Do finále Copa America postúpil Uruguaj

Luis Suarez oslavuje jeden zo svojich dvoch gólov s Diegom Forlanom.
Luis Suarez oslavuje jeden zo svojich dvoch gólov s Diegom Forlanom. (Autor: SITA/AP)
TASR|20. júl 2011 o 08:25

Luis Suarez strelil dva góly Peru a Uruguaj postúpil do finále Copa America. V semifinále vyhral 2:0.

LA PLATA. Prvými finalistami 43. ročníka Copa America sa stali futbalisti Uruguaja, ktorí v noci na stredu vyradili Peru po triumfe 2:0 a zabojujú o rekordný 15. titul. O postup do boja o zlato sa postarala útočník Luis Suarez, keď v rozpätí šiestich minút strelil oba góly favorizovaného tímu. Uruguaj sa v nedeľňajšom finále v Buenos Aires stretne s lepším z dvojice Paraguaj - Venezuela.

Prvý polčas nepriniesol príliš veľa futbalovej krásy ani gólových príležitostí. Uruguaj ale udrel hneď na začiatku druhého dejstva. V 53. minúte vypálil Diego Forlan, no peruánsky brankár Raul Fernandez loptu iba vyrazil pred seba. Najrýchlejšie zareagoval Suarez, ktorý sa dostal k dorážke a poslal svoj tím do vedenia. O päť minút neskôr dostal Suarez prihrávku medzi dvoch obrancov, unikol im a sám proti brankárovi opäť nezaváhal. V 69. minúte navyše videl obranca Peru Juan Vargas červenú kartu a definitívne pochoval šance svojej krajiny na postup do finále.

"Dnes to bol zápas, v ktorom sme museli vybehnúť na súpera, útočiť a diktovať hru. Našťastie to fungovalo," porovnával strelec gólov duel s Argentínou, v ktorom sa Uruguaj predstavil svoju defenzívnejšiu tvár. "Dôležité je, že sme postupom do finále splnili svoj cieľ. Užívame si tieto okamihy."