Futbalisti si urobili hanbu. S Arménskom prehrali 0:4

(Autor: SME - Tibor Somogyi)
Sportnet|6. sep 2011 o 19:14

Prvopolčasové šance vymenili Slováci v tom druhom za tragický výkon. Pohyblivý súper efektívne hrozil z brejkov a suverénne berie tri body.

ŽILINA. "Položili sme sa po prvom strelenom góle," povedal tesne po zápase kapitán Marek Hamšík. Slováci trpeli na nepremenené šance a keďže ich súper s týmto problém nemal, vyhral v Žiline úplne jednoznačne. V tejto kvalifikácii nad Slovenskom už po druhýkrát.

"Musíme zabojovať," dodal hráč neapolského SSC, nateraz však istým zostáva, že Weissov tím klesol už na 4. priečku B-skupiny a ak chce myslieť na postup na majstrovstvá Európy 2012, musí od základov zmeniť prístup k svojim povinnostiam.

"Keď nedáme góly, nemôžeme čakať úspech," hovoril v pozápasovom rozhovore Pekarík a pomerne vtipne dodal: "Na súpera sme sa zodpovedne pripravili." Ktovie či si v tom momente uvedomoval štyri góly Arménska v II. polčase.

Reputácia je preč, body tiež, pozrite si aspoň fotogalériu zo zápasu

Weiss st. zobral prehru na seba

Tréner Vladimír Weiss st. sa k zahanbujúcemu výsledku postavil priamo. "Prehru beriem na seba, mal som dať hrať oddýchnutých hráčov a nie tých, ktorí odtiahli 90 minút v Írsku," znela jeho prvá reakcia.

"Skupina je otvorená, ak vyhráme dva zápasy, môžeme snívať o baráži. Ak nie, je EURO stratené," naznačil reálnosť postupových šancí.

"Gratulujem súperovi k výhre a výbornému výkonu v druhom polčase, kde sme my vyhoreli. Prvý polčas z našej strany bol dobrý. Ale keď nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Mali sme tri až štyri čisté šance."

Jeho trénerský kolega Vardan Minasjan pochopiteľne žiaril: "Treba povedať, že sme hrali fantasticky. Som hrdý na svoje mužstvo."

"Môžem povedať, že sme vedeli o slabých aj silných stránkach slovenského tímu a dnes sme to aj naplno využili. Išli sme hrať na výhru, ale sám som neočakával, že sa to podarí takto vysoko. Slováci mali doteraz najlepšiu obranu a najlepšie organizovanú hru," pripomenul štatistiku, ktorá je už minulosťou.

Weissovci najbližšie v tomto kvalifikačnom cykle privítajú 7. októbra lídra skupiny Rusko. Zápas sa opäť odohrá v Žiline, výkop je naplánovaný na 20.15 h.

o postup na ME 2012, B-skupina:
Slovensko - Arménsko 0:4 (0:4)

góly: 57. Movsisjan , 70. Mchitarjan, 80. Ghazarjan, 90.+1 Sarkisov

rozhodovali: Borski - Rostkowski, Listkiewicz (všetci Poľsko)

Slovensko: J. Mucha ml. - Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, Marek Čech (78. Jendrišek) - Karhan, Guédé (55. Jež) - Stoch, Hamšík, Weiss ml. (71. Šeták) - Hološko

Arménsko: Berezovskij - Hovsepjan, Alexanjan, Mkojan, Hajrapetjan - Jedigarjan, Mkrtčjan - Mchitarjan, Pizzelli (74. Manučarjan), Ghazarjan - Movsisjan (86. Sarkisov)

Po skvelom prvom polčase prišli šokujúce góly Arménov

ŽILINA. Bezgólový výsledok z Moskvy medzi Ruskom a Írskom nahrával Slovákom, ktorí sa v prípade víťazstva mohli bodovo dotiahnuť na prvých Rusov a Írom ujsť o dva body.

Tréner Vladimír Weiss zmenil v porovnaní s dublinskou zostavou jediné meno, aj to len preto, lebo musel. Vykartovaného Kucku nahradil na poste defenzívneho záložníka Guédé. Hoci na žilinskom štadióne zostalo pár stoviek sedadiel voľných, fanúšikovia žičlivé a živé prostredie.

Foto - SME/Tibor Somogyi

Slovenská ofenzíva a tlak

Už v 6. min mali domáci šancu – po centri agilného Stocha však bránku netrafil Hamšík ani Weiss. Stoch po štvrť hodine hry našiel aj hlavu Hološka, ten zakončoval nad. Domáci hrali útočne, kombinačne, s chuťou, museli si ale dávať pozor na ojedinelé útočné výpady súpera, ktorý hľadal vpredu osamoteného útočníka Movsisjana.

V 26. min p rohu Stocha zakončoval Hamšík a Arméni ratovali na bránkovej čiare! Slováci ovládli stred poľa a ich tlak silnel. Výborná i pohľadná hra tímu v prvom polčase, priniesla niekoľko dobrých príležitostí, brankár

Berezovskij si však udržiaval čisté konto. Behavý, rýchly futbal na jeden dotyk v podaní našich reprezentantov, sa musel každému páčiť.

Údery Arménov

Hneď po prestávke musel predviesť svoj postreh brankár Mucha po strele Mkrtčjana, hostia dokázali častejšie udržať loptu na kopačkách a nebezpečne kombinovali. Hrali ako vymenení. V 57, minúte voľný Movsisjan krížnou strelou poslal Arménov do vedenia.

O dve minúty Hološkova strela uviazla na bránkovej čiare. Potom Škrtel poslal výbornú loptu na Hamšíka, ktorý prestrelil. Arméni znovu hrozili a Mucha si poriadne zachytal. V 70. min však na ďalekonosnú strelu Mchitarjana nestačil – 0:2. Slováci nie a nie dať gól, ani Pekaríkova strela sa nedostala za bránkovú čiaru. Skazu dokonali Ghazarjan v 80. min a v nadstavenom čase Sarkisov – po školáckych chybách slovenskej obrany.

Na zahodené šance Slovákov odpovedali Arméni vysokou efektivitou a druhý raz ich zdolali (najprv doma 3:1).. V tabuľke sa na slovenský tím bodovo dotiahli a vymenili ho na treťom mieste. Postup sa Weissovým zverencom vzdialil, aj cesta za barážovou priečkou (2. miesto) sa skomplikovala.

Ladislav Harsányi

začiatok článku

live komentár

KONIEC - Slovensko - Arménsko 0:4

90. min + 2, žltá karta - Stoch fauloval

90. min + 1, GÓL 0:4 - Ďuricova veľká hrúbka, Mchitarjan vo veľkej šanci do brva a Sarkisov nemal problém poslať loptu do opustenej brány

87. min - Karhanov center do pokutového územia, obrana Arménska v pohode odvrátila

keď už nič iné, pozrite si aspoň pár fotiek zo zápasu

85. min, striedanie - Movsisjana vymenil Sarkisov

84. min - Rýchly brejk hostí nevyšiel

84. min - Aktívny Šesták získal roh

83. min - Akcia Stocha, ktorý dával loptu do 5-ky, Šesták ani Hološko na loptu nedosiahli

80. min, GÓL 0:3 - Rýchly brejk Arménska, Mchitarjan oklamal Škrtela, vnikol do pokutového územia, kde pred bezmocným Muchom posunul loptu na Ghazarjan, ktorý nemal problém pridať tretí presný zásah hostí

79. min, žltá karta - Pre Ďuricu za protesty

79. min - Medzitým Arménci zdržujú, jeden z ich hráčov leží v blízkosti postrannej čiary na zemi

78. min, striedanie - Čech dohral, na zábevrční minúty hore ofenzívnejší Jendrišek

77. min - Priamy kop z 20 metrov z pravej strany orozhral Stoch po zemi, obrana súpera odvrátila, vzápätí Pekarík vysoko nad

76. min - Ježova strela z 25 metrov, Berezovskijvyrazil, lopta na Šestáka, ktorý je faulovaný Gazarjanom

76. min - Po rohu si naši opäť pýtali ruku, tentoraz po zakončení Stocha

75. min, žltá karta - Na hranici 16-ky faul na Škrtela, priamy kop Hamšíka sa bdue opakovať, slovenský kapitán dostáva žltú kartu. Stochov priamy kop zblokovaný na roh

74. min, striedanie - Pizzelli dole, na trávnik Manučarjan

72. min, žltá karta - Šesták potrestaný za protesty po tom, ako hlavný rozhodca nevypočul prianie našich a penaltu neodpískal

71. min - Pekaríkova veľká šanca po centri Čecha z ľavej strany, Berezovskijdobre postavený reflexívne zasiahol

Foto - SITA

71. min, striedanie - Šesták nahradil Weissa ml.

70. min, GÓL 0:2 - Mchitarjan sa dostal v strede poľa k lopte, potiahol ju smerom k Muchovi a nechytateľne trafil dolný roh brány

69. min - Hološkov strelecký pokus Berezovskij kryje

66. min - Po rohu šanca hostí, Čech výborne na bránkovej čiare odhlavičkoval. Naši však loptu strácajú, Škrtelov faul a priamy kop z 18 metrov. Loptu z neho poslal Hovsepjan nad

66. min - Aktivita súpera, Karhan zblokoval strelu na roh

65. min - Karhanov faul, Borski ponechal výhodu, Jedigarjanovu strelu vyrazil Mucha na roh

64. min - Škrtelov pekný pas na nabiehajúceho Hamšíka, ktorý si priamo pred bránou loptu spracoval, ale z voleja ju poslal nad

Weissov tím v hernom útlme

62. min - Ďuricov faul

60. min - Mkrtčjanova individuálna akcia a zakončenie, ktoré Mucha vyráža na roh

59. min - Šanca Hološka, ktorý sa dobre na preavej strane 16-ky zbavil súpera, prekonal Berezovského, ale lopta zostala na bránkovej čiare, odkiaľ ju do bezpečia odkopol Alexanjan

57. min, GÓL 0:1 - Arménski futbalisti zaskočili obranu našich a Movsisjan dáva po chybe úvodný gól stretnutia

56. min - Rýchla akcia súpera, Čechov súboj v 16-ke s Pizzellim, hlavný rozhodca penaltu nepíska. Následne chyba Škrtela a šanca hostí, ktorá zostala nevyužitá

55. min, striedanie - Z ihriska schádza Guédé, hore Jež

Slováci budú striedať. Weiss st. sa chystá oživiť hru v strede poľa

52. min, žltá karta - žltá karta pre Guédého po súboji s Mkrtčjanom

52. min - Mchitarjan zo 40 metrov nepresne

51. min - Škrtel zrovnal pri rohovej zastávke Pizzelliho

50. min - Po rohu hostí spadla lopta pred Muchu, po menšej mele sa domácim podarilo situáciu vyriešiť

49. min - Mkrtčjan po nepresnej Čechovej prihrávke pálil spoza 6-ky, Mucha výborne na roh

49. min - Mkojanov pohotový sklz po prihrávke Hamšíka na Hološka

Na ofsajdy 2:0 pre Slovensko

Začal sa II. POLČAS

v prestávke si pozrite našu aktualizovanú zápasovú fotogalériu

KONIEC I. POLČASU - Slovensko - Arménsko 0:0

45.+4 min, žltá karta - Čech bol po faule napomínaný

45.+4 min - Škrtel zastavil nebezpečnú akciu súpera, brejk našich, na opačnej strane nepustil našich k zakončeniu obetavý Hajrapetjan

45.+2 min - Domáci si pýtali penaltu, poľský rozhodca Borski nechal pokračovať v hre

45.+1 min - Pizzelliho strela spoza 16-ky, Mucha pohotovo vyrazil

Nadstavujú sa 4 minúty

45. min - Pekná kombinácia domácich, lopta doprava na Weissa, ktorý dal späť do šance na Hamšíka. Kapitán Slovenska ale ďalšiu z dobrých príležitostí aj vďaka dobre stojacemu Berezovskému nevyužil

44. min - Kombinácia súpera, Mchitarjan mieril nepresne

Foto - SITA

42. min, žltá karta - Pizzelli fauloval Stocha

39. min - Po akcii Stocha s Guédém nielen strelecký pokus defenzívneho záložníka Slovenska, ale aj ďalší arménsky ošetrovaný hráč na trávniku Mkrtčjan, ktorý zostal na zemi po súboji práve s Guédém

37. min, žltá karta - Ošetrovaný Mkojan dostal žltú kartu za to, že neodišiel za postrannú čiaru

36. min - Obranca Mkojan po súboji s Hološkom zle doskočil, je ošetrovaný

35. min - Nepresná strela Pizzelliho

33. min - Ďuricovu nepresnú prihrávku napravil dobrou obranou Karhan

32. min - Dobrý defenzívny zákrok Škrtela

29. min - Berezovskij zle odkopol, lopta na kopačkách slovenských hráčov

28. min - hamšíkova dobrá práca v strede poľa, po tom ako vybojoval loptu ju kolmicou poslal na Hološka, Berezovskij pozorný

26. min - Weissov center z rohu, Hološkova hlavička, ktorú zastavil Berezovskij, ešte veľká šanca Hamšíka, lopta ešte u Škrtelovi, ktorý z troch metrov gól nedal, keďže sa do jeho pokusu obetavo položil Mkrtčjan

25. min - Hamšík sa dostal pred 16-kou k zakončeniu, naznačil strelu, položil si brániaceho súpera, jeho ranu vyrazil Berezovskij, následne Mkojan odkopol na roh

24. min - Škrtel dobre v defenzíve, následne však zle rozohral

Nezabudnite na fotky, máme ich niekoľko

23. min - Aktivita Arménska, Pizzelli sa dostal cez Škrtela k zakončeniu

20. min - Pizzelli len do múru

19. min - Čechov faul na Pizzelliho 20 metrov odf Muchovej brány

18. min - Nečakaná akcia hostí, Movsisjan sa dostal na 16-ke do dobrej príležitosti, Škrtel ho pri zakončení zblokoval

17. min - Chyba obrany Arménska, Stoch z nej nič nezískal

17. min - Guédé vysúval Hamšíka, prihrávka bola príliš dlhá

16. min - Skoro prišlo. Hološko sa po dobrom centri sprava dostal do hlavičkového zakončenia, brankár Berezovskij loptu podbehol, tá ale z hlavy domáceho útčníka skončila v šanci nad

Teraz to príde! skandujú domáci priaznivci

15. min - A práve Mucha musel vybehnúť pred hroziacim Mchitarjanom

Ján Mucha chytá 30. zápas za Slovensko

14. min - Druhý roh našich. Z neho sa Škrtel nepresadil

12. min - Roh domácich, Guédé dával na Hamšíka príliš nepresne

10. min - Slováci nemajú s arménskymi pokusmi prejsť stred ihriska problém

6. min - Stoch jemný center na nabiehajúceho Hamšíka, k lopte sa ešte na vzdialenejšej ľavej tyči dostal Weiss ml., ale loptu do brány nedostal. Prvá šanca zápasu zostala nevyužitá

6. min - Slováci držia lptu pred pokutovým územím súpera

3. min - Čechov dobrý obranný zákrok na vlastnej 16-ke

2. min - Pekná útočná akcia Slovákov, Stoch dostal loptu doprava, mieril tesne nad

Zápas sa začal

ďalší utorňajší duel B-skupiny:

Rusko - Írsko 0:0 - hralo sa v Moskve - viac

ŽK: 46. Aňukov - 74. R. Dunne, 78. Hunt, 90. Ward, rozhodoval: Brych (Nem.)

Médiá: Nevyužité šance Slovákov a šokujúca prehra

Mediafax (ČR): "Slováci opäť prehrali s Arméncami Po zahanbujúcej porážke v Arménsku utrpeli slovenskí futbalisti s rovnakým súperom na domácej pôde debakel 0:4."

Reuters (V. Brit.): "Slováci v Žiline v prvom polčase dominovali, no napokon zaplatili vysokú cenu za nevyužité šance, blízko ku gólu boli predovšetkým Marek Hamšík a Martin Škrtel."

AP (USA): "Arméni v druhom polčase štyrmi gólmi zaskočili Slovákov, pre domácich to bola druhá prehra v skupine, čo znamená výrazné ohrozenie ich postupových ambícii."

Gazeta.ru (Rus.): „Arméni získali druhé víťazstvo v rade, k čomu im gratulujeme. Ďakujeme im, že sú na našej strane.“

Irish Times (Ír.): „Ohromný výsledok na Slovensku, kde Arménsko zvíťazilo 4:0. To znamená, že Írsko má prípade šesťbodového zisku s Andorrou a návštevou Arménska reálnu šancu minimálne na play-off. Ak Slovensko zdolá Rusko a Írsko získa maximálny počet bodov, Trapattoniho muži vyhrajú skupinu. Bizarné.“

Championat.ru (Rus.): „Nečakaný darček! Reprezentácia Arménska senzačne zdolala domáce Slovensko a výrazne zvýšila šance ruského tímu na prvé miesto v skupine.“

uefa.com (Švaj.): „Arméni oslnili Slovensko! Zverenci Vardana Minasjana potvrdili útok na vrchné priečky v tabuľke B-skupiny vynikajúcim druhým polčasom v Žiline.“

Tert (Arm.): „Rozdrvili sme Slovensko 4:0! Arménsko pokračuje v boji o postup na ME 2012. Zápas bol veľmi dôležitý, pretože iba víťazstvo umožnilo tímu udržať si šancu na postup.“

Domov»Futbal»Reprezentácie»Futbalisti si urobili hanbu. S Arménskom prehrali 0:4