Mladí Slováci na Memoriáli Ivana Hlinku vysoko prehrali s Fínmi

(Autor: SITA)
SITA|9. aug 2011 o 20:36

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov neuspela ani vo svojom druhom vystúpení na medzinárodnom turnaji Memoriál Ivana Hlinku 2011.

Tri góly inkasovali Slováci v oslabení, ďalšie tri pri vlastnej presilovke.

PIEŠŤANY/BŘECLAV. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov neuspela ani vo svojom druhom vystúpení na medzinárodnom turnaji Memoriál Ivana Hlinku 2011, keď po pondelkovej prehre s ruskými rovesníkmi (2:5) podľahla v utorok v Piešťanoch mladým Fínom vysoko 2:10.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša nestačili na hráčov "Suomi" už od úvodného buly. Prvý gól inkasovali po 15 sekundách, v 11. min prehrávali 0:3, po dvoch tretinách 1:7, desiaty gól inkasovali v 57. min.

V stredu o 17.30 h nastúpi slovenský výber proti výberu USA.

Ernest Bokroš (tréner SR 18): "Pri porovnaní so zápasom s Ruskom ťažko môžem hľadať v našom výkone pozitíva... Kým v zápasoch s Ruskom a Kanadou sme mali dobré nástupy do zápasov, dnes sme inkasovali už v 15. sekunde... Prepadli sme výsledkovo aj herne. Príčiny boli hlavne v osobnej nedisciplinovanosti - tri góly sme inkasovali pri našich vylúčeniach, no čo je ešte horšie, pri piatich presilovkách sme taktiež trikrát dostali gól! A to by zatriaslo aj so psychikou seniorských tímov... Takéto zápasy sa hrajú vo vysokom tempe s množstvom osobných súbojov a len dobre pripravení hráči ho dokážu zvládnuť a odohrať celých šesťdesiat minút. Aj keď to po dnešnom výsledku vyznieva kruto, takýto turnaj vítame. Na vlastné oči sa môžeme presvedčiť, že všetci musíme tvrdo pracovať, aby sme sa zlepšovali. Chlapcom snahu uprieť nemôžem, ale to je v dnešnom modernom hokeji málo na úspech...“

Výsledky utorňajších duelov na turnaji reprezentácií do 18 rokov - Memoriál Ivana Hlinku 2011:

A-skupina (Břeclav):

Švajčiarsko "18" - Švédsko "18" 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Česká republika - Kanada 1:6 (0:0, 1:4, 0:2)

B-skupina (Piešťany):

USA "18" - Rusko "18" 5:4 po predĺžení (1:1, 1:0, 2:3 - 1:0

Slovensko "18" - Fínsko "18" 2:10 (1:3, 0:4, 1:3)

Góly: 19. Štrauch (Šohajda, Lunter), 49. Blaško (Kolena) - 1. a 40. Teräväinen, 4. a 11. Lehkonen, 40. a 48. Barkov, 29. a 57. Ikonen, 35. Pokka, 51. Markkula

Vylúčení 6:5 na 2 min, navyše Lindell (Fín) na 10 min za narazenie zo zadu, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:3, rozhodovali: Müllner, D. Konc - Stano, Rovenský