Slovenskí juniori získali na ME v letnom biatlone striebro

SITA|24. júl 2011 o 12:06

V nedeľňajších pretekoch miešaných štafiet seniorov na otvorených majstrovstvách Európy v letnom biatlone s krosovým behom v talianskom Martelle zvíťazili Rusi.

MARTELL. V nedeľňajších pretekoch miešaných štafiet seniorov na otvorených majstrovstvách Európy v letnom biatlone s krosovým behom v talianskom Martelle zvíťazili Rusi v zložení Oľga Prokopievová, Natalia Solovjevová, Alexander Kachanovski, Sergej Balandin časom 57:20,4 min.

Slovenské kvarteto Vladimíra Točeková, Terézia Poliaková, Tomáš Rusňák, Peter Ridzoň obsadila piate miesto s vyše sedemminútovým mankom na Rusko. Štafeta pozostávala z dvoch 3-kilomterových (ženy) a dvoch 4-kilometrových úsekov muži).

Slovenskí juniori v zložení Paulína Fialková, Lucia Šímová, Michal Kubaliak a Tomáš Hasilla obsadili druhé miesto, keď zvíťazili Rusi Jekaterina Smirnovová, Oľga Surkovová, Andrej Svoboda, Kirill Komarov časom 1:04:14,1 h. Mladí Slováci za nimi zaostali o 1:46,8 min.

Výsledky - miešané štafety seniorov - nedeľa:

SENIORI: 1. Rusko (Oľga Prokopievová, Natalia Solovjevová, Alexander Kachanovski, Sergej Balandin) 57:20,4 (2 trestné okruhy, 13 dobíjaní), 2. Ukrajina +2:15,13 (1+11), 3. Česko +4:41,8 (0+13),… 5. SR (Vladimíra Točeková, Terézia Poliaková, Tomáš Rusňák, Peter Ridzoň) +7:17,8 (7+16).

JUNIORI: 1. Rusko (Jekaterina Smirnovová, Oľga Surkovová, Andrej Svoboda, Kirill Komarov) 1:04:14,1 (8+21), 2. SR (Paulína Fialková, Lucia Šímová, Michal Kubaliak, Tomáš Hasilla) +1:46,8 (7+16), 3. Česko (Táňa Fidlerová, Lada Nebeská, Jiří Franz, Michal Žák) +2:04,2 (3+19).