Beck v New Yorku zápas 1. kola dvojhry skrečoval

Karol Beck
Karol Beck (Autor: TASR)
TASR|31. aug 2011 o 20:05

Slovenský tenis už nemá na US Open zastúpenie v dvojhre mužov. Po Lackovi vypadol v prvom kole aj Beck.

Slovenský tenis už nemá na US Open zastúpenie v dvojhre mužov. Po Lukášovi Lackovi vypadol v prvom kole aj Karol Beck.

Beck zápas proti Junqueirovi skrečoval po prvom sete

NEW YORK. Slovenský tenista Karol Beck neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Zverenec trénera Jána Krošláka skrečoval zápas proti Argentínčanovi Diegovi Junqueirovi po prvom sete, ktorý prehral hladko 2:6, pre zranenie pravého ramena.

Slovensko tak prišlo aj o svojho druhého zástupcu v mužskom singli. Lukáš Lacko sa rozlúčil so súťažou v utorok po trojsetovej prehre s domácim Američanom Donaldom Youngom. Beckovým maximom na dvorcoch vo Flushing Meadows zostáva osemfinále z roku 2004.

Foto - TASR

Karol Beck

Foto - TASR

Najlepšieho slovenského singlistu mrzelo, že jeho vystúpenie na tohtoročnom US Open trvalo tak krátko.

"Dva týždne pred začiatkom US Open som prakticky vôbec nehral a trénoval som dosť málo, pretože som mal problémy s pravým ramenom. Bolesti potom na týždeň zmizli, no počas tréningu priamo v dejisku US Open sa mi zranenie opäť obnovilo. Chcel som skúsiť ako to pôjde a nastúpil som na duel 1. kola, no s pribúdajúcimi minútami sa bolesti stále stupňovali, preto som po prvom sete zápas skrečoval. Mrzí ma to, pretože som mal na úvod prijateľný žreb. Z tých niekoľkých výmen bolo vidieť, že Junqueira nie je súperom, cez ktorého by sa nedalo prejsť 'do 2. kola, kde by ma zrejme čakal šampión z roku 2009 Argentínčan Juan Martin del Potro. Teraz si dám od tenisu na pár dní pokoj a doliečim si zranenie. Pevne verím, že o dva-tri týždne sa budem môcť vrátiť do súťažného kolotoča," povedal pre TASR Beck.

Len desať gemov na postup stačiť nemôže

Lukáš Lacko neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open v utorok. V pozícii lucky losera prehral s držiteľom voľnej karty domácim Američanom Donaldom Youngom v troch setoch 4:6, 2:6 a 4:6.

Pre Lacka to bola druhá účasť v hlavnej súťaži vo Flushing Meadows, vlani prehral tiež v úvodnom kole s favorizovaným Britom Andym Murraym. Zverenec trénera Tibora Tótha si z New Yorku odnáša prémiu 19.000 dolárov.

Foto - TASR

Lukáš Lacko

Foto - TASR

Lackovi nevyšiel úvod zápasu s Youngom, keď dvakrát stratil podanie a Američan si vybudoval náskok 4:1. Slovenský daviscupový reprezentant následne znížil na 3:4, no záver setu patril Youngovi. V druhom dejstve držal Lacko so súperom krok iba do stavu 2:2.

Ďalšie štyri gemy sa stali korisťou Younga, ktorý kvalitne podával a bol istejší pri dlhších výmenách od základnej čiary. Na začiatku tretieho setu sa Američan po rýchlom brejku ujal vedenia 2:0. Lacko síce vyrovnal na 2:2, no v piatom geme opäť stratil servis a Young už zápas dotiahol do úspešného konca. Za stavu 5:4 premenil pri vlastnom servise v poradí druhý mečbal.

Podľa Lacka rozhodli o jeho prehre s Youngom najmä returny. "Základný rozdiel bol v tom, že zatiaľ čo Young v pohode returnoval všetky moje servisy, ja som pri jeho servise pri tých pomalých zatáčkach uhral strašne málo bodov, nedokázal som ho dostať pod tlak."

"Young hral antukovým štýlom, ktorý nemám rád. Hral vysoké liftované spiny do bekhendu, také mŕtve lopty, s ktorými sa dalo ťažko niečo robiť. V prvom sete hral naozaj výborne, zrýchľoval to. V druhom sete to začal skracovať, no ja som to nedokázal patrične využiť."

"Boli tam z mojej strany nejaké winnery z forhendu, no bolo ich príliš málo na to, aby som dokázal otočiť tento zápas," povedal pre TASR Lacko, ktorý sa na budúci týždeň predstaví na challengeri vo Francúzsku.

Jeho účasť v daviscupovom stretnutí o účasť v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára proti Ukrajine na antuke v bratislavskom NTC je zatiaľ otvorená.

"Je to ešte ďaleko. Budem sa rozprávať s kapitánom tímu Milošom Mečířom o tom, či so mnou počíta na tento duel, alebo ma uvoľní na ďalšie turnaje."