Dinamo Záhreb si zahrá skupinovú fázu Ligy majstrov

Dinamo Záhreb je v skupinovej fázy európskej pohárovej súťaže č. 1.
Dinamo Záhreb je v skupinovej fázy európskej pohárovej súťaže č. 1. (Autor: SITA/AP)
TASR|23. aug 2011 o 22:44

V utorňajších odvetných zápasoch play off futbalovej Ligy majstrov 2011/2012 si postup do skupinovej fázy vybojovali Bayern Mníchov, APOEL Nikózia, Villarreal, KRC Genk a Dinamo Záhreb.

BRATISLAVA. Z úspechu chorvátskeho šampióna sa teší aj slovenský útočník Jakub Sylvestr, ktorý odvetu na pôde Malmö FF presedel na lavičke náhradníkov.

V prvom zápase vyhralo Dinamo doma 4:1, ďalej ho tak posúvala aj prehra 0:2 u súpera.APOEL Nikózia, ktorý v 3. predkole vyradil slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava, sa prebojoval ďalej na úkor Wisly Krakov. Vonku síce prehral 0:1, ale na Afroditinom ostrove sa zrodilo víťazstvo Cyperčanov 3:1.

Favorizovaný španielsky Villarreal musel v odvete proti Odense BK doháňať manko 0:1. V prvom polčase na štadióne Madrigal mala "žltá ponorka" územnú prevahu a vytvorila si plejádu šancí, v najväčšej tutovke však ľahkovážneho strelca Rossiho vychytal Wessels.

Päť minút po prestávke vo chvíľach vrcholiaceho tlaku Villarrealu si však Rossi napravil renomé a zblízka otvoril skóre. V 66. minúte si Rossi zopakoval gólovú situáciu a v 82. minúte po chybe hosťujúceho brankára spečatil postup španielskeho tímu Marchena.