Sedem gólov v záverečných 20 min, Superpohár pre Marseille

(Autor: AP)
SITA|28. júl 2011 o 14:57

Nezvyčajný vývoj malo stredajšie stretnutie Francúzskeho superpohára medzi OSC Lille a Olympique Marseille.

TANGER. Duel v marockom meste Tanger sa skončil víťazstvom Marseille 5:4, pričom až päť gólov padlo v záverečných desiatich minútach vrátane piatich minút nadstaveného času. Rozhodujúci gól zaznamenal v 95. min útočník André Ayew. Ghanský reprezentant pridal ešte predtým ďalšie dva presné zásahy. Lile viedlo ešte v 85. min 3:1, o vyrovnanie sa však postarali Jérémy Morel a Loic Rémy.

Ayew potom poslal Marseille do vedenia premenenou penaltou, vzápätí opäť vyrovnal hlavičkou Marko Baša. Víťazstvo na stranu Olympique strhol v nadstavenom čase druhým premeneným pokutovým kopom Ayew, ktorý tak skompletizoval hetrik.

"Ukázali sme obrovský charakter a dokázali sme sa dostať do zle sa vyvíjajúceho zápasu.Lille je skvelé mužstvo plné kvalitných hráčov, o to som na svojich zverencov pyšnejší. Dôležité je, že sme týmto výsledkom urobili francúzskemu futbalu veľkú reklamu vo svete," nechal sa počuť tréner Marseille Didier Deschamps.

V zápase o superpohár sa tradične stretávajú ligový šampión s víťazom domáceho pohára, keďže oba tieto primáty pripadli v minulej sezóne Lille, ich súperom bolo Marseille, ktoré v Ligue 1 2010/2011 obsadilo druhú pozíciu. Ligová sezóna sa začína vo Francúzsku 6. augusta.

Francúzskey superpohár vo futbale (hralo sa na jeden zápas):

Olympique Lille - Olympique Marseille 4:5 (1:0) - hralo sa v marockom meste Tanger

Góly: 9. Balmont, 57. Hazard, 72. Sow, 90.+ Baša - 71., 90. a 90.+ A. Ayew (druhý a tretí z pok. kopu), 85. Morel, 87. Rémy, ČK: 90. Chedjou (Lille).

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Sedem gólov v záverečných 20 min, Superpohár pre Marseille