Zo súperov Slovana v Európskej lige v nedeľu vyhral iba PSG

Výsledky nedeľňajších zápasov súperov ŠK Slovan Bratislava v základnej F-skupine Európskej ligy UEFA.

(Zdroj: TASR)
Zájazd na perfektný dvojzápas Premier League >>

BRATISLAVA. V nedeľu popoludní boli v akcii všetci traja súperi slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava v základnej F-skupine Európskej ligy UEFA 2011/2012.

Ako jedinému sa naplno podarilo bodovať francúzskemu Parížu Saint Germain, ktorý zvíťazil na pôde Toulouse 3:1. Zverenci Antoina Kombouarého pritom museli po prvom polčase doťahovať náskok domácich 1:0, keď sa presadil Capoue. V 56. min zavelil k obratu Gameiro, v záverečnej minúte riadneho hracieho času vyrovnal Erging, ktorý vystriedal autora prvého gólu PSG a v nadstavenom čase poistila víťazstvo favorita letná posila z AS Rím Ménez.

Španielsky tím Athletic Bilbao pred vlastnými divákmi remizoval s Rayom Vallecano 1:1. V 56. min otvoril skóre duelu defenzívny záložník domácich Ander Iturraspe, ktorý si v pokutovom území umne poradil s hosťujúcimi obrancami po prihrávke Ikera Muniana. O šesť minút neskôr však José Movilla vyrovnal na konečných 1:1, jeho zásahu predchádzalo nedorozumenie defenzívnej formácie Bilbaa.

Red Bull Salzburg hral s Rapidom Viedeň v šlágri rakúskej ligy bez gólov. Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie Dušan Švento nastúpil v základnej zostave „býkov“ na poste ľavého krajného obrancu, už v 6. min však pre zranenie odstúpil.

Výsledok nedeľňajšieho duelu 6. kola najvyššej rakúskej ligovej súťaže - I. bundesligy:

Red Bull Salzburg - Rapid Viedeň 0:0

Zostava Salzburgu: Gustafsson - Schiemer, Pasanen, Hinteregger, Švento (6. Jefferson Cardoso, 46. Sekagya) - Jantscher, Lindgren, Leitgeb, G. Zárate (71. Leonardo) - Maierhofer, Alan

Dušan Švento (Salzburg) nastúpil v základnej zostave, no už v 6. min pre zranenie striedal - Ján Novota (Rapid) nechytal a sedel iba na lavičke náhradníkov

Výsledok nedeľňajšieho duelu 2. kola najvyššej španielskej ligovej súťaže - Primera División:

Athletic Bilbao - Rayo Vallecano 1:1 (0:0)

Góly: 56. Iturraspe - 62. Movilla

Zostava Athletica: Iraizoz - Gurpegi (46. Iraola), Amorebieta, M. San José, De Marcos - Iturraspe, J. Martínez - Susaeta (57. Gabilondo), Ander Herrer, Munian (71. Toquero) - F. Llorente

Výsledok nedeľňajšieho duelu 4. kola najvyššej francúzskej ligovej súťaže - Ligue 1:

Toulouse - Paríž Saint Germain 1:3 (1:0)

Góly: 39. Capoue - 56. Gameiro, 90. Erding, 90+. Ménez

Zostava PSG: Sirigu - Ceará, Camara, Biševac, Tiéné - Matuidi, Chantome (88. Chantome) - Ménez, Pastore, Nené (69. Bodmer) - Gameiro (87. Erding)