Plzeň zvíťazila v Trodheime nad Rosenborgom 1:0

SITA|27. júl 2011 o 22:50

Český futbalový šampión Viktoria Plzeň má v úvode sezóny 2011/2012 vynikajúcu formu.

BRATISLAVA.

Zverenci Pavla Vrbu najprv postúpili v 2. predkole Ligy majstrov cez arménsky Pjunik Jerevan suverénnym spôsobom (9:1 v súčte oboch zápasov), minulý týždeň získali Český superpohár a v stredajšom prvom dueli 3. predkola kontinentálneho pohára číslo jeden zvíťazili na ihrisku Rosenborgu Trondheim 1:0.

O jediný gól stretnutia na pôde nórskeho majstra sa postaral Václav Pilař, keď mu v 33. min pekne sklepol loptu hlavou slovenský útočník Marek Bakoš. Ten odohral celý zápas, rovnako ako jeho krajan a klubový spoluhráč - stopér Marián Čišovský. Obaja patrili k najlepším hráčom Plzne. Do duelu zasiahol aj tretí Slovák, Michal Ďuriš nastúpil v 78. min, Miloš Brezinský sedel na lavičke náhradníkov.

"Určite som veľmi spokojný s výsledkom, najmä preto, že súper nás v druhom polčase dostal pod tlak. Musím hráčov pochváliť za výkon, aj silou vôle sme dokázali udržať náskok. Stále sme však zvládli len jeden polčas, až po odvete sa ukáže, či sme v prvom zápase uhrali naozaj kvalitný výsledok," povedal pre oficiálnu stránku Plzne kouč

Výbornú východiskovú pozíciu pred odvetou si vytvorilo aj chorvátske Dinamo Záhreb, ktoré triumfovalo na ihrisku HJK Helsinki 2:1. Slovenský útočník v službách chorvátskeho šampióna Jakub Sylvestr presedel duel na lavičke náhradníkov. Víťazstvo Dinama zariadil trinásť minút pred koncom riadneho hracieho času Brazílčan s chorvátskym pasom Sammir.

V šlágri stredajšieho programu zvíťazila Benfica Lisabon doma nad Trabzonsporom 2:0. O góly dvojnásobného víťaza kontinentálneho pohára číslo jeden z rokov 1961 a 1962 sa postarali Nolito a Nicolás Gaitán. V Portugalsku bol však nerozhodný stav až do 71. min, keď skóroval Nolito. Pre španielskeho útočníka, ktorý posilnil Benficu z FC Barcelona, to bol súťažný debut v drese nového zamestnávateľa. Navyše, do stretnutia zasiahol z pozície striedajúceho hráča až v 54. min.

Jednogólové víťazstvo si do odvety berie aj FC Kodaň. Dánsky šampión zvíťazil nad írskym FC Shamrock Rovers 1:0 gólom Sölviho Ottesena zo 4. min. V ďalších dueloch BK Odense remizoval s Panathinaikosom Atény 1:1, izraelský Maccabi Haifa zvíťazil nad NK Maribor 2:1 a Standard Liége remizoval s FC Zürich 1:1.

Súhrn výsledkov stredajších prvých zápasov 3. predkola futbalovej Ligy majstrov 2011/2011 (hrá sa na odvety):

HJK Helsinki (Fín.) - Dinamo Záhreb (Chor.) 1:2 (1:1)

Góly: 14. Ring - 19. Rafinha (vlastný), 77. Sammir, rozhodoval: Kovařík (ČR)

Jakub Sylvestr (Dinamo) bol na lavičke pre náhradníkov

FC Kodaň (Dán.) - Shamrock Rovers (Ír.) 1:0 (1:0)

Gól: 4. Ottesen, rozhodoval: Radovanovič (Č. Hora)

BK Odense (Dán.) - Panathinaikos Atény (Gréc.) 1:1 (0:0)

Góly: 90. T. Reginiussen - 47. Leto, rozhodoval: Gómez (Šp.)

Maccabi Haifa (Izr.) - NK Maribor (Slovin.) 2:1 (1:1)

Góly: 8. Dvališvili (z pok. kopu), 70. Jampolskij - 27. Marcos, rozhodoval: Soares (Portug.)

Standard Liége (Belg.) - FC Zürich (Švaj.) 1:1 (0:0)

Góly: 90. Nacho González - 78. Mehmedi, rozhodoval: Yefet (Izr.)

Rosenborg Trondheim (Nór.) - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Gól: 33. Pilař, rozhodoval: Jug (Slovin.)

Marek Bakoš a Marián Čišovský odohrali celé stretnutie, obaja dostali žlté karty, Michal Ďuriš nastúpil v 78. min, Miloš Brezinský (všetci Plzeň) nehral

Benfica Lisabon (Portug.) - Trabzonspor (Tur.) 2:0 (0:0)

Góly: 71. Nolito, 88. Gaitán, rozhodoval: Studer (Švaj.).

Domov»Futbal»Liga majstrov»Plzeň zvíťazila v Trodheime nad Rosenborgom 1:0