Velďáková ako prvá slovenská atlétka bodovala na Diamantovej lige

Trojskokanka Dana Velďáková sa stala prvou slovenskou atlétkou, ktorá obsadila v niektorej z hodnotených disciplín na mítingu Diamantovej ligy medailovú priečku. V behu na 800 m bodovala následne aj Lucia Klocová.

(Zdroj: SITA)

Dana Velďáková si do hodnotenia Diamantovej ligy pripísala prvý bod a patrí jej delená 6. priečka.

LONDÝN. Trojskokanka Dana Velďáková sa stala prvou slovenskou atlétkou, ktorá obsadila v niektorej z hodnotených disciplín na mítingu Diamantovej ligy medailovú priečku.

Košičanka skončila výkonom 14,48 m na ďalšom podujatí prestížneho seriálu v Londýne na 3. mieste. Velďáková dosiahla svoj najlepší tohtoročný výkon, za vlastným slovenským rekordom z 11. mája 2008 z talianskej Pavie zaostala o 3 cm. Do hodnotenia Diamantovej ligy si pripísala prvý bod a patrí jej delená 6. priečka. Jej londýnska séria bola 11,43 - 14,18 - x - 14,48 – x - 14,10.

"Konečne som dosiahla kvalitný výkon. Dnes som sa necítila veľmi dobre, mala som pocit, že ma chytajú kŕče. Som veľmi rada, že to dnes napokon tak pekne vyšlo. Povrch i diváci boli skvelí," uviedla v prvej reakcii Dana Velďáková.

Trojskok v Londýne vyhrala Ukrajinka Oľha Saladuchová výkonom 14,80 m. Velďáková prehrala s druhou Oľgou Rypakovovou z Kazachstanu o 1 cm.

Premiérový bod v Diamantovej lige získala aj Lucia Klocová

Po Dane Velďákovej získala na piatkovom mítingu Diamantovej ligy v atletike v Londýne svoj premiérový bod do hodnotenia prestížneho seriálu aj Lucia Klocová.

Martinčanka v behu na 800 m finišovala na 3. mieste za 1:59,65 min. Klocová tretíkrát v sezóne dosiahla výkon pod 2 minúty, v závere v cieľovej rovinke predstihla Marilyn Okorovú z Veľkej Británie.

Ženskú osemstovku v Londýne vyhrala domáca Jennifer Meadowsová (1:58,60) pred Jamajčankou Keniou Sinclairovou (1:59,16).