DAC bez bodu aj v Trenčíne, Nitra si odviezla tri z Košíc

Sibusiso N'Tuli z Nitry a Matúš Čonka z Košíc v zápase MFK Košice - FC Nitra 6. kola  Corgoň ligy.
Sibusiso N'Tuli z Nitry a Matúš Čonka z Košíc v zápase MFK Košice - FC Nitra 6. kola Corgoň ligy. (Autor: SITA)
TASR|20. aug 2011 o 21:51

Ani v 6. kole Corgoň ligy sa nepodarilo futbalistom Dunajskej Stredy prelomiť katastrofálnu sériu z úvodu nového ročníka.

DAC nezabodoval ani v Trenčíne, Nitra si odviezla tri body z Košíc.

BRATISLAVA. Výsledky sobotňajších stretnutí 6. kola futbalovej Corgoň ligy.

Foto - SITA

Brankár Libor Hrdlička z MFK Ružomberok v 6. kole Corgoň ligy medzi 1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok.

Foto - SITA

V Prešove sa body delili

Tatran, ktorý na domácom trávniku v tejto sezóne ešte nevyhral, si chcel s Ružomberkom pripísať tri body. Od úvodných minút začal tlakom, ale obrana hostí stála na pevných nohách.

V 7. min sa zastreľoval domáci Ricardo Torres, s jeho strelou však nemal Hrdlička problémy. Prešovčania pokračovali v nápore, ale ich akcie sa končili na pevnej ružomberskej defenzíve. V 23. min naopak utiekol domácej obrane hosťujúci Masaryk, kde ho zozadu fauloval Piter-Bučko a videl červenú kartu.

Následne mal v 26. min na kopačke gól hosťujúci Ďubek, no jeho strela len o milimetre minula ľavú žrď. V 29. min za obranu hosti prenikol agilný Ricardo Torres, jeho pokus z uhla vyrazil na rohový kop Hrdlička. Hostia sa dočkali gólu v 35. min, keď Ďubek v šestnástke preloboval Jakuba Diviša - 0:1. O osem minút sa dočkali futbalisti Tatrana vyrovnania, keď Papaj poslal loptu za chrbát Hrdličku - 1:1.

Tatranu vstup do druhého polčasu nevyšiel podľa predstáv. V 53. min dostal druhú žltú a vzápätí červenú kartu stopér Čep. Po tomto momente to na prešovskom ihrisku aj na tribúne začalo vrieť. V 65. min mohol Krbeček prekonať Diviša, ale jeho strela v sklze minula domácu bránku.

Ružomberok mal pochopiteľne prevahu, ktorá mohla vyústiť gólom, ale Masarykova strela letela len do bočnej siete Divišovej bránky. V 74. min sa na tribúnach ozýval potlesk, keď pár minút hrali ôsmi Prešovčania s ružomberskými hráčmi "bago". V 77. min to skúšal z veľkej diaľky hosťujúci P. Maslo, ale Diviš jeho strelu vyškriabal na rohový kop. Prešovčania dokázali napokon aj v dvojnásobnom oslabení uhrať s Ružomberkom zaslúženú remízu - 1:1.

Hlasy:

Štefan Tarkovič (tréner Prešova): "Vo mne ešte lomcujú emócie. Remíza je pre mňa víťazstvom, keďže sme mali na trávniku o dvoch hráčov menej. Za bojovnosť a prístup treba mojich zverencov pochváliť, s takýmto prístupom prilákajú ľudí na štadión."

Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): "Tento zápas bol veľmi hektický, my sme čakali na protiútoky. V priebehu zápasu bola nervozita nielen na strane domácich, ale aj na našej strane. S bodom nie som spokojný."

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 1:1 (1:1)

Góly: 43. Papaj - 35. Ďubek, ŽK: 28. Lipták, 37. a 53. Čep - 31. Huber, 53. Masaryk, 57. Greššák, ČK: 23. Piter-Bučko za faul, 53. Čep (obaja Prešov) po druhej ŽK, rozhodovali: Horváth - Kubačka, Lieskovský, 2100 divákov

Zostavy:

Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, Čep, Krob - P. Petráš - Katona, Lipták, Ricardo Torres (48. Farbák), Papaj (80. Pribula) - Mariano Bernardo (61. Zeher)

Ružomberok: L. Hrdlička - P. Maslo, Huber, Radič, Gallo - Skalák (79. Šmahaj), Greššák, Hoferica (79. Š. Pekár), Ďubek - Masaryk (88. A. Lovás), Krbeček

Nitra naplno bodovala v Košiciach

Foto - TASR

Zľava hráč Nitry Martin Tóth a hráč Košíc Peter Šinglár

Foto - TASR

V Čermeli takmer 20 minút diváci nevideli nič zaujímavé. Hra sa prelievala od jednej šestnástky k druhej a k prvej strele sa dostal Šimončič až v 19. min. Z výbornej pozície dobre vystrelil, ale Tofiloski jeho pokus kryl. Nitrania boli aktívnejší a hrozili po rýchlych protiútokoch.

Po polhodine hry Kolárova strela letela nad bránku. V 38. min Šimonek dobre vyzvŕtal obrancov, prudko vystrelil, no Tofiloski opäť potvrdil svoje kvality. Košičania si nepresnou hrou priam pýtali gól a ten prišiel hneď o niekoľko sekúnd, keď Šimončič po centri N´Tuliho hlavičkoval do siete - 0:1.

Hráči MFK sa celý prvý polčas hľadali a k prvej strele sa dostali až v 42. min. Matičov pokus skončil v náručí Hrošša.

Do druhého polčasu vybehli Košičania oveľa aktívnejšie. Na hrot útoku sa vysunul vysoký stopér Djokovič a hostia zrazu nevedeli, kam skôr skočiť. Domáci sa však nevedeli dostať do vyloženej príležitosti. Presne po hodine hry Matičov volej z 25 m vyboxoval Hroššo spod brvna.

V 64. min po Kolárovom centri nekrytý N´Tuli zvýšil na 2:0 na Nitru. O dve minúty neskôr mohol byť náskok hostí ešte vyšší, Gajdošova strela skončila na žrdi. Na druhej strane strieľal Pačinda a následná Djokovičova dorážka iba pohladila brvno.

Košičania hrali vabank, čo hosťom vyhovovalo - podnikali rýchle protiútoky. V 78. min Držíkovu strelu Tofiloski kryl. Deväť minút pred koncom išiel Viazanko sám na Hrošša, ale ten ukázal skvelý reflex. Víťazstvo Nitry bolo zaslúžené.

Hlasy:

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Vôbec sme nezvládli prvý polčas. Chlapci sa ťažko pohybovali. Po zmene strán sme zmenili rozostavenie. Na hrot išiel Djokovič a prišli aj príležitosti. Škoda, že sa nám nepodarilo aspoň jedným gólom zdramatizovať stretnutie. V opačnom prípade by mohol zápas vyzerať inak."

Cyril Stachura (tréner Nitry): "Počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom. Vypracovali sme si viac príležitostí. V druhom polčase nám chvíľu trvalo, kým sme si zvykli na zmeny v domácom tíme. Otvárali sa nám priestory na kontry, z ktorých sme jednu využili. Som spokojný s výkonom mužstva."

MFK Košice - FC Nitra 0:2 (0:1)

Góly: 38. Šimončič, 64. N´Tuli, ŽK: 32. Isola, 80. U. Matič - 41. Držík, rozhodovali: Samotný - Chládek, Petríček, 1680 divákov

Zostavy:

MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth (68. Kražel), I. Djokovič, Dobias, Čonka - Isola, Šinglár (46. Kavka) - Karaš (68. T. Kubík), U. Matič, Viazanko - Pačinda

Nitra: L. Hroššo - Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Čirik - Šimončič (73. Harbuľák), Držík - N´Tuli (64. V. Gajdoš), I. Hodúr (86. R. Sloboda), Ľ. Kolár - Šimonek

Nováčik vyhral najtesnejím rozdielom

Foto - SITA

Hráč AS Trenčín Peter Mazan (vľavo) a hráč DAC 1904 Dunajská Streda Ján Štajer

Foto - SITA

V súboji dvoch mužstiev z dna tabuľky diváci v prvom polčase nevideli gólové korenie. V 5. min sa zastreľoval Peltier a to bolo na dlhé minúty všetko. V 20. min po Peltierovom centri hlavičkoval Depetris, jeho pokus však na bránkovej čiare zneškodnil Kováč.

Následná hlavička Holúbeka po rohovom kope skončila v náručí hosťujúceho gólmana. V 23. min z 20 m netrafil prestor hosťujúcej bránky V. Horváth. V 33 min potiahol loptu od polovice ihriska Štefánik, no Peltier, ktorý bol na konci akcie, iba prestrelil.

Onedlho sa po Mazanovej prudkej strele opäť vyznamenal hosťujúci brankár Kováč, keď záložníkovi AS Trenčín zmaril dobrú gólovú príležitosť. V samom závere prvého polčasu roztlieskal divákov Depetris, aj keď jeho nožničky minuli svoj cieľ.

V úvode druhého dejstva si obidva tímy vytvorili niekoľko streleckých pozícií, ale chýbala im presnosť alebo razancia. Až v 72. min striedajúci Jorge Salinas vyskúšal Kováča a rozprúdil tým futbal. V záverečnej dvadsaťminútovke po zlom vybehnutí Volešáka mohol paradoxne misky váh nakloniť na stranu hostí Zoltán Harsányi.

Chybu domáceho brankára však nevyužil, loptu do bezpečia odpratal Kleščík. Na opačnej strane skákala pred Kováčom lopta po rohovom kope, ale nikto z Trenčanov ju neposlal za jeho chrbát. O jediný gólový moment sa napokon postaral v 85. min domáci Peter Mazan, keď do siete dorazil vyrazenú loptu po strele Filipa Hlohovského - 1:0.

Gólovú poistku mohol pridať Štefánik, ale Salinasova prihrávka nebola presná a hosťujúca obrana loptu odkopla. V samom závere mal hosťujúci Matůš na kopačke vyrovnanie, keď sa rútil sám na Volešáka, no tiesnený minul jeho bránku. Nováčik si vybojoval prvé corgoňligové víťazstvo v tejto

Hlasy:

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Do zápasu sme vstúpili aktívne, snažili sme sa presadiť cez obranu súpera. Počas polčasovej prestávky som sa snažil mužstvo upokojiť, vedel som, že môžeme zápas zlomiť v náš prospech. Za srdce, ochotu a aktivitu sme si zaslúžili zvíťaziť."

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): "Pre nás bol tento zápas existenčný. Mali sme problém s hernou disciplínou, neplnili sme si úlohy. Hoci sa nám črtalo niekoľko rýchlych protiútokov, pokazili sme ich v predfinálnej fáze. V závere nás súper pritlačil, na gól sme už nedokázali odpovedať."

AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0)

Gól: 85. Mazan, ŽK: 85. Mazan, 90. Hlohovský - 19. Helísek, 43. Laštovka, 49. Štajer, 74. L. Matůš, 81. Lénárth, rozhodovali: Hracho - Slyško, Súkeníková, 2601 divákov

Zostavy:

Trenčín: Volešák - Holúbek, Ševela, Kleščík, Godál - Báez - L. Peltier (69. Jorge Salinas), V. Horváth (78. Hlohovský), Štefánik, Mazan - Depetris (90. T. Malec)

Dunajská Streda: P. Kováč - Laštovka, Struhár, Marcin, Štajer - Hílek, Lénárth (88. Čorič) - Helísek, Delarge (46. L. Matůš), Tomčák (86. Zs. Németh) - Z. Harsányi

V Senici sa diváci gólu nedočkali

Foto - SITA

Karel Kroupa (uprostred) z FK Senica, Jaroslav Prekop (vľavo) a Marek Hlinka (vpravo) z Dukly Banská Bystrica

Foto - SITA

V jarmočnom zápase predviedli aktéri veľmi slabé prvé dejstvo. V obidvoch šestnástkach bolo veľmi málo vzruchu a gól ani nemal z čoho padnúť. Prvý strelecký pokus do priestoru bránky vyslal v 7. min domáci Piroska, ale Belic si s loptou poradil.

Azda najkrajší moment prvého polčasu priniesla 20. minúta. Po centri Kalabišku zakončoval efektne "nožničkami" M. Ďurica, lopta letela tesne nad bránku. Futbalisti Dukly trafili prvýkrát do priestoru bránky v 33. min, Považancov nebezpečný pokus však Bolek kryl.

Tesne pred odchodom do kabín zaujala ešte hlavička Gorosita po priamom kope Pirosku, a tak sa prvý polčas nemohol skončiť inak ako 0:0.

Po zmene strán bolo predsa len o niečo viac vzruchu. Najprv sa v 51. min dostal k odrazenej lopte na šestnástke Bažík, ale jeho strela z dobrej pozície našla iba pripraveného Boleka. Hostia dobre bránili, prehustili stred poľa a "Záhorákom" sa veľmi ťažko presadzovalo.

V 55. min to prízemnou strelou skúšal Piroska, jeho strele chýbala potrebná razancia. O tri minúty lopta po Pillárovej hlavičke skončila na hornej sieti. Na druhej strane skúšal strelecké šťastie Jakubko, no Bolek bol opäť pozorný.

Gól mohol padnúť v 78. min, Piroskovu strelu po priamom kope tečoval bystrický múr tesne nad Belicovu bránku. O troch bodoch pre Duklu mohol rozhodnúť v 86. min striedajúci Ľupták, ktorého delovka obtrela brvno Bolekovej bránky. Priemerné stretnutie sa skončilo zaslúženou deľbou bodov.

Hlasy:

Stanislav Griga (tréner Senice): "Súper prišiel hrať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do rýchlych brejkov. Proti takej kvalitnej defenzíve musíme predviesť v zápase niečo viac, no tá nadstavba nám chýbala. Dnes sme boli upracovaní, nepohybovali sme sa tak, ako tomu bolo v zápase v Trnave. Mali sme viac z hry, do vyloženejšej príležitosti sme sa však nedostali. To práve preto, lebo nám chýbala ľahkosť. Hráčom ťažko niečo vyčítať, najmä druhý polčas dreli a chceli zápas vyhrať. S bodom nie sme spokojní, no hrali sme proti veľmi kvalitnémi súperovi."

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Napriek tomu, že sa zápas skončil bezgólovou remízou, videli sme v ňom viacero rušných momentov. Ľudia sa mali na čo pozerať. Súper túžil viac po víťazstve, hral agresívnejšie a dôraznejšie. Nám absentovala predovšetkým prechodová fáza. Musíme zobrať na seba viac zodpovednosti. Nestrelili sme gól, s bodom sme však spokojní."

FK Senica - Dukla Banská Bystrica 0:0

ŽK: 45. Piroska, 89. J. Valenta - 23. Jakubko, 43. T. Hučko, rozhodovali: Valášek - E. Weiss, Benko, 1503 divákov

Zostavy:

Senica: Bolek - Gorosito, R. Pillár, J. Gajdošík, Šíma - Strnad, T. Kóňa - M. Ďurica (77. J. Valenta), Piroska, Kalabiška (46. Jaroslav Diviš) - Kroupa (54. Hošek)

Banská Bystrica: Belic - M. Turňa, Kupčík, Marek Hlinka, S. Savič - Prekop - M. Pančík ml., Marek Bažík (56. Slančík), T. Hučko - Považanec (70. B. Ľupták), Jakubko

1. Juraj Halenár (Slovan) - 4 góly

2. Martin Jakubko (Banská Bystrica), Petr Hošek (Senica), Pavol Masaryk (Ružomberok) - 3 góly

5. Dušan Uškovič, Marek Bažík, Michal Pančík ml. (všetci Banská Bystrica), Roman Procházka (Trnava), Peter Šulek (Žilina), Karel Kroupa ml. (Senica), Filip Šebo (Slovan), Erik Pačinda (Košice), Róbert Rák, Sibusiso N´Tuli (obaja Nitra), Ján Papaj (Prešov) - 2 góly

16. Marko Milinkovič, Milan Ivana, Erik Grendel, Karim Guédé (všetci Slovan), David Depetris, Peter Kleščík, Peter Mazan (všetci Trenčín), Jaroslav Prekop (Banská Bystrica), Marián Kolmokov, Miloš Šimončič (obaja Nitra), Jan Kalabiška, Nicolas Ezequiel Gorosito, Tomáš Kóňa, Juraj Piroska, Stef Wijlaars, Martin Ďurica (všetci Senica), Adrián Candrák, Martin Babic, Andrej Hodek, Peter Orávik, Martin Chren (všetci Zlaté Moravce), Tomáš Majtán, Miroslav Barčík, Momodou Ceesay (všetci Žilina), Matúš Čonka, Miroslav Viazanko (obaja Košice), Ľubomír Gogolák, Jiří Koubský, Tomáš Oravec (všetci Trnava), Lukáš Matůš, Zsolt Németh, Ján Štajer (všetci Dunajská Streda), Tomáš Krbeček, Tomáš Ďubek (obaja Ružomberok), Mariano Bernardo (Prešov) - 1 gól