Slováci na záver Turnaja štyroch krajín zdolali Švajčiarov

(Autor: TASR)
SITA|6. aug 2011 o 17:02

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila v sobotňajšom stretnutí na Turnaji štyroch krajín v českých Strakoniciach nad Švajčiarmi 2:0.

Švajčiari, ktorí vyhrali prvé dva zápasy v Strakoniciach, mali už po piatku istotu celkového triumfu.

STRAKONICE.

Zverenci Antona Tomka dosiahli svoje prvé víťazstvo na tomto podujatí a v tabuľke obsadia 3. alebo 4. miesto podľa výsledku večerného duelu Čechov s Nemcami. Švajčiari, ktorí vyhrali prvé dva zápasy v Strakoniciach, mali už po piatku istotu celkového triumfu.

Po bezgólovej prvej tretine išli mladí Slováci proti švajčiarskym rovesníkom do vedenia v 23. min, keď sa pri hre štyroch proti štyrom presadil Tomáš Matoušek. Oba tímy hrali ofenzívne, nedokázali však prekonať dobre chytajúcich Dominika Riečického a Lukasa Meiliho. V záverečnej power-play Švajčiarov pečatil výsledok Lukáš Cingel.

"Náš výkon gradoval od zápasu k zápasu. Nezvládli sme prvú tretinu súboja s Českom, v ktorej sme inkasovali štyri góly. Potom sme zlepšili pohyb, strelili tri góly, ale pri našom tlaku sme dostali ďalší, na ktorý sme už nedokázali odpovedať. S Nemcami sme boli lepším mužstvom, nevyužili sme však množstvo príležitostí v riadnom hracom čase i v predĺžení. V samostatných nájazdoch je to vždy lotéria. So Švajčiarskom sme podali najlepší výkon. Hrali sme to, na čom sme sa dohodli. Škoda, že po prvom zápase nám pre zranenie kolena vypadol zo zostavy Šimčák. Museli sme improvizovať a jeden hráč nám chýbal. Na turnaji sme naplnili základný cieľ, ktorý sme mali. Videli sme v akcii hráčov, ktorí pôsobia v zámorí, keďže až do decembra ich nebudeme mať k dispozícii," zhodnotil podujatie pre agentúru SITA Anton Tomko.

Výsledok - Turnaj štyroch krajín v Strakoniciach:

Slovensko "20" - Švajčiarsko "20" 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 23. Matoušek (Bajaník, Bene), 59. Cingel (M. Tvrdoň)

Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: Trška na 5+DKZ za hrubosť - S. Bertschi na 5+DKZ za vrazenie na mantinel a hrubosť, presilovky a oslabenia: 0:0