Slovanisti zdolali KalPu na European Trophy 2:1

TASR|11. aug 2011 o 20:38

Hokejisti Slovana Bratislava vstúpili do turnaja European Trophy víťazstvom, keď vo štvrtkovom prvom zápase zdolali fínsku KalPu Kuopio 2:1 po samostatných nájazdoch.

BRATISLAVA.

Rozhodujúci nájazd premenil v siedmej sérii Michal Macho.

Výsledok:

Slovan Bratislava - KalPa Kuopio 2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 57. Preisinger (Skokan, Lipiansky) + rozhodujúci sn: Macho - 16. Salminen (Kiiskinen). Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Baluška, D. Konc - Tvrdoň, Orolin, 4290 divákov.

Slovan: Konrád - Dobroň, Švarný, Ďatelinka, Frühauf, Štajnoch, Jass, Janík - Balej, Lipiansky, Skokan - Hudáček, Kukumberg, Hudec - Bulík, Macho, Bakoš - Kudrna, Preisinger, Cíger - Buc

KalPa: Ahonen - Kauppinen, Lannon, Kukkonen, Koistinen, Masuhr, Saarinen - Kiiskinen, Kuparinen, Salminen - Kapanen, Rissanen, Hentunen - Kallela, Ikonen, Junnila - Pakarinen, Jokinen, Riekkinen

Už po piatich minútach hry mohol otvoriť skóre domáci Hudáček, ktorý si vypýtal trestné strieľanie, jeho strelu švihom však brankár Ahonen s prehľadom zlikvidoval. Oba tímy si v súbojoch pri mantineloch nič nedarovali, čo v 12. minúte viedlo k bitke medzi Ďatelinkom a Pakarinenom.

Šance sa následne striedali na oboch stranách, nebezpečnejší však boli hráči KalPy, ktorí svoju prevahu korunovali v 16. minúte gólom Salminena po ukážkovej individuálnej akcii - 0:1.

Aj v druhom dejstve sledovali diváci rýchly hokej s množstvom osobných súbojov. Herne malo navrch fínske mužstvo, slovanisti sa však v bráne mohli spoľahnúť na výborne chytajúceho Konráda, ktorý zneškodnil viacero veľkých možností súpera. Na nedostatok práce sa mohol naopak sťažovať Ahonen, keďže belasí sa v prostrednej časti dostávali do šancí iba sporadicky.

V podobnom duchu sa niesla aj tretia tretina, keď mal Konrád plné ruky a nohy práce. Šesť minút pred koncom mal druhý gól svojho tímu na hokejke Kapanen, kapitán KalPy však zoči-voči Konrádovi bekhendom prestrelil bránu. Keď sa už zdalo, že Slovan v zápase nič nevymyslí, sa domáci dočkali vyrovnania. Tri minúty pred koncom Ahonen iba vyrazil Skokanovu strelu pred seba a pohotový Preisinger upratal puk do siete - 1:1.

V predĺžení mohol rozhodnúť Macho, jeho prudká strela ale minula bránu a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich mali presnejšiu mušku domáci, keď o ich víťazstve rozhodol v siedmej sérii práve Macho.

Vyjadrenia po zápase:

Štefan Mikeš, tréner Slovana: "Som veľmi rád, že sme tento zápas ustáli. Súper bol rýchly, kvalitný, korčuliarsky dominoval. Chceli sme hrať efektívne a to sa nám podarilo. Bol to moderný hokej a som rád, že sme zápas dotiahli do víťazného konca."

Tuomas Tuokkola, tréner KalPy: "Vedeli sme, že nás čaká fyzicky silný súper, preto sme sa snažili čo najviac držať puk. Som sklamaný, pretože sme nevyužili ani jednu presilovku, hoci sme ich hrali niekoľko. Prehra mrzí, ale hra mužstva ma potešila. Verím, že v ďalšom zápase uspejeme."

Súhrn výsledkov štvrtkových hokejových zápasov European Trophy 2011:

HC Sparta Praha (ČR) - HV 71 (Švéd.) 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Frölunda Indians (Švéd.) - Eisbären Berlín (Nem.) 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Färjestads BK (Švéd.) - EC Red Bull Salzburg (Rak.) 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Djurgaardens IF (Švéd.) - HC Slavia Praha (ČR) 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice (ČR) - Linköpings HC (Švéd.) 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Viedeň Capitals (Rak.) - Kärpät Oulu (Fín.) 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)