Štěpánek je druhým najstarším víťazom turnaja vo Washingtone

Radek Štěpánek oslavuje svoj titul vo Washingtone.
Radek Štěpánek oslavuje svoj titul vo Washingtone. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. aug 2011 o 08:00

Štěpánek do týždňa vstupoval na 54. mieste rebríčka ATP, no vyhral šesť duelov a vyskočil na 27. pozíciu.

WASHINGTON. Český tenista Radek Štěpánek získal titul vo dvojhre na turnaji vo Washingtone, keď v nedeľňajšom finále zdolal najvyššie nasadeného Francúza Gaela Monfilsa (7. vo svetovom rebríčku, štartoval s voľnou kartou) za 94 minút 6:4, 6:4.

Štěpánek tak upravil vzájomnú bilanciu s Monfilsom na 3:5 a vo veku 32 rokov sa stal najstarším víťazom podujatia od éry Jimmyho Connorsa. Legendárny Američan v hlavnom meste v roku 1988 triumfoval ešte o tri roky starší.

"Sme ako víno, čím sme starší, tým sme lepší," povedal s úsmevom po svojom piatom finálovom úspechu v kariére v ATP nenasadený Čech, ktorý na turnajové prvenstvo čakal od februára 2009.

Za úspechom vo finále dokráčal najmú vďaka účinnej hre na sieti. "Bol veľmi agresívny a skoro vôbec mi nedovolil presadzovať moju hru," uznanlivo konštatovala o osem rokov mladšia svetová sedmička z Francúzska.

"Chcel som ovládnuť hru a stať sa šéfom kurtu," priznal Štěpánek, ktorý do týždňa vstupoval na 54. mieste rebríčka ATP, no vyhral šesť duelov, vyskočil na 27. pozíciu a zinkasoval 264.000 dolárov. Monfils získal 300 bodov a 122 000 dolárov.

Dvojhra - finále ATP World Tour 500 Legg Mason Tennis Classic vo Washingtone (dotácia 1 166 400 USD, tvrdý povrch Decoturf vonku):

Radek Štěpánek (ČR) - Gael Monfils (Fr.-1) 6:4, 6:4 za 94 minút