Mladé volejbalistky prehrali na MS s Belgičankami 2:3

Slovenské volejbalové juniorky prehrali na majstrovstvách sveta aj vo svojom záverečnom treťom vystúpení v štvrťfinálovej F-skupine, keď podľahli rovesníčkam z Belgicka 2:3.

TRUJILLO. Slovenské volejbalové juniorky (ročník nar. 1992 a mladšie) prehrali na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Peru aj vo svojom záverečnom treťom vystúpení v štvrťfinálovej F-skupine, keď podľahli rovesníčkam z Belgicka 2:3 (17, 11, -18, -21, -12).

Zverenky trénera Marka Rojka viedli už 2:0 a zdalo sa, že sa po zdolaní Tuniska a Egypta v základnej skupine dočkajú do tretice víťaznej radosti.

V ďalších troch setoch však ťahali za kratší koniec, hoci vo štvrtom viedli 16:11. V konečnej tabuľke skupiny im patrí posledná štvrtá priečka.

Slovenská výprava sa v piatok presunie letecky do Limy, kde šampionát počas víkendu vyvrcholí. Slovenky sa v zápase o 5. - 8. miesto stretnú v sobotu s tretím tímom z E-skupiny Dominikánskou republikou.

Výsledok:

Slovensko - Belgicko 2:3 (17, 11, -18, -21, -12)

135 minút, rozhodovali: Heckford (Angl.) a Rolfová (USA), 3000 divákov

Zostava SR: Smataníková (1 bod), Krišková (13), Palgutová (12), Crkoňová (23), Kóšová (13), Radosová (11), libero Nikmonová (Herelová /2/, Hudecová /0/, Lukáčová /0/, Drobňáková /0/)

Slovenky vstúpili do zápasu dobre. Od začiatku viedli a nenechali sa vyviesť z rytmu ani niektorými spornými verdiktmi rozhodcov. Od stavu 21:17 už súperkám nedovolili uhrať ani bod, set uzavrela Romana Krišková dvoma bodmi priamo z podania.

Zverenky trénera Marka Rojka boli na nezastavenie aj v druhom dejstve. Doslova si robili s Belgičankami, čo chceli. Opäť dala bodku Romana Krišková, ale tentoraz sa presadila v útoku. Zavŕšila tým debakel majsteriek Európy spred dvoch rokov ešte v kadetskej vekovej kategórii na 25:11.

Úvod tretieho setu patril Belgičankám, ktoré dovolili Slovenkám prvý bod až za stavu 4:0. Na prvý technický oddychový čas išli družstvá za stavu 8:2 pre Belgičanky. Juniorky spod Tatier znížili na 9:10, ale to bolo z ich strany všetko. Réžiu prebrali ich súperky a bez problémov dotiahli set k víťazstvu 25:18 a znížili na 1:2.

Prvá polovica štvrtého setu patrila slovenským mládežníčkam. Tie viedli na druhom technickom time oute 16:11 a zdalo sa, že už zápas uzavrú. Prišiel však nepochopiteľný útlm. Belgičanky šnúrou bodov obrátili zo 17:19 na 23:19 a štvorbodový náskok svietil na ukazovateli skóre aj po poslednej lopte - 25:21 a bolo vyrovnané 2:2.

Tajbrejk sa hral v réžii Belgičaniek. Strany sa menili za stavu 8:3 pre ne. Na ukončenie setu i zápasu síce potom potrebovali päť mečbalov, keď Slovenky znížili z 8:14 na 12:14, ale záverečnú radosť si nenechali ujsť.