Prehra Iuventy so Zaječarom, o postupujúcom sa rozhodne v nedeľu

(Autor: TASR)
SITA|3. sep 2011 o 19:31

Hádzanárky Iuventy Michalovce si na turnaji B-skupiny I. fázy kvalifikácie Ligy majstrov žien 2011/2012 pripísali na konto prvú prehru.

O druhom postupujúcom z turnaja na Zemplíne sa rozhodne v derby majstrov krajín bývalej federácie.

MICHALOVCE.

Michalovčanky po piatkovom víťazstve nad tureckým tímom Üsküdar B.S.K. 38:28 (22:12) podľahli v sobotu vo svojej domovskej Chemkostav aréne srbskému RK Zaječar 26:36 (13:17).

Kým favorizovaný Zaječar má so ziskom 4 bodov už istotu postupu do II. kvalifikačnej fázy prestížnej súťaže, zverenky trénerskej dvojice József Vura – Tomáš Hlavatý čaká rozhodujúci súboj v nedeľu od 18.00 h proti českému šampiónovi HC Britterm Veselí nad Moravou.

V derby majstrov krajín bývalej federácie a zároveň dvoch dvojbodových družstiev sa rozhodne o druhom postupujúcom z turnaja v centre Zemplína.

Zaječar sa ujal vedenia 2:0, ale domáce vzápätí otočili na 4:3. Potom už opäť zobrali opraty duelu do rúk favorizované súperky, ktoré od stavu 5:5 v 10. min odskočili päťgólovou šnúrou na 10:5. Tréner Iuventy si po necelej štvrťhodine zobral oddychový čas a jeho zverenky znížili na 9:12.

Keďže Srbky spoľahlivo bránili, udržiavali si náskok a na polčasovú prestávku odchádzali za stavu 17:13. Zaječar vydareným vstupom do II. polčasu definitívne rozhodol o osude duelu. Siedmimi gólmi v rade upravil skóre na 24:13.

Až potom sa presadila najlepšia kanonierka domácich Tobiašová, ktorá v 39. min znížila na 14:24. Srbky však kontrolovali vývoj duelu, štvrťhodinu pred koncom vyhrávali už 30:17. V zostávajúcom čase sa Michalovčankám podarilo rozdiel mierne znížiť na konečných 26:36.

Výsledky - Liga majstrov žien 2011/2012 - I. fáza kvalifikácie - B-skupina (Michalovce) - sobota:

Iuventa Michalovce (SR) - RK Zaječar (Srb.) 26:36 (13:17)

Zostava a góly Iuventy: Gubiková, Kudročová, Sedláčková – Bachirievová 2, Bačíková, Geričová, Szöllösiová 2, Kovaličková 2, Polláková 9/3, Hollá 1, Horňáková 1, Tobiašová 7, Hvostaľová 1, Wollingerová 1, Rebičová

pok. hody: 4/1 - 4/1, vylúčené: 5 - 4, ČK: 57. Horňáková (Iuventa) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Kavešnikov a Plotnikov (obaja Rus.), 1500 divákov

HC Britterm Veselí nad Moravou (ČR) – Üsküdar B.S.K. (Tur.) 30:26 (13:13)

Zostávajúci program turnaja B-skupiny (Chemkostav aréna v Michalovciach):

nedeľa 4. 9.: 15.30 h Üsküdar B.S.K. (Tur.) - RK Zaječar (Srb.), 18.00 h Iuventa Michalovce (SR) - HC Britterm Veselí nad Moravou (ČR)

Domov»Halové športy»Hádzaná»Prehra Iuventy so Zaječarom, o postupujúcom sa rozhodne v nedeľu