Na Copa America skončila aj Brazília

Obrovská radosť paraguajských futbalistov.
Obrovská radosť paraguajských futbalistov. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|17. júl 2011 o 23:59

Brazílski futbalisti nepremenili ani jednu zo štyroch penált v jedenástkovom rozstrele štvrťfinálového zápasu s Paraguajom na Copa America.

Skončil aj ďalší favorit Čile, ktoré vypadlo s Venezuelou.

LA PLATA. Obhajcovia titulu na juhoamerickom šampionáte z Brazílie skončili na turnaji podobne ako ďalší favorit Argentína už vo štvrťfinále. Päťnásobní majstri sveta síce dominovali stodvadsaťminút v zápase s Paraguajom, ale svoje šance nevedeli dotiahnuť do konca. Buď zlyhali v poslednej chvíli alebo ich vychytal skvelý brankár súpera Justo Villar.

Stretnutie bolo najmä v predĺžení dosť nervózne, keď rozhodca vylúčil po hromadnej šarvátke obom tímom jedného hráča. Z brazílskej strany dostal červenú kartu Lucas Leiva a z paraguajskej Antolin Alcaraz.

O postupujúcom nakoniec rozhodol jedenástkový rozstrel, v ktorom boli favorizovaní Brazílčania úplne bezradní. Zo štyroch pokusov nedali ani jeden, zatiaľ čo Paraguajčania sa trafili dvakrát. Z Brazílčanov zahodili jedenástky postupne Elano, Thiago Silva, André Santos a Fred.

Čile podľahlo Venezuele 1:2. Skóre zápasu otvoril v 35. Vizcarrondo. Po zmene strán sa Čiľanom podarilo vyrovnať, keď v 70. min dopravil loptu do venezuelskej siete Suazo. Ich nádej však žila iba 10 min, keď definitívnu podobu výsledku dal Cichero. V závere na ihrisku pracovali nervy. Sedem minút pred koncom uvidel červenú kartu Čiľan Medel a v poslednej minúte aj Venezuelčan Rincon.

Štvrťfinále (La Plata):

Paraguaj - Brazília 0:0 po predĺžení, na strely zo značky pok. kopu 2:0 - Paraguaj postúpil do semifinále

ČK: 103. Alcaraz - 103. Lucas Leiva

SAN JUAN: Čile - Venezuela 1:2 (0:1) - Venezuela postúpila do semifinále

Góly: 70. Suazo - 35. Vizcarrondo, 80. Cichero, ČK: 83. Medel - 90. Rincon