Futbalisti Slovana vyhrali v Banskej Bystrici

Výsledky sobotňajších stretnutí 5. kola futbalovej Corgoň ligy.

Výsledky sobotňajších stretnutí 5. kola futbalovej Corgoň ligy:

Banskobystrická Dukla prehrala s bratislavským Slovanom

V Banskej Bystrici sa hral od úvodu zaujímavý futbal s množstvom príležitostí na oboch stranách. Útočnejšie začala Dukla, no nebezpečné boli iba priame kopy Bažíka spoza šestnástky. V 7. min mieril nad brvno a v 14. min spod brvna vytláčal loptu Putnocký.

Do vedenia mohla ísť Banská Bystrica v 17. min, keď Považanec vybojoval na pravej strane loptu, cez Uškoviča ju poslal do šestnástky na Bažíka, no tretiu strelu domáceho stredopoliara Putnocký zlikvidoval. V 19. min Guédé poslal loptu zo stredu do druhej línie na Halenára, stopéri Dukly sa viac sústredili na útočníkov Slovana a Halenár zo svojej obľúbenej parkety spoza šestnástky mieril presne k žrdi.

Inkasovaný gól domácich trošku rozladil, hra sa sústredila viac do stredu. V 32. min zaujala strela Milinkoviča z vyše 20 m, lopta však išla tesne vedľa žrde. V 44. min vybojoval loptu v strede ihriska Považanec, prenikol až do šestnástky, ale finálnu prihrávku na Uškoviča zneškodnil Putnocký.

V druhom polčase predviedol rozhodca Sedlák niekoľko sporných verdiktov, pribudlo vášní a viac sa bojovalo v strede ihriska. Ten patril Slovanu a práve z väčších vzdialeností to skúšal Halenár. V 51. min z vyše 30 metrov preveril Belicove rukavice.

Dôležitý moment nastal, keď Dobrotka fauloval v šestnástke Jakubka, nevidel druhú ŽK a následný pokutový kop v 57. min nepremenil Bažík. V 62. min sa predviedol striedajúci Žofčák, keď poslal presnú prihrávku do pravého rohu veľkého vápna na Lačného nepresne.

Ďalšie sporné verdikty rozhodcu Sedláka rozkúskovali hru, čo viac vyhovovalo hosťom. V 80. min Žofčák ponúkol z pravej strany presný center do malého vápna, kde bol nepokrytý Šebo, ktorý hlavou prekonal Belica a zvýšil na 2:0. Dukla bojovala, no niektorým hráčom chýbali sily, napriek tomu aktívny Jakubko "vyrobil" druhú penaltu, fauloval Had, Pančík sa nemýlil.

Hlasy:

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Podali sme statočný výkon, v určitých fázach aj kvalitný. Rozhodlo viacero momentov. Určite chyba nášho stopéra pri prvom góle, Halenár to nádherne trafil, no lopta sa musí v defenzíve riešiť jednoducho. Druhým momentom bola nepremenená penalta Bažíkom, ale faul na Jakubka mal byť ocenený druhou žltou kartou pre Dobrotku. Zápas by sa bol inak vyvíjal. Slovan má kvalitu, ktorá rozhodla v zlomových momentoch. My sme naše príležitosti zbrklosťou a nerozvážnosťou nezvládli."

Vladimír Weiss (tréner Slovana): "Som spokojný s víťazstvom. Slovan musí hrať stále na výhru. Zápas bol bojovný z obidvoch strán, ale tempo nebolo mimoriadne vysoké. Šancí však bolo na oboch stranách dosť, chceli sme rozhodnúť v prvom polčase, ale Dukla mala lepší úvod, my sme 15 minút spali. Po góle sme mali brejkové situácie, ktoré sme nedotiahli do konca. Pred polčasom som apeloval na mužstvo, že som už raz vyhrával 2:0 a nedopadlo to dobre a teraz k tomu nebolo ďaleko. Až po druhom góle Šeba to bolo z našej strany relatívne v poriadku. Prišla zbytočná penalta, Putnocký nás podržal. S bodmi som spokojný, s niektorými situáciami tak isto. No chcem hrať aktívnejší futbal."

Dukla Banská Bystrica - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:1)

Góly: 90.+ M. Pančík ml. (z pok. kopu) - 19. Halenár, 80. Šebo, ŽK: 21. Považanec, 46. Marek Hlinka, 74. Hučko - 13. Dobrotka, 14. Lačný, 16. Dosoudil, 90.+ Had, 90.+ Halenár, 90.+ Putnocký, rozhodovali: Sedlák - Chládek, Bobko, 4170 divákov

Zostavy:

Banská Bystrica: Belic - M. Turňa, Kupčík, Marek Hlinka, M. Pančík ml. - Považanec (49. B. Ľupták), Prekop, Marek Bažík (78. Laksík), Hučko - Uškovič (66. Slančík), Jakubko

Slovan: Putnocký - Bagayoko (87. Kuzma), Dobrotka, Dosoudil, Čikoš - Guédé, Grendel, Milinkovič (59. Žofčák) - Halenár - Lačný (66. Had), Šebo

Žilina hrala s Trenčínom bez gólov

Prvú štvrťhodinu si súperi vyhradili na vzájomné spoznávanie sa. V 14. min vystrelil Pečovský spoza šestnástky, Ceesay loptu tečoval, ale našťastie pre nováčika z Trenčína letela asi 2 metre vedľa ľavej žrde. S pribúdajúcimi minútami prevzali iniciatívu domáci. V 31. min vysunul Šulek na pravej strane Barčíka, ale tomu sa nepodarilo efektívne zakončiť.

Prvú strelu do priestoru bránky vyslali hostia v 34. min, Salinas rozohrával priamy kop z asi 35 metrov, ale Dúbravka nemal s jeho ďalekonosným pokusom väčšie problémy. Priebeh posledných desiatich minút I. polčasu poznačil prudký lejak, domáci napriek tomu neúnavne kombinovali smerom dopredu, ale do čistej gólovej šance sa nedostali.

V daždi sa pokračovalo aj po prestávke, Žilinčania si v úvode vypracovali niekoľko príležitostí. V 47. min prihral Barčík sprava pred bránku Ceesayovi, ale ten pálil vysoko nad. V 53. min mali blízko ku gólu hostia. Salinas rozohral rohový kop, Dúbravkovi vypadla mokrá lopta z rúk, domáci ju odkopli len kúsok od svoje šestnástky, následne to ešte skúšal obranca Godál, ale nepresne.

V ďalšom priebehu sa hralo hlavne v strede ihriska. V 78. min mali Žilinčania tri čisté gólové tutovky, dvakrát zaváhal sám pred Volešákom striedajúci Střihavka, potom ešte hlavičkoval stopér Piaček, ale jeden zo zadákov Trenčína vykopol loptu z bránkovej čiary. V poslednej desaťminútovke domáci vystupňovali svoj tlak, ale nepodarilo sa im nájsť recept na kompaktnú obranu ligového nováčika a spoľahlivo chytajúceho Volešáka. V nadstavenom čase mohol rozhodnúť Střihavka ale lopta po jeho hlavičke trafila ľavú žrď bránky Trenčína.

Hlasy:

Ľubomír Nosický (tréner Žiliny): "Nie som spokojný s priebehom prvého polčasu, kedy sme sa málo pohybovali a mali sme spraviť viac pre to, aby sme boli nebezpečnejší. S druhým polčasom som spokojný, až na to, že sme nestrelili gól. Mali sme tlak, ale nepadlo to tam."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Potrebovali sme reagovať na situáciu, ktorá sa vyvíja v najvyššej súťaži. Po výsledkoch vonku sme u kvalitného súpera, akým je Žilina, zavreli ihrisko. Dávkou šťastia a entuziazmu sme získali bod. Aj toto je možno impulz, od ktorého sa môžeme odraziť do ďalších zápasov."

MŠK Žilina - AS Trenčín 0:0

ŽK: 64. Gergel - 12. Godál, 44. Báez, ČK: 88. Prince Ofori (Žilina), rozhodovali: Smolák - E. Weiss, Jenčura, 2411 divákov

Zostavy:

Žilina: Dúbravka - S. Angelovič, Piaček, Prince Ofori, Patrik Mráz - Pečovský - Barčík, Šulek, Gergel (67. Zlatkovič) - M. Ceesay (72. Střihavka), T. Majtán

Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, M. Ševela, Čögley - V. Horváth, Báez - Salinas, S. Štefánik, Peltier (81. Mazan) - Depetris (87. Malec)

Body sa delili aj v Ružomberku

Stretnutie sa začalo pre domácich šokom. V 5. min sa k nevinnej strele z 20 m odhodlal Pačinda, Hrdlička urobil v bránke chybu a lopta skončila za jeho chrbtom - 0:1. Ružomberčania hrali od úvodného hvizdu ospalo a v ich pokutovom území bolo viackrát rušno.

Po štvrťhodine hry sa domáci prebudili, do pokutového územia Košičanov sa predral Masaryk, ale jeho strelu zblízka brankár López vyrazil. Potom opäť prišli chvíle hostí a v 19. min bomba Čonku, Hrdlička si v tomto prípade už dal väčší pozor.

O chvíľu skúšal šťastie ružomberský kapitán Ďubek, jeho ďalekonosnej strele však chýbala presnosť. Ďalšie fázy boli v znamení prevahy domácich, do šance sa však nevedeli dostať. Obe mužstvá predvádzali len málo záživné futbalové predstavenie a chvíľami sa nebolo na čo pozerať.

Aj do druhého dejstva mali lepší vstup hostia. V 52. min krížny center našiel Pačindu, ktorého hlavička trafila žrď a následný pokus toho istého hráča, tiež hlavou skončil v Hrdličkovom náručí. Ďalšia šanca prišla až v 68. min a pre Ružomberok znamenala vyrovnanie.

Masaryk dostal do behu ideálnu prihrávku a z hranice malého obdĺžnika obhodil Lópeza - 1:1. Pre Masaryka to bol už tretí gólový zápis v sezóne. Ten istý hráč potom pálil z diaľky, bránku však netrafil. Následne mal sľubnú príležitosť Krbeček, no aj jeho hlavička brankársku svätyňu minula. Sedem minút pred koncom udreli hostia, krížnu gólovú prihrávku stihol vykopnúť domáci obranca P. Maslo. Krátko pred koncom ešte strieľal Pačinda, skóre sa však už nemenilo.

Hlasy:

Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): "V stretnutí išlo zväčša o dobíjanie jednej bránky, hoci veľa šancí sme nemali. Na našu bránku letela jedna strela a bol z toho gól. Dvadsaťpäť minút sme potom mali problém sa z toho dostať. Chvalabohu, po zmene strán sme vyrovnali. Keď sme však mali pritlačiť, súper podržal loptu a už sme si nedokázali vytvoriť taký tlak, aby padol aj druhý gól. Košice potvrdili, že vedia hrať futbal.“

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Stretnutie sa muselo divákom páčiť, prinieslo veľmi dobré rýchle prechodové fázy. Prvý polčas vyznel lepšie pre nás, druhý zase pre domácich. Výsledok 1:1 beriem. Stále musíme pokúšať šťastenu, aby sme už nejaký zápas doviedli do víťazného konca.“

MFK Ružomberok - MFK Košice 1:1 (0:1)

Góly: 68. Masaryk - 5. Pačinda, ŽK: 17. Gallo - 32. Čonka, 45. Diaby, 62. I. Djokovič, rozhodovali: Gábor - R. Sluk, Benko, 1409 divákov

Zostavy:

Ružomberok: L. Hrdlička - P. Maslo, Bielák, Radič, Gallo - Ivan Kotora (31. Pilár, 67. Pekár), Greššák (64. Šmahaj), Hoferica, Ďubek - Masaryk, Krbeček

MFK Košice: F. López - Mikuláš Tóth, I. Djokovič, Dobias, Čonka - Isola, Šinglár - Pačinda, U. Matič (90. Kražel), Karaš (66. K. Kuzma) - Diaby (46. T. Kubík)

Nerozhodne sa skončil aj súboj v Trnave

Záhoráci prišli do trnavského kotla prakticky cez kopec, aby v 7. vzájomnom ligovom zápase bodovali. Spartak nastúpil už s Oravcom na hrote. Od úvodu sa obe mužstvá prezentovali celoplošnou kombinačnou hrou. V 3. min Procházka prenikol za chrbát Gajdošíka a Pillára, Oravec však ponúknutú šancu nevyužil.

V 10. min sa už nová posila Trnavy prezentovala gólom, keď Urbánek chyboval v šestnástke - 1:0. V 27. min hostia zahrávali priamy kop, ale Kroupa nedokázal dostať loptu do bránky Rašku. Seničania vpredu hrozili predovšetkým vďaka agilnému Kroupovi a Piroskovi, domáca obrana však hrala pozorne.

Po zmene strán herne sa viac prezentovali Záhoráci. V 51. min Piroska po dlhom pase Pillára unikol po pravej strane a jeho tvrdá strela tesne minula cieľ. V 56. sa zrodil kuriózny vyrovnávajúci gól Senice. Ďurica z 20 m vystrelil prízemnú strelu, ktorú Raška už mal stlačenú k zemi, ale lopta sa mu napriek tomu prešmykla do siete.

V 64. min opäť Piroska napriahol z 25 m a Raška s námahou vyrazil loptu. Spartakovci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Oravcovu strelu v 69. min zblokoval Gajdošík na rohový kop. Neujala sa ani strela Vyskočila a tak Trnava stratila doma ďalšie body po remíze 1:1.

Hlasy:

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Remíza je sklamaním, aj keď sme dali gól v 10. min, mysleli sme si, že zápas zvládneme. V druhom polčase sme nepochopiteľne nemali hru pod kontrolou. Šance sme nedokázali dotiahnuť do úspešného konca, najmä v záverečnom tlaku."

Stanislav Griga (tréner Senice): "Zo začiatku nám robila agresivita súpera problémy. Darovali sme súperovi gól po našej hrubej chybe, ale potom sme sa upokojili a stretnutie bolo vyrovnané. S výkonom mužstva som spokojný, hlavne v druhom polčase prejavili túžbu získať cenný skalp Trnavy. Výrazne mužstvu pomohol príchod Ďuricu, ktorý oživil náš herný prejav."

FC Spartak Trnava - FK Senica 1:1 (1:0)

Góly: 10. Oravec - 56. M. Ďurica, ŽK: 29. Tomaček, 67. Diallo - 35. Kroupa, 37. M. Ďurica, 66. T. Kóňa, 68. Strnad, 90. Gorosito, rozhodovali: Samotný - Mókoš, Slyško, 4335 divákov

Zostavy:

Trnava: Raška - Malcharek (46. Diallo), Koubský, Gross, Ľ. Hanzel (75. Ciprys) - R. Procházka, Karhan, M. Kaščák, M. Vyskočil - Oravec, Tomaček (55. Bicák)

Senica: Kamesch - Gorosito, R. Pillár, Gajdošík, Urbánek - Strnad - T. Kóňa, Jaroslav Diviš (36. M. Ďurica), Kalabiška (77. Hošek, 90.+ J. Valenta) - Piroska, Kroupa

Nitra doma naplno bodovala

Prvý pokus videli diváci až v 22. min v podaní Helíska, ktorý strieľal spoza šestnástky. V 26. min spolupracoval Matůš s Delargem, no Hroššo bol pozorný. Po polhodine hry Rák zahrával štandardku, výborne našiel Kolmokova a ten bez problémov poslal loptu za Kováčov chrbát.

Ortodoxní fanúšikovia Nitry gól oslávili bitkou s bezpečnostnou službou a hru na niekoľko minút prerušená. Šťastie ešte skúšali v 33. min Néméth, v 34. min nebezpečne zakončoval Matůš, v 37. min Delarga to skúšal z otočky, no ani jeden z nich na domáceho brankára Hrošša nenašiel recept.

Po zmene strán Nitrania začali aktívnejšie. V 49. min Šimonek prudko pálil z uhla, avšak gólman Kováč loptu pohotovo vyrazil. O minútu neskôr napriahol Hodúr z 25 m, ale lopta tesne minula cieľ. Výborne hrajúci Rák pridal klinec do rakvy hostí.

V 50. min zužitkoval učebnicovú prihrávku od Hodúra a v "nájazde" si poľahky poradil s Kováčom. V 63. min sa Kolár dostal do streleckej pozície, no šancu nevyužil. Hodúr centroval v 67. min, Kolmokov však hlavičkou náskok Nitry nezvýšil. V 80. min Helísek nebol dosť dôrazný a Tomčák mieril vedľa bránky. Struhárov pokus z 83. min vyzeral nebezpečne, no zasiahol len spojnicu žrde a brvna a tak Nitra napokon zvíťazila dvojgólovým rozdielom.

Hlasy:

Cyril Stachura (tréner Nitry): "Chceli sme začať aktívnejšie, hráči hrali opatrne, no po góle to opadlo a začali sme lepšie aj druhý polčas. Hodúrov návrat nám veľmi pomohol, aj keď to ešte nie je ono. Myslím, že vyhrať sme si zaslúžili."

Krisztián Németh (zastupujúci tréner Dunajskej Stredy): "Myslím, že to bol vyrovnaný zápas. V obrannej fáze sme boli disciplinovaní a mali sme aj šance. Vyprovokovali sme zbytočnú štandardnú situáciu a hráč, ktorý mal pokryť Kolmokova zlyhal, a tak ostávame bez bodu."

FC Nitra - DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (1:0)

Góly: 30. Kolmokov, 50. Rák, ŽK: 27. Kaspřák, 69. R. Sloboda - 13. Zs. Németh, 29. Lénárth, 61. Laštovka, 90. M. Tomčák, rozhodovali: Jaška - Petríček, T. Somoláni, 1809 divákov

Zostavy:

Nitra: L. Hroššo - Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Čirik - Držík - Ľ. Kolár (70. Boszorád), Rák, I. Hodúr (77. Šimončič), R. Sloboda (85. M. Gajdošík) - Šimonek

Dunajská Streda: P. Kováč - Laštovka, Struhár, Štajer, Konečný - Lénárth (57. Čorič), Hílek - Helísek, L. Matůš (52. Z. Harsányi), Zs. Néméth (78. M. Tomčák) - Delarge