Slovan prehral v European Trophy s Eisbären Berlín 2:4

SITA|21. aug 2011 o 20:03

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali prvý zápas v European Trophy, v nedeľu vo svojom premiérovom vystúpení u súpera podľahli Eisbärenu Berlín 2:4.

BERLÍN.

Slovan odohral v európskej súťaži celkovo piaty duel, napriek nezdaru je s 11 bodmi naďalej lídrom Východnej divízie. Eisbären sa tešil z prvého víťazstva v European Trophy 2011 vďaka hetriku T.J. Mulocka.

Slovan sa nemeckého tímu v úvode nezľakol, v 8. min mali gól na hokejkách Peter Šišovský a Jakub Cíger, ale brankára Kevina Nastiuka neprekonali. V 13. min sa domáci ujali vedenia po Mulockom tečovanej Ustorfovej strele. O necelé tri minúty sa presadil opäť Mulock, tentoraz pokusom medzi Konrádove betóny.

Slovan i Eisbären hrali fyzicky, oba tímy pozorne bránili a špeciálne tímy pre presilovky a oslabenia dostali zabrať.

V 45. min znížil Lipiansky na rozdiel gólu, domáci však hneď odpovedali dorážkou Mulocka, ktorý sa radoval z hetriku, a následne sa po ďalšom vyrazenom puku presadil v 56. min Olver. Slovan sa nevzdával, v 58. min znížil Šišovský, ale záverečná power-play už zmenu skóre nepriniesla.

Výsledky:

Jokerit Helsinki (Fín.) - Frölunda Indians (Švéd.) 7:3 (1:1, 5:2, 1:0)

Eisbären Berlín (Nem.) - HC Slovan Bratislava (SR) 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Kärpät Oulu (Fín.) - Färjestads BK (Švéd.) 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

IFK Helsinki (Fín.) - Djurgaardens IF (Švéd.) 4:3 po predĺžení (3:0, 0:2, 0:1 - 1:0)

EC Red Bull Salzburg (Rak.) - HC Kometa Brno (ČR) 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)