V rovnakom termíne sa uskutoční osem "barážových" súbojov o elitnú šestnástku ročníka 2012, medzi nimi atraktívny duel Austrália - Švajčiarsko na tráve v Sydney. Domáci možno budú disponovať rekonvalescentom Lleytonom Hewittom, ktorý pre zranenie nohy vynechal grandslamové US Open v New Yorku, hostia majú prísľub štartu od ďalšieho bývalého lídra svetovho rebríčka Rogera Federera.
Slováci v predmetnom termíne nastúpia v Bratislave na antuke pod odtiahnutou strechou Sibamac arény NTC proti Ukrajincom v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny, eventuálny neúspech ich pošle do "III. ligy" v hierarchii súťaže.
Predbežné nominácie na zápasy semifinále Davisovho pohára 2011 tenisových reprezentačných družstiev mužov a play-off o svetovú skupinu ročníka 2012 (hrá sa 16. - 18. septembra):
Semifinále ročníka 2011:
SRBSKO - ARGENTÍNA
(Belehrad, Beogradska Arena, tvrdý povrch Acrylic v hale)
Srbsko: Novak Djokovič, Viktor Troicki, Janko Tipsarevič, Nenad Zimonjič, kapitán: Bogdan Obradovič
Argentína: Juan Martín Del Potro, Juan Ignacio Chela, Juan Monaco, David Nalbandian, kapitán: Modesto "Tito" Vázquez
ŠPANIELSKO - FRANCÚZSKO
(Córdoba, Plaza de Toros los Califas, antuka vonku)
Španielsko: Rafael Nadal, David Ferrer, Fernando Verdasco, Feliciano López, kapitán: Albert Costa
Francúzsko: Gael Monfils, Jo-Wilfried Tsonga, Gilles Simon, Richard Gasquet, kapitán: Guy Forget
O svetovú skupinu 2012:
RUMUNSKO - ČESKO
(Bukurešť, Centrul National de Tenis, antuka vonku)
Rumunsko: Adrian Ungur, Victor Crivoi, Horia Tecau, Marius Copil, kapitán: Andrei Pavel
Česko: Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Lukáš Rosol, Jan Hájek, kapitán: Jaroslav Navrátil
RUSKO - BRAZÍLIA
(Kazaň, Tennis Academy, tvrdý povrch RuKortHard v hale)
Rusko: Michail Južnyj, Dmitrij Tursunov, Igor Kunicyn, Igor Andrejev, kapitán: Šamiľ Tarpiščev
Brazília: Thomaz Bellucci, Ricardo Mello, Bruno Soares, Marcelo Melo, kapitán: Joao Zwetsch
IZRAEL - KANADA
(Ramat Hašaron, Canada Stadium, tvrdý povrch Acrylic vonku)
Izrael: Dudi Sela, Amir Weintraub, Jonathan Erlich, Andy Ram, kapitán: Ejal Ran
Kanada: Milos Raonic, Vasek Pospisil, Peter Polansky, Daniel Nestor, kapitán: Martin Laurendeau
JAR - CHORVÁTSKO
(Potchefstroom, Fanie Du Toit Sports Stadium, tvrdý povrch Acrylic vonku)
Juhoafrická republika: Kevin Anderson, Rik De Voest, Izak Van Der Merwe, kapitán: John-Laffnie De Jager
Chorvátsko: Marin Čilič, Ivan Dodig, Antonio Veič, Nikola Mektič, kapitán: Goran Prpič
ČILE - TALIANSKO
(Santiago, Estádio Nacional, tvrdý povrch Acrylic vonku)
Čile: Paul Capdeville, Jorgé Aguilar, Fernando González, Nicolas Massú, kapitán: Hans Gildemeister
Taliansko: Fabio Fognini, Potito Starace, Simone Bolelli, Daniele Bracciali, kapitán: Corrado Barazzutti
JAPONSKO - INDIA
(Tokio, Ariake Coliseum, tvrdý povrch Deco Turf II vonku)
Japonsko: Kei Nišikori, Tacuma Ito, Go Soeda, Juiči Sugita, kapitán: Eidži Takeuči
India: Somdev Devvarman, Rohan Bopanna, Leander Paes, Maheš Bhupáthí, kapitán: Šiv Prakaš Misra
BELGICKO - RAKÚSKO
(Antverpy, Lotto Arena, tvrdý povrch DecoColor v hale)
Belgicko: Xavier Malisse, Olivier Rochus, Steve Darcis, Ruben Bemelmans, kapitán: Johan Van Herck
Rakúsko: Jürgen Melzer, Andreas Haider-Maurer, Oliver Marach, Alexander Peya, kapitán: Gilbert Schaller
AUSTRÁLIA - ŠVAJČIARSKO
(Sydney, Royal Golf Club, tráva vonku)
Austrália: Bernard Tomic, Marinko Matosevic, Lleyton Hewitt, Chris Guccione, kapitán: Patrick Rafter
Švajčiarsko: Roger Federer, Stanislas Wawrinka, Stéphane Bohli, Marco Chiudinelli, kapitán: Severin Lüthi