SITA|6. aug 2011 o 21:49

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola druhej II. futbalovej ligy.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy:

MFK Zemplín Michalovce - TJ Spartak Myjava 1:0 (0:0)

Gól: 85. F. Serečin, ŽK: 61. Vanák, 85. Dargaj, 89. Jakubčo, 90. Kovaľ - 83. P. Straka, rozhodovali: Samotný - Žákech, Mikulaj, 1870 divákov.

V peknom slnečnom počasí sa hral slabší druholigový zápas. Dlhšie sa ani jedno z mužstiev nedokázalo dostať do šancí. V 20. min po rohu skončila bomba Vanáka na žrdi Solničkovej bránky.

V 31. min tesne minula cieľ strela Serečina. Rovnaký hráč sa v 35. min prekľučkoval do pokutového územia, ale opäť netrafil bránku. V druhom polčase zaujala až v 69. min delovka hosťujúca Saba tesne vedľa.

V 85. min Jakubčo zabojoval v strede poľa, prihral loptu Serečinovi, ktorý si ju narazil s Fótyikom a prekonal bezmocného Solničku. Do konca zápasu už nezaujalo nič okrem dvoch žltých kariet Zemplínčanov. Michalovce sa týmto víťazstvom posunuli na priebežne prvú priečku tabuľky.

MŠK Rimavská Sobota - FO ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:0)

Gól: 73. Podio, ŽK: 70. Podio, 88. J. Pančík (obaja Podbrezová), rozhodovali: Valášek - Súkeníková, Roszbeck, 732 divákov.

V Rimavskej Sobote sa hral obojstranne útočný a otvorený futbal. V prvom polčase mali navrch domáci. Leško z priameho kopu opečiatkoval brvno a ďalšie príležitosti mali Siheľský a Morháč.

Hostia však v polovici druhého polčasu prevzali iniciatívu a ujali sa vedenia tečovanou strelou Podia. Rimavská Sobota si potom už nevypracovala vážnejšiu možnosť na vyrovnanie.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FK LAFC Lučenec 0:0

ŽK: 53. M. Bezák (L. Mikuláš), rozhodovali: Eperješi - Borsányi, Martiš, 450 divákov

Od úvodu bolo vidieť, že domáci chcú prelomiť streleckú smolu z doterajšieho priebehu sezóny (nedali ešte ani gól) a získať aspoň prvý bod. Hneď v 4. min sa prezentovala nová posila Liptákov Gejdoš zo Senice, ale z metra trafil do žrde. Rovnaký hráč o 20 minút neskôr prestrelil.

V 27. min zaútočili opäť domáci, prudká strela Lišivku však smerovala vedľa pravej žrde. Liptovský Mikuláš mal prevahu, hostia trpezlivo čakali a spoliehali sa na brejky. V 67. min domáci Kočan zo šestnástich metrov mieril vedľa pravej žrde.

Najväčšiu šancu zahodili hostia v 75. min, keď Lukáč unikol, ale svoje sólo na brankára Šavola nepremenil. Domáci bojovali, v 79. min sa nepresadil Paděra, z následného rohu chytil hlavičku Šupeja hosťujúci brankár Michalík.

FK Bodva Moldava nad Bodvou - MFK Dolný Kubín 2:2 (2:1)

Góly: 17. Palencsár, 20. Ojirogbe - 34. Siman (z 11 m), 57. M. Jaworek, ŽK: 34. Smačár, 56. Ojirogbe, 90. Labun - 6. Lukáš Horváth, 8. Demko, rozhodovali: Smolák - Jankovič, Rendko, 1071 divákov

Domáci po vysokej prehre v Podbrezovej začali ako zo sna: hneď ich prvé dve šance sa skončili gólom - zhodne hlavou. Prišla však 34. min a v nej pokutový kop za nedovolený zákrok Smačára na Simana, ktorý sa z bieleho bodu nepomýlil.

Hostí z Dolného Kubína tento kontaktný gól naplno prebudil. Naopak, do druhého polčasu akoby vyrukovala iná Moldava. Domáci stratili istotu a vyústilo to do gólu Jaworeka na 2:2. V závere sa už len obojstranne opatrne dohrávalo.

Domov»Futbalnet»Sobotňajšie zápasy II. futbalovej ligy priniesli víťazstvá Michaloviec a Podbrezovej