Real Madrid remizoval s Barcelonou v Superpohári 2:2

Lionel Messi a Gonzalo Higuaín.
Lionel Messi a Gonzalo Higuaín. (Autor: SITA/AP)
TASR|15. aug 2011 o 08:13

Trénerovi FC Barcelona Guardiolovi sa podarilo ubrániť si bilanciu bez prehry na štadióne Realu San Bernabéu.

MADRID. V úvodnom zápase španielskeho Superpohára remizovali futbalisti Realu Madrid s úhlavnými rivalmi z FC Barcelona 2:2. Odvetný duel sa uskutoční v stredu na pôde úradujúceho španielskeho i európskeho šampióna na barcelonskom štadióne Nou Camp a Barcelončania v ňom už budú môcť počítať s novou posilou z Arsenalu Cescom Fabregasom.

"Ešte v príprave zaostávame, takže pre nás je táto remíza skvelým výsledkom proti Realu, ktorý hral veľmi dobre," tvrdil po zápase tréner hostí Pep Guardiola, ktorý doprial ostrý debut pre novú posilu - len 20-ročného stredopoliara Alexisa Sancheza.

Na mieste Xaviho sa v strede poľa predstavil aj Sanchezov rovesník Thiago Alcantara. Naopak pre zranenia chýbali Carles Puyol a Gerard Pique (v druhom polčase ale nastúpil) a šancu v obrane dostali Javier Mascherano a Eric Abidal.

Domáci tréner Jose Mourinho sa medzi novinárov neunúval a radšej vyslal asistenta Aitora Karanku. "Asi sme nezískali výsledok, aký sme si zaslúžili, ale potešil nás výkon tímu. Výsledok má takú sladko-kyslú príchuť, ale ukázali sme, že sme lepším kolektívom ako vlani," vyhlásil Karanka.

Španielsky Superpohár, 1. zápas:

Real Madrid - FC Barcelona 2:2 (1:2)

Góly: 13. Özil, 55. Alonso - 36. Villa, 45. Messi

V prvom súboji v Madride sa domáci ujali vedenia už v 13. minúte po strele Mesuta Özila. V poli mali jednoznačnú prevahu a hostia sa k prvej strele dostali až v 35. minúte, keď Messi našiel voľného Villu, ten sa zbavil Sergia Ramosa a ponad brankára Ikera Casillasa skóroval.

Ešte pred prestávkou dostal Real aj druhý úder, keď sa Messi aj trochu so šťastím predral cez viacero brániacich súperov do šestnástky a prekonal Casillasa.

Po prestávke sa tlak bieleho baletu stupňoval a aj po vyrovnaní Alonsom mali niekoľko dobrých šancí na víťaznú strelu. Guardiolovi sa ale podarilo ubrániť si bilanciu bez prehry na Bernabeu.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Real Madrid remizoval s Barcelonou v Superpohári 2:2