Lietava dal v Prahe gól hneď v premiérovom zápase

SITA|9. sep 2011 o 20:34

Ivan Lietava, ktorý je kmeňovým hráčom slovenského provligového klubu MŠK Žilina a momentálne je v Česku na hosťovaní, strelil v piatok svoj debutový gól v drese Dukly Praha.

PRAHA. Futbalový útočník Ivan Lietava, ktorý je kmeňovým hráčom slovenského prvoligového klubu MŠK Žilina a momentálne je v Česku na hosťovaní, strelil v piatok svoj debutový gól v drese Dukly Praha a pomohol tak svojmu tímu k víťazstvu 4:0 v predohrávke 6. kola najvyššej českej ligy - Gambrinus ligy nad FC Hradec Králové.

Dvadsaťosemročný zakončovateľ sa v 51. min dostal k lopte a krížnou strelou z 15 m prekonal brankára hostí. Lietava odohral celý duel a v 78. minúte dostal žltú kartu. Jeho krajan Tomáš Kučera sa nedostal na zápasovú súpisku pražského tímu.

V druhom piatkovom zápase sa v pohode hrajúci Slovák Marek Bakoš prezentoval dvoma gólmi, keď prekonal brankára SK Sigma Olomouc postupne v 4. a 6. minúte a podieľal sa na víťazstve účastníka Ligy majstrov Viktorie Plzeň.

Bakoš však ešte pred polčasovou prestávkou oslabil svoj tím, keď v 27. minúte dostal prvú žltú kartu a v 43. min ho arbiter napomenul po druhýkrát, keď lakťom zasiahol protihráča Aleša Škerleho, a automaticky nasledoval vynútený odchod do kabíny.

Zverenci Pavla Vrbu napokon uspeli tesne 3:2, keď dva góly domácich zaznamenal Heinz. Marián Čišovský odohral celý duel, Michal Ďuriš prišiel na ihrisko v pozícií striedajúceho hráča a Miloš Brezinský sedel len na plzenskej lavičke pre náhradníkov.

Súhrn výsledkov piatkových predohrávok 6. kola Gambrinus ligy:

Dukla Praha - FC Hradec Králové 4:0 (1:0)

Góly: 29. Berger, 51. LIETAVA, 64. Markovič (z 11 m), 89. Malý (z pok. kopu)

Ivan Lietava odohral celý duel, v 51. min strelil svoj debutový gól a v 78. min dostal žltú kartu a Tomáš Kučera (Dukla) nefiguroval v zápise o stretnutí.

SK Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 2:3 (1:2)

Góly: 7. a 90. M. Heinz - 4. a 6. BAKOŠ, 79. D. Kolář, ČK: 43. BAKOŠ (Plzeň) po druhej žltej karte

Marek Bakoš strelil v 4. a 6. min góly, v 27. min dostal žltú kartu a v 43. min po druhej žltej karte oslabil svoj tím po faule lakťom, Michal Ďuriš nastúpil v 61. min, Marián Čišovský odohral celý duel, Miloš Brezinský (všetci Plzeň) presedel celý duel na lavičke náhradníkov.