Ronaldhino sa víťazne vrátil do zostavy Brazílie

TASR|6. sep 2011 o 09:23

Brazílsky futbalista Ronaldinho zaznamenal víťazný návrat do národného tímu v pondelkovom prípravnom stretnutí v Londýne.

LONDÝN. Brazílsky futbalista Ronaldinho zaznamenal víťazný návrat do národného tímu v pondelkovom prípravnom stretnutí v Londýne, v ktorom päťnásobní majstri sveta zdolali Ghanu 1:0. Rozhodujúci gól na štadióne Craven Cottage (FC Fulham) dal v závere polčasu Leandro Damaio, ktorý tak skóroval hneď pri svojej seniorskej premiére.

Brazília v súboji s africkým tímom, ktorý dohrával od 32. minúty bez vylúčeného obrancu Daniele Opareho, veľa futbalovej ľahkosti neukázala Naopak, hlavný rozhodca Mike Dean musel rozdať celkovo sedem žltých kariet. Jediný gólový moment sa zrodil po kolmej prihrávke do šestnástky od Fernandinha, pričom Leandro poslal loptu do siete prízemnou krížnou strelou. V zostave kanárikov sa po prvý raz od novembra objavil Ronaldinho, ktorý si reprezentačnú pozvánku vypýtal svojim výkonmi v drese Flamenga.

Brazília vyhrala prvý duel od nečakaného vyradenia na 43. ročníku Copa America a prehry 2:3 v prípravnom stretnutí v Nemecku.

Brazília - Ghana 1:0 (1:0)

Gól: 45. Leandro Damiao, ČK: 32. Opare