AKTUALIZOVANÉ 20.32

Žilina remizovala v Prešove, Trnava v Košiciach

Vo dvoch nedeľňajších zápasoch Corgoň ligy sa zrodila remíza. Futbalisti Tatrana Prešov doma remizovali so Žilinou a Košice so Spartakom Trnava. V treťom stretnutí sa darilo hráčom Banskej Bystrice, ktorí vyhrali na trávniku Dunajskej Stredy 3:1.

Futbalistom Žiliny sa v Prešove gól streliť nepodarilo.(Zdroj: TASR)
Finále populárneho Audi cupu za skvelých 115 € >>

Žilinskí futbalisti v nedeľňajšom zápase 2. kola Corgoň ligy na ihrisku 1. FC Tatran Prešov nedokázali využiť početnú výhodu a opäť iba remizovali 0:0. Prešovčania hrali od 44. minúty bez vylúčeného Piter-Bučka, ktorý v šestnástke fauloval Ceesaya. Rozhodca nariadil pokutový kop, no brankár Diviš Barčíkov pokus zneškodnil.

Remízou sa skončil aj duel Košíc s Trnavou. Východniari išli do vedenia v 31. minúte, keď Pačinda využil vylúčenie Hanzela, no hostia dokázali v desiatich vyrovnať zásluhou Procházku. Banská Bystrica vyhrala v Dunajskej Strede 3:1.

Futbal - Corgoň liga 2011/2012 - 2. kolo:

V Prešove bez gólov

Prvé vzrušenie v zápase prišlo v 15. min, keď Žilina poriadne zatlačila. Najprv vyslal Gergel z 25 m delovku, ktorú s námahou vytlačil Diviš na brvno. Onedlho nebezpečne hlavičkoval Piaček a vzápätí sa dostal do šance Ceesay, ale prekopol bránku domáceho mužstva. Najdramatickejší moment I. polčasu prišiel v 44. min, keď Piter-Bučko dostal za stiahnutie Ceesaya v šestnástke červenú kartu, ale nariadenú penaltu kopol Barčík slabo a Diviš ju zlikvidoval.

V úvode druhého polčasu sa zápas zmenil na boj o loptu v strede ihriska. Žilina však postupne priklincovala Tatran pred jeho bránku a v rozpätí 60. - 65. min si vypracovala aj dobré šance. Šulek, Pich a dvakrát Ceesay ich však nepremenili, hoci posledne menovaný sa po svojej dobre mierenej hlavičke už začal aj tešiť z gólu, Diviš však v poslednej chvíli loptu vyrazil. Potom sa hra na dlhší čas znovu vyrovnala a ani jedno mužstvo nedokázalo do konca zápasu skórovať.

Po zápase:

Štefan Tarkovič, tréner Tatrana: "Musím vyzdvihnúť charakter mužstva, že sme v druhom polčase dokázali zvládnuť oslabenie. Dvakrát po sebe sme pre mňa nepochopiteľne dohrávali zápasy o desiatich. Z tohto pohľadu som s bodom spokojný."

Ľuboš Nosický, tréner Žiliny: "Odohrali sme dva rozdielne polčasy. V prvom sme si dokázali vypracovať šance, ale nepremenili sme ani pokutový kop. V druhom sme síce hrali v číselnej prevahe, ale súper nás do ničoho nepúšťal. Keď už sme sa dokázali dostať do šance, vychytal to brankár. Mrzí nás, že sme nezískali tri body."

1. FC Tatran Prešov - MŠK Žilina 0:0

ŽK: 36. Katona, 36. Lipták, 44. Jakub Diviš - 29. Prince Ofori, ČK: 44. Piter-Bučko (Prešov) za stiahnutie súpera, rozhodovali: Kružliak - E. Weiss, Cuninka, 2155 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Farbák (17. Lipták), Čep, Heindenreich - Piter-Bučko - Zeher (71. L. Žůrek), Katona (46. Krajník), P. Baláž, Papaj - Mariano Bernardo

MŠK Žilina: Dúbravka - Mabouka (85. Střihavka), Piaček, Prince Ofori, M. Ondráš - Pečovský - Gergel (46. Majtán), Barčík, Šulek - R. Pich (76. S. Angelovič), M. Ceesay

Procházka zachránil peknou strelou pre Trnavu bod

Obe mužstvá vstúpili do zápasu aktívne a už v 2. minúte sa prezentoval strelou spoza šestnástky domáci Matič. Pozorný Raška sa nenechal zaskočiť a postupne sa dostávali k slovu i jeho spoluhráči. V 10. minúte sa prezentoval pekným zákrokom Tofiloski, ktorý zneškodnil nepríjemnú hlavičku Malchárka, keď dokázal vyškriabať loptu smerujúcu pod vrchnú konštrukciu brány. Ten istý hráč preveril domáceho brankára aj o sedem minút neskôr, opäť hlavičkou mieril k ľavej žrdi, no bez gólového efektu. V 20. minúte sa dostával po peknom vysunutí do úniku Viazanko, ale Hanzel ho zastavil iba za cenu nedovoleného zákroku a Trnava dohrávala v desiatich. Trest v podobe úvodného gólu prišiel v 31. minúte, keď sa strelou spoza šestnástky k ľavej žrdi presadil Pačinda - 1:0. Hostia si napriek oslabeniu dokázali do konca prvého dejstva vytvoriť príležitosti, ktoré pramenili predovšetkým zo štandardných situácií, no vyrovnávajúceho gólu sa nedočkali.

Druhý polčas odštartoval strelou z priameho kopu Tomaček, ale Tofiloski opäť podržal svoj tím. Košičania boli smerom dopredu opatrnejší a až v 60. minúte pohrozil Isola. O štyri minúty neskôr po útočnej akcii domácich si takmer strelil vlastný gól Gross, ktorý v snahe odkopnúť loptu poriadne vystrašil Rašku, no ten stihol zasiahnuť. V ďalšom priebehu boli paradoxne aktívnejší hostia a svoje úsilie korunovali v 79. minúte, keď takmer z tridsiatich metrov trafil nechytateľne Procházka - 1:1. Otrasení Košičania už nedokázali odpovedať i keď blízko ku gólu bol päť minút pred koncom Šinglár, ktorý zvnútra šestnástky trafil iba brvno. Navyše si Novák po súboji s Koubským "vypýtal" červenú kartu.

Po zápase:

Ladislav Šimčo, tréner Košíc: "Zápas sa musel divákom páčiť. Boli v ňom zaujímavé momenty. Za stavu 1:0 sme nepochopiteľne prestali hrať kombinačne a súper sa tak dostal do hry. Bohužiaľ v druhom polčase sme často lopty len odkopávali. Po chybe v obrane, keď naši neskoro atakovali strieľajúceho hráča hostí, sme inkasovali vyrovnávajúci gól."

Pavel Hoftych, tréner Spartaka: "Videli sme zaujímavé stretnutie, obidve mužstvá chceli vyhrať. Našu snahu o lepší výsledok skomplikovalo vylúčenie Hanzela v 20. minúte. Polčas bol zaslúžene v rukách domácich. V druhom dejstve sa nám podarilo napriek oslabeniu vyrovnať a získať aspoň bod."

MFK Košice - Spartak Trnava 1:1 (1:0)

Góly: 31. Pačinda - 79. Procházka, Rozhodoval: Valášek, ŽK: Hovančík, Isola - Tomaček, Kaščák, ČK: Novák - Hanzel, 2850 divákov

MFK Košice: Tofiloski - Tóth, Djokovič, Dobias, Hovančík - Šinglár - Pačinda (90.+ Kavka), Isola, Matič (66. Karaš), Viazanko - Škutka (77. Novák)

Spartak Trnava: Raška - Malchárek, Gross, Koubský, Hanzel - Kaščák, Karhan - J. Petráš (46. Čvirik), Procházka, Vyskočil - Tomaček (63. Bernáth - 90.+ Ciprys)

Uškovič s Jakubkom rozhodli o výhre Banskej Bystrice

Spočiatku sa obe mužstvá iba oťukávali. Po prvej štvrťhodine prevzali iniciatívu hostia, v pokutovom území súpera využili svoju výškovú prevahu. Po zaváhaní domácej obrany Uškovič získal poslal svoj tím do vedenia. Centrované lopty do domácej 16-tky znamenali stále nebezpečenstvo. V 19. minúte sa Jakubkova hlavička vyšmykla Kováčovi z rúk, ale lopta zostala stáť pred bránkovou čiarou.

Domáci vyrovnali utešeným priamym kopom Zsolta Németha z 20 metrov, ktorý skončil v šibenici. V protiútoku Uškovič trafil vybiehajúceho brankára. V týchto fázach dostala hra rýchly spád zásluhou oboch mužstiev. V úvode druhého polčasu spálili domáci Harsányi a Delarg obrovské šance, na opačnej strane nikým nekrytý Jakubko volejom prestrelil. Potom prišli ďalšie skraty domácej obrany, ktoré zužitkovali Jakubko a Uškovič. Víťazstvo hostí bolo zaslúžené, hrali kultivovanejší futbal.

Po zápase:

Štefan Horný, tréner DAC-u: "Z našej strany sa tento zápas nevydaril. V druhom polčase sme stratili stred poľa a to rozhodlo. Neustrážili sme súperových hráčov po štandardných situáciách. Hráča takej kvality ako je Jakubko nemožno pred bránkou pustiť k lopte."

Štefan Zaťko, tréner Dukly: "Prevzali sme po prevej štvrťhodine iniciatívu. Z našej strany to bol vydarený zápas. Bolo vidieť, že hráči túžia po víťazstve a myslím si, že ukázali aj svoje kvality."

DAC 1904 Dunajská Streda - Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1)

Góly: 28. Németh - 15., 68. Uškovič, 63. Jakubko. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Matúš - Hlinka, Hučko, 3098 divákov

DAC: Kováč - Helísek, Hílek, Konečný, Zs. Németh - Tomčák, Boya (73. Králik), Sedlák (57. Lénárt), Matúš - Harsányi, Delarge

Dukla: Ďurčo - Turňa, Chupáč, Hlinka, Hučko - Považanec, Prekop (90. Kupčík), Bažík, Jakubko (82. Laksík) - Pančík, Uškovič (87. Brašeň)