Hantuchová postúpila v Cincinnati do 2. kola

(Autor: SITA/AP)
TASR|16. aug 2011 o 08:05

Daniela Hantuchová vyradila v prvom kole turnaja v Cincinnati Lourdes Dominguezovú Linovú, ktorí v druhom sete zápasu skrečovala.

CINCINNATI. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na prestížnom turnaji WTA v americkom Cincinnati (dotácia dva milióny dolárov). Jej súperka v 1. kole Španielka Lourdes Dominguezová Linová zápas za stavu 3:6 a 1:4 v druhom sete skrečovala pre zranenie pravého chodidla.

V dueli o postup do osemfinále nastúpi Hantuchová v stredu proti víťazke súboja medzi Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou a Taliankou Flaviou Pennettovou. Zaujímavosťou je, že vlani podľahla v 1. kole Pavľučenkovovej a pred dvomi rokmi vo štvrťfinále Pennettovej. V Cincinnati má už istú prémiu 10.575 dolárov a 70 bodov do svetového rebríčka WTA. Jej doterajším maximom v štáte Ohio je semifinále z roku 2005.

Hantuchová mala proti Dominguezovej Linovej raketový nástup, keď viedla už 5:0. Španielka síce potom získala tri gemy v rade, no Hantuchová pri vlastnom podaní dotiahla prvý set do úspešného konca. V druhom dejstve si Slovenka po dvoch brejkoch vybudovala náskok 4:1 a Dominguezová Linová následne zápas pre zranenie skrečovala. Hantuchová tak upravila vzájomnú bilanciu so Španielkou na 3:0.