Trenčín zdolal Košice 4:1, Slovan nedal ani gól

Futbalisti Dunajskej Stredy v zápase s Prešovom.
Futbalisti Dunajskej Stredy v zápase s Prešovom. (Autor: SITA)
SITA|10. sep 2011 o 19:24

V 8. kole Corgoň ligy vyhrala Dunajská Streda nad Prešovom 2:0, Trenčín si poradil s Košicami 4:1.

Košice Trenčínu problémy nenarobili

Domáci sa od začiatku snažili diktovať tempo hry, no brzdilo ich množstvo nepresností. Napriek tomu dokázali ohroziť súpera. V 9. min Depetris z uhla nenamieril presne do odkrytej bránky a o chvíľu Horváthova hlavička z päťky skončila v náručí Tofiloského.

V 19. min sa po skrumáži v šestnástke lopta dostala až ku Kleščíkovi, ktorý z bezprostrednej blízkosti nekompromisne napol sieť - 1:0. V 32. min brankár hostí neudržal Horváthovu strelu, ale Ševela z blízka prekopol bránku.

Druhý polčas síce začali lepšie hostia, keď v úvodných minútach Novák dvakrát nebezpečne ohrozil Volešáka, potom však Trenčín v rozpätí štyroch minút rozhodol o svojom víťazstve. V 50. min Báezovu strelu tečoval do vlastnej bránky Dobias a v 54. min Peltierovu strelu po peknom sóle Tofiloski vyrazil pred Depetrisa, ktorý loptu dokopol do odkrytej siete.

Košice neskôr využili súperovo poľavenie, v 64. min Novák pohrozil z priameho kopu z 35 m a v 78. min Diaby po protiútoku strelou z uhla korigoval skóre. Posledné slovo však mal v 84. min domáci Peltier, ktorý vnikol do šestnástky a umiestnenou strelou k žrdi zavŕšil zaslúžené trenčianske víťazstvo po kvalitnom výkone.

AS Trenčín - MFK Košice 4:1 (1:0)

Góly: 19. Kleščík, 50. Dobias (vlastný gól), 54. Depetris, 84. Peltier - 78. Diaby, ŽK: 34. Báez - 45. M. Tóth, 45.+ I. Djokovič, 51. Viazanko, 82. Isola, rozhodovali: Valášek - Mókoš, Cuninka, 2215 divákov

Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Ševela, Holúbek - Baéz (88. Malec) - V. Horváth, Salinas, Štefánik (46. Peltier), Hlohovský (77. Mazan) - Depetris

MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, I. Djokovič (57. Kavka), Dobias, Čonka - K. Kuzma, Isola - Pačinda, U. Matič (46. Karaš), Viazanko - J. Novák (73. Diaby)

Hodnotenie trénerov:

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "Mali sme opatrný vstup do zápasu, výrazne nám však pomohol náš prvý gól, strelený zo štandardnej situácie. Na začiatku druhej polovice zápasu sme ustáli kritické momenty po šanciach Košičanov, pri ktorých nás podržal brankár Holešák. Nakoniec rozhodla naša túžba po strelení gólu i väčšia agresivita pred bránkou. Napriek tomu však máme stále čo zlepšovať, pretože v tomto zápase bol podľa môjho názoru súper herne lepší. My sme však boli mimoriadne efektívni."

Ladislav Šimčo, tréner Košíc: "Príliš dlho sme sa zoznamovali s umelým trávnikom a podarilo sa nám to až v 19. minúte, keď sme dostali prvý gól. V celom prvom polčase sme však boli veľmi pasívni, a hoci po zmene strán sme chceli zápas otočiť, nepodarilo sa nám využiť dve vynikajúce šance a vzápätí sme inkasovali vlastný gól. Hoci sme až do konca hrali stále lepšie, s výsledkom sa nám už nič nepodarilo urobiť."

Späť na začiatok článku

Prešov doma bez gólu

Ešte pred úvodným výkopom bola minúta ticha na počesť obetí leteckého nešťastia v Rusku a takisto v 38. minúte odznel hlasitý potlesk na počesť tragicky zosnulého Pavla Demitru. V prvom polčase čo sa týka kvality predvedenej hry, obe mužstvá sa veľmi nemali čím pochváliť. Prevládali skôr osobné súboje a futbalová kvalita pokrivkávala.

Z mála akcií zaujala Mackova strela v 13. minúte spoza šestnástky, ktorá letela tesne vedľa pravej žrde. Hostia do 23. minúty neukázali ani toľko a tak ich gól na 0:1 prišiel ako blesk z jasného neba. Delarge išiel sám na brankára Diviša a hoci bol tiesnený protihráčom, dokázal skórovať.

Onedlho na opačnom konci mohol skórovať Krob z priameho kopu tesne minul ľavú spojnicu Kováčovej brány. V 26. minúte vyhral Delarge osobný súboj s Farbákom. V šprintérskom súboji mu ukázal chrbát a hoci vo finálnej fáze si po obidvoch stranách pýtali loptu dvaja jeho hráči, nakoniec zakončil sám, avšak slabučko a nepresne. Do prestávky ešte ako tak zaujala strela Zehera z diaľky, ktorá však skončila v náručí brankára Kováča.

Ani samotná prestávka Prešovu akoby nič nepomohla . Aj v úvode druhého polčasu sa domáci trápili. Tréner Tarkovič poslal na trávnik až dvoch Brazílčanov, ktorí sice priniesli trocha oživenia, no bez želaného gólového efektu.

V 63. minúte znova udrelol na opačnom konci. Farbák s Čepom v šestnástke zobrali "do prešu" Delargeho, ktorý sa ocitol na zemi, rozhodca Matúš označil za vinníka tohoto momentu Čepa, ukázal mu žltú kartu a nariadil penaltu. Tú bezpečne premenil Čorič.

Za takéhoto stavu vybehol na trávnik v domácom drese ďalší útočník - Guba, ktorý sa síce dostával do gólových šancí, no v dvoch prípadoch sám zoči-voči Kováčovi zakončil veľmi zle. Zaujala ešte hlavička domáceho Bernarda k žrdi, pri ktorej sa vyznamenal brankár hostí Kováč. Dunajská Streda tak nečakane naplno bodovala na východe, Prešov prehral už druhý domáci zápas.

1. FC Tatran Prešov - DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:1)

Góly: 23. Delarge, 62. Čorič (z pok. kopu), ŽK: 18. Pribula, 55. Macko, 59. P. Petráš, 62. Čep, 81. Bernardo - 52. Helísek, 59. Boya, 85. Hílek, rozhodovali: Matúš - R. Sluk, Chládek, 1823 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Pribula, M. Farbák, Čep, Krob - Lipták (56. Bernardo), P. Petráš - Katona, Macko (57. Ricardo), Papaj - Zeher (68. Guba)

Dunajská Streda: P. Kováč - Laštovka, Struhár, Marcin, Kabele - Hílek - Boya - Helísek, Čorič (79. Lénárth), Zs. Németh (90. Harsányi) - Delarge (83. Matúš)

Hodnotenia trénerov:

Štefan Tarkovič, tréner Prešova: "Ťažko sa mi hodnotí takýto zápas. Za výsledok, aj za predvedenú hru sa môžu moji zverenci hanbiť. Takýmto spôsobom sa doma neprehráva. Boli zaspatí, málo agresívni, akoby si mysleli, že tri body za nich vybojuje niekto iný. Určite sa máme o čom rozprávať..."

Kristián Németh, tréner Dunajskej Stredy: "Hráči ukázali, že sa nemienia boja o Corgoň ligu vzdať. Ukázali to, čo sme poctivo dva týždne nacvičovali na tréningoch. Veľmi dobre sme zahrali v obrane a dobré momenty sme ukázali aj v útoku. Zatiaľ však tieto tri body riešia pre nás len veľmi málo. V takomto trende musíme pokračovať aj v ďalších zápasoch."

Spartak otočil zápas proti Banskej Bystrici

Prvých dvadsať minút sa v Trnave hral obojstranne útočný futbal, ktorému chýbalo strelecké zakončenie. Až v 22. minúte sa zrodila prvá nebezpečná strela, ktorú vyslal na trnavského brankára Rašku Jakubko. Domáci brankár bol na mieste, čo však neplatilo o štyri minúty, keď po prihrávke Prekopa do päťky bol Jakubko rýchlejší a popod Rašku poslal loptu do siete.

Domáci ohrozili brankára Belica až v 28. minúte, ale ten bombu Procházku vyboxoval na roh. O tri minúty mal Procházka znova ďalšiu príležitosť, keď sa ocitol za obranou Dukly, ale z veľkého uhla netrafil bránu. O dve minúty ho napodobnil Pančík, ktorý rovnako z uhla prestrelil domácu bránu.

Domáci priaznivci sa dočkali vyrovnania v 38. minúte, keď center Vyskočila prešiel k Oravcovi a ten zblízka prekonal Belica. V 41. minúte už Trnava viedla, keď Turňa v šestnástke podkopol prenikajúceho Koneho a Karhan z nariadenej jedenástky prudkou strelou k pravej žrdi upravil na 2:1.

V druhom polčase pokračovala Trnava v nápore a v 51. minúte sa ocitol v šanci striedajúci Bicák, ale pri zakončení mu prekážal vlastný spoluhráč Kone a bolo po príležitosti. Onedlho sa opäť Kone predral do šestnástky, ale namiesto prihrávky voľným spoluhráčom slabo vystrelil. Hostia pohrozili v 72. minúte, keď Jakubko vnikol do pokutového územia, ale jeho strieľaný center nenašiel adresáta.

V 79. minúte vystrelil z 20 m Vyskočil a s pomocou teču bystrického obrancu lopta zakotvila za chrbtom Belica. V 82. minúte Tomaček prešiel cez Hlinku, prihral nabiehajúcemu Oravcovi, ale ten z dvoch metrov poslal loptu vedľa.

Divákov ešte roztlieskala nádherná strela Procházku štyri minúty pred koncom a rovnako aj zákrok brankára hostí Belicu, ktorý loptu robinzonádou vyrazil. Keď v nadstavenom čase Bicák prestrelil a o chvíľu Tomaček z dobrej pozície vypálil vedľa zostalo pri konečnom skóre 3:1 pre Trnavu.

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:1)

Góly: 38. Oravec, 41. Karhan (z 11 m), 79. Vyskočil - 25. Jakubko. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Procházka, Diallo, Kone - Kupčík, Prekop, Turňa, 4656 divákov.

FC Spartak Trnava: Raška - Čarnota, Diallo, Koubský, Hanzel - Procházka, Kaščák (50. Bicák), Karhan, Vyskočil - Kone (68. Tomaček), Oravec (84. Bernáth)

FK Dukla Banská Bystrica: Belic - Turňa, Kupčík, Hlinka, Savič - Prekop (66. Slančík), Bažík (88. Chupáč) - Ľupták, Pančík, Hučko (76. Uškovič) - Jakubko

Pavel Hoftych, tréner Trnavy: "V dnešnom stretnutí sme hrali aktívne a trochu nás pribrzdil prvý gól, ktorý sme inkasovali. Do polčasu sme otočili skóre, škoda, že sa nám zranil Kaščák, ktorého som musel striedať. V druhej časti sme dali tretí upokojujúci gól a mohli sme pridať aj ďalšie. Teší ma víťazstvo a zisk troch bodov."

Štefan Zaťko, tréner Bystrice: "Videli sme pekné, rušné a zaujímavé stretnutie, v ktorom domáci prejavili viac individuálnej kvality, dali tri góly a zaslúžene vyhrali. Dalo by sa však diskutovať o jedenástke i o prvom góle Oravca, pri ktorom si pomohol rukou."

Žilina zachraňovala remízu

V úvode hostia šokujúco strelili úvodný gól, keď po rohu MŠK rýchlo rozohral brankár M. Kuciak a po umiestnenej krížnej strele k žrdi sa radoval hosťujúci Janečka. Domáci už onedlho mohli vyrovnať, ale Mrázova strela z rovnakého parketu tesne minula bránku.

Žilina pokračovala v zahadzovaní šancí, Pich neuspel v rýchlom protiútoku a v 20. min Barčík pri prečíslení našiel voľného Angeloviča, ten však v sľubnej šanci neprepálil Kuciaka, neuspel ani dorážajúc Pich. Hra sa potom rozkúskovala, z tribún bolo často počuť piskot nespokojných divákov.

Z letargie všetkých po štvrťhodine vytrhla až Angelovičova bomba spoza šestnástky, ktorá tesne minula spojnicu žrde a brvna. Domáci sa predsa len do polčasu dočkali. Barčík vysunul Majtána, jeho strelu hosťujúci brankár len vyrazil, lopta sa dostala k Maboukovi a po jeho centri hlavičkoval do odkrytej brány práve T. Majtán.

Na začiatku druhého polčasu sa nebolo veľmi na čo pozerať, až v 60. min sklepol v pätke Piaček hlavou pred Ceesaya, jeho nedôrazná strela však nemala nárok na úspech. Hra Žiliny potom ožila, keď sa na ihrisko dostal striedajúci Deza. Najprv nezištne pri protiútoku prihral Majtánovi, ten však pokazil akciu zbytočnou prihrávkou. Žilina tlačila, jej útoky boli stále nebezpečnejšie, výbornú príležitosť spálil z rohu šestnástky strieľajúci Pich, ktorý namieril len do gólmana ViOn-u.

Škrt cez rozpočet domácim urobila rýchla kontra striedajúcich hráčov, Paur preniesol umne hru na Hrušku a ten nechytateľnou strelou dostal hostí opäť do vedenia. Žiline sa predsa podarilo vyrovnať, v nadstavenom čase sa v skrumáži najlepšie zorientoval Patrik Mráz.

MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (1:1)

Góly: 39. Majtán, 90.+ Mráz - 5. Janečka, 78. Hruška, ŽK: 82. Piaček, 85. Ceesay - 55. Pavlenda, 90.+ Pavlovič, 90.+ Brčák, rozhodovali: Samotný - Ádám, Petríček, 2161 divákov.

Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Ondráš, Patrik Mráz - Pečovský - S. Angelovič (88. Zošák), Barčík (61. Deza), Pich (78. Střihavka) - T. Majtán, M. Ceesay.

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Majerník, Chren - Orávik (59. K. Hruška), M. Babic (72. Paur), Pavlovič, Candrák (87. Brčák) - Hodek, Pavelka.

Ľuboš Nosický (tréner Žiliny): "Nezachytili sme úvod, keď sme prehrávali súboje v strede ihriska a inkasovali sme. Potom sme sa zlepšili a výsledkom bol vyrovnávajúci gól. V druhom polčase sme prinútili súpera brániť sa, ale dostali sme gól po našej chybe. Do konca sa nám podarilo vyrovnať. Na to, že sme dali doma dva góly, sme mali vyhrať."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Vedeli sme, že ideme k mužstvu, ktoré má veľkú kvalitu a výborné zázemie. Stretnutie malo slušné tempo, v prvom polčase sme sa skoro ujali vedenia po fantastickom sóle Janečku. Potom sme sa stiahli. Cítili sme, že môžeme vyhrať, Paur výborne prehodil na Hrušku. Nakoniec sme smutní, ale remíza je zaslúžená."

Slovan s posilami, ale bez gólu

V základnej zostave Slovana nastúpili viaceré nové posily. Slovan prišiel v úvodnej desaťminútovke o Čikoša, ktorého nahradil na kraji obrany Pauschek. Aktívnejší boli domáci. Halenár poslal do šance Hartiga, ale ten príležitosť nevyužil. V 22. min strieľal z diaľky Brazílčan Zé Vitor. Prvý strelecký pokus hostí v 34 min po strele Gajdoša minul pravú žrď Slovana.

Málo príťažlivý futbal pokračoval aj po zmene strán. Chýbali presné kombinačné akcie a strelecké pokusy. Oživenie nepriniesli ani striedania. V 72. min po rýchlom prieniku Táborského nebezpečnú krížnu strelu odvrátil Kolmokov. V nadstavenom čase Hartigovu odrazenú strelu od pravej žrde chytil brankár Chudý.

ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra 0:0

ŽK: 28. Šimončič (Nitra), rozhodovali: Chmura - Balko, D. Hrčka, 3283 divákov

Slovan: L. Hroššo - Bagayoko, Kladrubský, Dobrotka, Čikoš (7. Pauschek) - Guédé - Štepanovský, Zé Vitor, I. Žofčák (46. Táborský) - Hartig, Halenár (63. Milinkovič)

Nitra: Chudý - Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Čirik - Držík - I. Hodúr, V. Gajdoš (86. R. Sloboda), Kolár, Šimončič - Šimonek (78. M. Gajdošík)

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): "Z našej to bol hrozný výkon, veľmi slabý. Hráči, ktorí sa v Slovane len "vezú", pôjdu odtiaľ preč. Takto sa ďalej nedá pokračovať. Hrať bez pohybu, kontaktu, nekoncentrovane. Neviem si to vysvetliť. Mali sme jedinú šancu v poslednej sekunde zápasu a to je málo na to, aby sme vyhrali. Pribrzdili nás aj zranenia Čikoša, Žofčáka a Halenára. Musíme to vyriešiť s chladnou hlavou."

Cyril Stachura (tréner Nitry): "Vedeli sme, že Slovan má väčšie individuality ako my. Chceli sme sa presadiť kolektívnym výkonom, čo sa nám podarilo. Nechceli sme hrať len na 0:0, ale aktívne najmä v strede poľa. Naskytli sa nám niektoré príležitosti pred šestnástkou, ale chýbalo viac odvahy vniknúť do nej. Remíza je zaslúžená."

Domov»Futbalnet»Trenčín zdolal Košice 4:1, Slovan nedal ani gól