Trnava s Prešovom bez gólov, Senica nedala Trenčínu šancu

Trnava hrala s Prešovom bez gólov, Senica ich Trenčínu strelila štyri.

(Zdroj: SITA)
Ponuka zájazdov na novú sezónu Premier League >>

Dve dohrávané stretnutia 3. kola Corgoň ligy priniesli bezgólovú remízu i víťazstvo domáceho tímu.

Prešovčania získali cenný bod na ihrisku favorita

TRNAVA. Úvod zápasu sa niesol v duchu spomienkového aktu minútou ticha za tragicky zosnulého fanúšika Tomáš Čamaja, ktorý zahynul počas štvrtkového výjazdu do Sofie.

Trnavčania aj napriek nabitému programu v pohárovej Európe začali súboj so Šarišanmi náporom. Na druhej strane sa hostia snažili napraviť nepriaznivý stav v tabuľke a chceli dosiahnuť prvý gól v tejto sezóne. Už v 6. min Tomaček krížnou strelou mieril medzi žrde, ale obrana Prešova tečovala loptu na rohový kop.

Hostia odpovedali rýchlymi protiútokmi. Snažili sa narúšať obrannú koncepciu domácich. Ich veľké nebezpečenstvo bolo v rýchlosti Žůrek. Práve on v 9. min našiel na päťke voľného Mariana Bernarda, ale ten trestuhodne zahodil čistú gólovú šancu.

V 15. min po centri Karhana priťukol Procházka Tomačekovi, ale stopér Čep odvrátil na rohový kop. O tri minúty neskôr mohli udrieť spratakovci z rýchleho protiútoku, keď sa Tomaček zbavil Čepa, potiahol loptu, prihral Procházkovi, ten posunul Bicákovi, ktorý bez prípravy opečiatkoval ľavú žrď.

Trnavčanom chýbala počas zvyšku prvého dejstva finálna prihrávka a presnosť v zakončení. Hostia si nevypracovali žiadne ďalšie možnosti, mužstvá teda odchádzali do šatní za bezgólového stavu.

Po polčasovej prestávke boli hostia pohyblivejší a útočnejší. V 56. min Čvirik dlhým pasom z ľavej strany našiel Procházku, ten priťukol Karhanovi, no slovenský reprezentant zahodil veľkú príležitosť.

V 63. min po centri Vyskočila Karhan opečiatkoval ľavú žrď. Už o minútu neskôr pohrozili Prešovčania z brejku, no vynikol Raška, ktorý na dvakrát zlikvidoval Papajove pokusy.

V 90. min Tomaček strelou z priameho kopu z hranice pokutového územia opäť mieril len do žrde. Prešovčania teda síce opäť neskórovali, no získali cenný bod na ihrisku favorita.

Hlasy:

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Súhlasím s kolegom, ktorého hráči mali veľkú túžbu po prvom góle v tejto sezóne. U nášho mužstva je vidieť, že má nabitý program. Súper využíval rýchle brejky. Naše nepresnosti sa prejavili v premieňaní šancí. Chceli sme vyhrať, čo nám súper nedovolil. Prešov bol pre nás nepríjemnou prekážkou."

Štefan Tarkovič (tréner Prešova): "Hráči sa na zápas veľmi tešili, hlavne na trnavskú atmosféru a potom na mužstvo, ktoré je v súčasnosti zaťažené pohárovými zápasmi. V porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi sme podali lepší výkon. Dostávali sme sa do šancí, ale gól nám nebol súdený."

Foto - SITA

Foto - SITA

FC Spartak Trnava - 1. FC Tatran Prešov 0:0

ŽK: 34. M. Vyskočil, 51. Bicák - 28. Krajník, 38. Krob, 68. Čep, 90.+ Lipták, rozhodovali: Perašín - Chládek, Kubačka, 3975 divákov

Zostavy:

Trnava: Raška - P. Čarnota (68. Machovec), Koubský, Gross, Čvirik - R. Procházka, M. Kaščák, Karhan, Bicák (58. Gogolák) - M. Vyskočil, Tomaček

Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Krajník (70. Baláž), Čep, Krob - P. Petráš, Žůrek (77. Guba), Lipták, Katona, Papaj - Mariano Bernardo (81. Zeher)

Seničania si pripísali na konto vysoké víťazstvo nad nováčikom

SENICA. Seničania, ktorí mali v nohách štvrtkový súboj v Salzburgu, začali stretnutie aktívnejšie. Už v tretej minúte sa do sľubnej streleckej pozície dostal Kóňa, jeho strela však našla iba brankára Volešáka.

V 10. minúte videli diváci prvý gól zápasu, keď po dlhom odkope Pilára urobil hrubú chybu stopér Ševela, Hošek išiel sám na brankára a s prehľadom ho prehodil - 1:0. V 14. minúte mal gól na kopačke hosťujúci Depetris, v pokutovom území predskočil Pilára, po jeho strele sa však vyznamenal senický brankár Bolek.

V 19. minúte sa dostal do úniku Piroska, jeho zakončenie bolo nepresné. O dve minúty sa Záhoráci dožadovali odpískania pokutového kopu po ruke Holúbeka, píšťalka rozhodcu Trutza však zostala nemá. V útočnej fáze bol nebezpečný hosťujúci Salinas, z dvoch pokusov však nebol úspešný ani raz.

V 28. minúte napriahol z veľkej diaľky Štefánik, lopta išla tesne vedľa. Hostia sa čoraz viacej dostávali do zápasu. V 32. min Holúbkovu strelu z 26 metrov Bolek vyrazil. Na druhej strane boli trikrát v šanci domáci Seničania, Piroska a dvakrát Diviš však úspešní neboli a tak sa prvý polčas skončil jednogólovým víťazstvom Záhorákov.

Začiatok druhého dejstva bol na gólové šance v porovnaní s tým prvým chudobnejší. Až v 61. minúte Wiljaars využil zaváhanie trenčianskych stopérov, išiel sám na brankára a svoje sólo zakončil premiérovým gólom v senickom drese - 2:0.

V 74. minúte bol v šanci Gorosito, jeho strelu brankár zneškodnil, no v 81. minúte už Kóňa pekne vysunul Hošeka a ten svoj únik premenil - 3:0. Po druhom góle ho domáci tréner Griga stiahol a za svoj výkon si vyslúžil potlesk tribún.

V 85. minúte bol v pokutovom území Trenčína faulovaný Piroska a sám faulovaný hráč nariadený pokutový kop premenil presnou strelou k pravej žrdi - 4:0. V samom závere sa dostal ešte do šance striedajúci Valenta a hoci sa už skóre nezmenilo, Seničania si pripísali na konto vysoké víťazstvo nad nováčikom súťaže.

Hlasy:

Stanislav Griga (tréner Senice): "Vedeli sme, že k nám príde kvalitný súper, ktorý chce hrať futbal. Našimi zbraňami boli pozorná defenzíva a rýchlosť smerom dopredu. Práve z týchto predností sme ťažili pri prvých dvoch góloch. S výsledkom sme spokojní, teraz sa už koncentrujeme na štvrtkový zápas proti Salzburgu."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Videli sme veľmi dobrý zápas. Do stavu 2:0 sme držali častejšie loptu na kopačkách. O osude duelu rozhodol gól na 2:0, prišiel v čase, keď sme sa chceli nadýchnuť k náporu, ale ten inkasovaný gól nás schladil. Musíme popracovať na všetkých činnostiach, predovšetkým však na ostražitosti v strede ihriska."

Foto - SITA

Foto - SITA

FK Senica - AS Trenčín 4:0 (1:0)

Góly: 10., 81. Hošek, 61. Wiljaars, 85. Piroska z 11 m. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Motha, Urbánek - Ševela, 2211 divákov.

Zostavy:

FK Senica: Bolek - Gorosito, Pilár, Pavlík, Urbánek - Motha (49. Wiljaars), Kóňa - J. Diviš, Piroska, Kalabiška (77. Valenta) - Hošek (82. Kroupa)

AS Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Ševela, Holúbek - Báez - Mazan, Štefánik (64. Hlohovský), Horváth, Salinas - Depetris (20. Malec)

Foto - SITA

Foto - SITA

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 3. kola Corgoň ligy:

SOBOTA:

Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 4:0 (2:0)

MFK Ružomberok - FC Nitra 0:0

FC ViOn Zlaté Moravce - DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (2:0)

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (2:1)

NEDEĽA:

Foto - SITA

Petr Hošek

Foto - SITA

Strelci Corgoň ligy po víkendových stretnutiach 3. kola:

3 góly: Martin Jakubko (Banská Bystrica), Petr Hošek (Senica)

2 góly: Roman Procházka (Trnava), Dušan Uškovič, Marek Bažík (obaja Banská Bystrica), Juraj Halenár (Slovan Bratislava)

1 gól: Marko Milinkovič, Milan Ivana, Filip Šebo, Erik Grendel (všetci Slovan Bratislava), David Depetris, Peter Kleščík (obaja Trenčín), Michal Pančík ml. (Banská Bystrica), Róbert Rák, Sibusiso Thamanqa N'Tuli (obaja Nitra), Adrián Candrák, Martin Babic, Andrej Hodek, Peter Orávik (všetci Zlaté Moravce), Karel Kroupa, Jan Kalabiška, Nicolas Ezequiel Gorosito, Tomáš Kóňa, Stef Wijlaars, Juraj Piroska (všetci Senica), Ľubomír Gogolák (Trnava), Lukáš Matůš, Zsolt Németh, Ján Štajer (všetci Dunajská Streda), Matúš Čonka, Erik Pačinda (obaja Košice), Pavol Masaryk (Ružomberok), Tomáš Majtán, Miroslav Barčík, Peter Šulek (všetci Žilina).

Vlastný gól: Karel Kroupa (Senica) v 2. kole na Slovane