Futbalisti MŠK Žilina skončili v EL UEFA už v 2. predkole

Futbalisti MŠK Žilina vyhrali vo štvrtkovej odvete 2. predkola Európskej ligy UEFA nad islandským KR Reykjavík 2:0, z Európskej ligy však vypadli.

(Zdroj: SITA)
Ponuka zájazdov na novú sezónu Premier League >>

Futbalisti MŠK Žilina vyhrali v odvete 2. predkola Európskej ligy UEFA nad islandským KR Reykjavík 2:0, ale z EL vypadli.

ŽILINA. Po prehre 0:3 v prvom súboji sa zverenci trénera Ľubomíra Nosického, ktorý nahradil na poste odvolaného Pavla Hapala, so súťažou rozlúčili.

Tím trénera Runara Kristinssona sa v 3. predkole stretne s gruzínskym Dinamom Tbilisi, ktoré si vo štvrtok poradilo s waleským Llanelli AFC 5:0.

Hostia začali aktívne, často si menili posty, zmenšovali ihrisko a domácich nepustili do úvodného tlaku. Postupne však Žilina prevzala opraty zápasu, po Barčíkovom centri v 12. minúte tiahla hlavička Lietavu trafila iba pravú tyč bránky Halldórson.

Islanďania sa sústredili na protiútoky, Dúbravka trochu neskoro v 14. minúte vybehol proti jedinému hrotovému útočníkovi Baldvinssonovi, našťastie ten nezakončil presne. V 19. minúte sa do veľkej šance dostal Gergel po prihrávke od Majtána, jeho strela ale minula bránu. A tak domáci v snahe streliť dôležitý gól uspeli až v 28. minúte.

Fantastickú prihrávku z hĺbky ihriska poslal na rozbehnutého Majtána Barčík a útočník domácich prehodil cez brankára KR loptu do siete. Po polhodine sa pod Dubňom rozpršalo a tým trpela presnosť kombinácií.

Hostia sa sústredili na defenzívu, "šošoni" dobýjali okolie 16-ky súpera, no šance sa nerodili. V 36. minúte priniesol vzruch závar pred Dúbravkom, v nadstavenom čase zasa podobná situácia na opačnej strane, gól však už do polčasu nepadol.

Hneď na začiatku druhého dejstva vyslal bombu na Dúbravku B. Sigurdsson, ale domáci gólman kryl. Žilina stále útočila, v 52. minúte po rohu hlavičkoval nad Ofori. V 55. minúte si cestu do siete nenašla ani hlavička Majtána, hoci lopta na čiare Halldórsonovi vypadla.

Domáci súpera v týchto fázach drvili, zahrávali viacero rohových kopov, v 58. minúte to skúšal zo šestnástky strelou Gergel, ale márne. Druhý gól padol až v 70. minúte, keď sa s loptou preštrikoval do zakončenia striedajúci Ceesay a nezadržateľne skóroval.

Domácich mohol o dve minúty nepríjemne schladiť Gudjónsson, ale z priameho kopu len napálil loptu do brvna. V 80. minúte nepresne strieľal Angelovič a hostia boli pod sústavným tlakom, po Majtánovom centri hlavičkoval vedľa Ceesay.

Vysoký Ceesay sa vo vzduchu dokázal presadzovať, no dve ďalšie hlavičky boli nepresné. Žilina búšila, súpera zavrela v 16-ke, v 89. minúte ale ďalšia hlavička Majtána išla tesne nad, rovnako ako Barčíkova o pár sekúnd. Domáci gól, ktorý by im vybojoval predĺženie už nestrelili a z EL vypadli.

Foto - SITA

Foto - SITA

Hlasy po stretnutí:

Ľubomír Nosický, tréner MŠK Žilina: "To, čo sme sľubovali pred týmto zápasom, že sa budeme snažiť hrať nadoraz, snažiť sa dať gól, a potom to nechať na osud, sme splnili. Hráči si ozaj siahli na dno svojich síl. Záver bol veľmi hektický. Jediné, čo sa nám nepodarilo splniť, je streliť minimálne tri góly, čo je škoda, nejdeme ďalej, z čoho sme smutní."

Runar Kristinsson, tréner KR Reykjavík: "Som veľmi šťastný, že sme sa kvalifikovali ďalej, lebo sme naozaj hrali proti veľmi silnému súperovi. Základ tohto úspechu bol položený na Islande. Bolo to pre mňa veľmi prekvapujúce, že sme vyhrali 3:0, lebo sme hrali proti silnému súperovi. V dnešnom zápase som veril svojmu tímu, a tomu, že vie brániť. Vedel som, že možno prehráme, ale mojim cieľom bolo postúpiť."

Viktor Pečovský, stredopoliar Žiliny: "Ako sa ukázalo, rozhodujúci bol prvý duel na Islande, kde sme prehrali o tri góly. Dnes sme boli lepší, ale dali sme len dva góly. Mali sme viacero šancí aj mimo toho, po druhom góle sme mali ďalšie príležitosti a dvakrát nám vykopli loptu z bránky. Všetci sme veľmi smutní, ale myslím, že sme dnes zvíťazili so cťou."

Róbert Pich, stredopoliar Žiliny: "Po takomto zápase sme veľmi skleslí. Snažili sme sa, no na nešťastie sme premenili len dve šance, žiaľ, ďalšie veľké v závere už nie. Vysoká prehra na Islande bola priveľkým mankom do odvety."

Odveta 2. predkola EL UEFA 2011/2012:

MŠK Žilina - KR Reykjavík 2:0 (1:0)

Gól: 28. Majtán, 70. Ceesay, ŽK: Angelovič, Barčík, Ceesay, Ondráš - Fridgeirsson, Lúdvíksson, G.O. Jonsson, rozhodoval: Ken Henry Johnsen (Nór.), 3412 divákov.

/prvý zápas: 0:3, do 3. predkola postúpil Reykjavík/

zostavy a striedania:

MŠK: Dúbravka - Angelovič, Piaček, Ofori, Ondráš - Pečovský - Gergel (64. Střihavka), Barčík, Pich (81. Zlatkovič) - Majtán, Lietava (46. Ceesay)

Reykjavík: Halldórson - Lúdvíksson, Fridgeirsson, G. Sigurdsson, G. R. Gunnarsson - Gudjónsson - Finbogason, B. Sigurdsson, Arnarsson (76. A.O. Olafsson), Hauksson - Baldvinsson (83. G.O. Jonsson)