Dortmund zdolal na úvod Bundesligy Hamburg

(Autor: SITA)
SITA|5. aug 2011 o 22:51

Úradujúci majster vstúpil do novej sezóny víťazstvom 3:1.

DORTMUND. Futbalisti majstrovskej Borussie Dortmund v piatkovom zápase úvodného kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže zdolali rivalov z Hamburgeru SV 3:1.

O víťazovi duelu sa rozhodlo prakticky už v prvej polovici súboja, keď krátko po zmene strán Grosskreutz zvýšil svojim druhým gólom na priebežných 3:0. V závere už len skorigoval výsledok Tesche.

Tréner Dortmundu Jürgen Klopp bol spokojný s dvoma tretinami duelu, no v závere jeho zverenci poľavili po tom, čo hrali "excelentný futbal v úvodných 70 minútach."

Kapitán Hamburgu Heiko Westermann priznal, že v zápase naplno bodoval lepší tím. "Dostali sme prvý gól a to sa nemalo stať. Mali sme šťastie, že sme do polčasu prehrávali iba o dva góly. Súper bol o triedu lepší," vyhlásil.