieloruska 43:53 (12:22). Napriek tomu boli zverenky trénera Martina Pospíšila najúspešnejšie v konkurencii štyroch družstiev, bojujúcich o záchranu, keď v šiestich dueloch až päťkrát zvíťazili a podľahli iba v nedeľu. Proti Bieloruskám nastrieľala najviac bodov Angelika Slamová - trinásť.

G-skupina o záchranu (o 13. - 16. miesto) v A-divízii ME v basketbale žien do 20 rokov - nedeľňajšie výsledky:

Rumunsko "20" - Nemecko "20" 50:44 (8:16, 4:13, 18:9, 20:6)

Slovensko "20" - Bielorusko "20" 43:53 (6:13, 6:9, 11:19, 20:12)

Zostava a body SR "20": Slamová 13, M. Páleníková 0, Oroszová 4, D. Baburová 9, Staneková 2 (Jassová 0, Bartánusová 4, Ang. Oravcová 4, B. Bálintová 7)

Domov»Halové športy»Basketbal»Reprezentantky do 20 rokov skončili na ME trináste