Sen hádzanárov Prešova o Lige majstrov sa rozplynul

(Autor: TASR)
SITA|3. sep 2011 o 19:53

Hádzanári Tatrana Prešov nezvládli hneď úvodný krok na ceste za jedinou postupovou miestenkou do hlavnej fázy Ligy majstrov mužov 2011/2012.

Sen hádzanárov prešovského Tatrana o Lige majstrov sa rozplynul.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov nezvládli hneď úvodný krok na ceste za jedinou postupovou miestenkou do hlavnej fázy Ligy majstrov mužov 2011/2012 a najprestížnejšia európska pohárová súťaž klubov bude tentoraz bez nich. Šarišania si však zahrajú v Pohári EHF.

Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič – Ivan Pompoš nečakane podľahli v prešovskej Mestskej hale v sobotňajšom semifinálovom stretnutí 1. skupiny portugalskému FC Porto Vitalis tesne 28:29 (16:15).

Prešovčania v nedeľňajšom súboji o 3. miesto nastúpia o 15.30 h proti gréckemu tímu AEK Atény, ktorý v semifinále podľahol srbskému družstvu RK Partizan Belehrad 25:26 (12:15). Finále Porto – Partizan je na programe o 18.00 h.

Víťaz 1. kvalifikačnej skupiny bude môcť účinkovať v D-skupine Ligy majstrov 2011/2012 spolu s kvintetom Montpellier HB (Fr.), AG Kodaň (Dán.), THW Kiel (Nem.), Reale Ademar León (Šp.), Pick Szeged (Maď.).

Neúspešné trio z turnaja v Prešove čaká ešte vystúpenie v Pohári EHF. Družstvá na 2. a 3. mieste budú pokračovať v účinkovaní v 3. kole P-EHF, na posledný tím zo skupiny čaká 2. kolo tejto súťaže. Ich konkrétni súperi ešte nie sú známi.

Foto - TASR

Foto - TASR

Stretnutie sa od začiatku nieslo vo vyrovnanom duchu. Domáci tím poslal prvýkrát do vedenia v 9. min krídelník Číp (6:5). Hráči Tatrana postupne zvyšovali svoj náskok, ľavoruký Krištopans v 18. min upravil na 12:8. Porťania sa však nevzdali a v 27. min bolo opäť vyrovnané (14:14). V úplnom závere I. polčasu sa podarilo Prešovčanom získať mierne vedenie (16:15).

Keď Antl v 34. min skóroval na 17:16, nič nenasvedčovalo tomu, že domáci budú o desať minút neskôr prehrávať o päť gólov (18:23). Tatran povzbudzovaný svojimi fanúšikmi sa však nevzdával. V 50. min skorigoval Číp na 22:24 a nádej Šarišanov ešte žila.

Tí potom znížili na rozdiel jediného gólu, no v dramatickom závere sa im už nepodarilo vyrovnať a s Portom prehrali 28:29.

Hlasy:

Djordje Rašič (tréner Prešova): "Ťažko sa mi hodnotí dnešný zápas. Prvý polčas bol z našej strany ešte dobrý, väčšinu času sme vyhrávali a po zmene strán sme chceli naše vedenie zvýrazniť. To sa nám však nepodarilo. Nefungovala nám spolupráca spojok s pivotmi. V závere sme mohli vyrovnať, ale ...."

Ljubomir Obradovič (tréner Porta): "Vedeli sme, že Tatran má dobré družstvo so skúsenosťami z Ligy majstrov. Dnešný duel bol vyrovnaný. My sme jeho priebeh otočili až vtedy, keď sme zlepšili hru v obrane.“

Výsledky - Liga majstrov mužov 2011/2012 - kvalifikácia - 1. skupina (Prešov) - sobota:

Semifinále (hrá sa na 1 zápas):

Tatran Prešov (SR) - FC Porto Vitalis (Portug.) 28:29 (16:15), Porto postúpilo do finále, Prešov bude hrať o 3. miesto

AEK Atény (Gréc.) - RK Partizan Belehrad (Srb.) 25:26 (12:15), Partizan postúpil do finále, AEK bude hrať o 3. miesto