Marquez a Lorenzo vyhrali Veľkú cenu San Marina

Jorge Lorenzo
Jorge Lorenzo (Autor: SITA/AP)
TASR|4. sep 2011 o 13:51

V MotoGP sa najviac darilo Lorenzovi, ktorý sa doťahuje na lídra poradia Stonera, v Moto2 takisto vyhral druhý muž priebežného poradia - Jorge Lorenzo.

MISANO. Španiel Marc Marquez sa stal na okruhu v Misane víťazom Vľkej ceny San Marína, dvanásteho podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov v kategórii Moto2.

Pre Marqueza to bolo už šieste tohtosezónne víťazstvo v pretekoch šampionátu. Druhé miesto obsadil vedúci pretekár seriálu MS Nemec Stefan Bradl a tretí skončil Talian Andrea Iannone.

Výsledky - Moto2:

1. Marc Marquez (Šp.) 43:08,197, 2. Stefan Bradl (Nem.) +0,619, 3. Andrea Iannone (Tal.) +0,713, 4. Alex de Angelis (San Marino) +1,634, 5. Scott Redding (V.Brit.) +3,275, 6. Bradley Smith (V.Brit.) +3,436

Celkové poradie MS (po 12 zo 17 pretekov): 1. Bradl 213 b, 2. Marquez 190, 3. Iannone 112, 4. de Angelis 109, 5. Smith 102, 6. Simone Corsi (Tal.) 99

Lorenzo víťazom VC San Marina MotoGP

Úradujúci majster sveta Španiel Jorge Lorenzo na Yamahe sa stal víťazom Veľkej ceny San Marína, trinásteho podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov v kráľovskej kategórii MotoGP.

Lorenzo hneď v prvej zákrute po štarte predstihol z pole-position štartujúceho Austrálčana Caseya Stonera na Honde a svoju vedúcu pozíciu si udržal až do cieľa a získal tretie tohtosezónne víťazstvo.

Lorenzo tak znížil na rozdiel 35 bodov svoju stratu na vedúceho pretekára šampionátu Caseya Stonera, ktorý na Veľkej cene San Marina obsadil tretie miesto. Druhé miesto si na okruhu v Misane vybojoval Lorenzov krajan Dani Pedrosa na Honde.

Výsledky - MotoGP:

1. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) 44:11,877, 2. Dani Pedrosa (Šp./Honda) +7,299, 3. Casey Stoner (Aust./Honda) +11,967, 4. Marco Simoncelli (Tal./Honda) +17,353, 5. Andrea Dovizioso (Tal./Honda) +17,390, 6. Ben Spies (USA/Yamaha) +18,092

Celkové poradie MS (po 13 z 18 pretekov): 1. Stoner 259 b, 2. Lorenzo 224, 3. Dovizioso 185, 4. Pedrosa 150, 5. Spies 135, 6. Valentino Rossi (Tal./Ducati) 133