AKTUALIZOVANÉ 19:06

Ženská hliadka vybojovala zlato, muži pridali ďalšie

Matej Beňuš vybojoval na svetovom šampionáte vo vodnom slalome v Čunove bronzovú medailu. Finále C1 mužov nevyšlo podľa predstáv Michalovi Martikánovi, ktorý obsadil konečnú 7. priečku.

Matej Beňuš.(Zdroj: SITA)

Medailové úspechy:

Slovinec Peter Kauzer sa stal v nedeľu v Čunove druhýkrát v kariére majstrom sveta v kráľovskej disciplíne vodného slalomu - kajaku. Suverénnou, dravou a čistou jazdou zdolal 28-ročný rodák z Trbovlje o 1,21 sekundy Poliaka Mateusza Polaczyka, ktorý pre svoju krajinu vybojoval v mužskom kajaku prvú medailu z MS od roku 1973.

Bronz si vybojoval Francúz Fabien Lefévre, ktorý v Čunove bol už v sobotu strieborný v C2.

Finále K1 mužov na 34. majstrovstvách sveta bolo bez účasti SR. Ani jeden z dvojice domácich kajakárov v 40-člennom semifinále neuspel. Martin Halčin, ktorý šokoval svojím tretím miestom v kvalifikácii, vynechal 16. bránku, do 20. si ťukol a s 52 trestnými sekundami sa zaradil vo výsledkovej listine až na 38. miesto.

Ľubomír Janček bojoval, ale ani on sa nevyhol nedovoleným dotykom bránky a skončil tridsiaty druhý. Slovensko tak nezískalo v tejto kategórii miestenku na budúcoročnú olympiádu do Londýna.

Halčin: Urobil som chybu

Martin Halčin si trúfal na domácej vode na finále, ktoré by znamenalo preňho istotu reprezentácie aj pre sezónu 2012 i pokojnejšiu prípravu. Až po šestnástu bránku vyzeralo všetko v poriadku. Ak by nedostal päťdesiatku, Slovensko by malo istú olympijskú miestenku.

"Urobil som chybu. Po výjazde z pätnástky som zaváhal, ale myslel som si, že mi to bude stačiť. Asi sa však zmenila voda, snažil som sa niečo zachrániť, ale vedel som, že to bude na hrane a posúdení rozhodcov. Človek je v dobrej forme, ale stačí stotinkové zaváhanie a je to stratené. Išlo sa mi dobre, nebolo to síce s ľahkosťou ako v kvalifikácii, ale cítil som sa fajn. Až po šestnástku som dobre išiel do protiprúdok. Prioritou bola dnes olympijská miestenka. Tá šestnástka ma veľmi mrzí, lebo som na nej nič nezarobil. Nemal som v úmysle riskovať," smútil po semifinále Martin Halčin.

Konečná medailová bilancia 34. MS v Čunove:

1. Slovensko 3 - 2 - 3

2. Francúzsko 2 - 2 - 1

3. Nemecko 1 - 2 - 2

4. Česko 1 - 1 - 1

5. Slovinsko 1 - 0 - 0

Rakúsko 1 - 0 - 0

Austrália 1 - 0 - 0

8. Čína 0 - 2 - 0

9. Poľsko 0 - 1 - 0

10. V. Británia 0 - 0 - 1

Taliansko 0 - 0 - 1

Španielsko 0 - 0 - 1

Olympijskú miestenku si v čunovskom Areáli vodných športov Divoká voda vypádlovalo 15 najlepších krajín, Slovensko v tomto poradí skončilo až devätnáste. Pre Európu sú pripravené ešte dve miestenky.

O tie sa bude bojovať na budúcoročnom európskom šampionáte v nemeckom Augsburgu 11. - 13. mája. Dostanú ju dve najlepšie krajiny s výnimkou tých, ktoré už majú účasť pod piatimi kruhmi zabezpečenú.

V Čunove z Európanov „pod čiarou“ boli pred Slovákmi Holanďania a Íri, tesne za nimi skončili Rusi. V každom prípade to budú mať slovenskí kajakári na ME nesmierne ťažké.

Beňuš bronzový, Martikán bez medaily

Slovenský kanoista Matej Beňuš vybojoval na svetovom šampionáte vo vodnom slalome v Čunove bronzovú medailu. Finále C1 mužov nevyšlo podľa predstáv Michalovi Martikánovi, ktorý obsadil konečnú 7. priečku.

Beňuš sa radoval zo svojho premiérového individuálneho cenného kovu z MS v kariére. Dvadsaťtriročný Bratislavčan bol na predchádzajúcich šampionátoch dvakrát zlatý v hliadkach.

V domácej čunovskej vode stratil na nečakaného majstra sveta Denis Gargauda Chanuta 2,77 sekundy a striebro, ktoré získal Nemec Nico Bettge, mu ušlo o 8 stotín.

Michal Martikán začal svoju jazdu dobre, po famóznom prejazde protivodnej dvanástej bránky však minul trinástku a musel sa vrátiť, čím výraznejšie stratil. Jeho čas napokon stačil na konečné 7. miesto. Tretí slovenský zástupca Alexander Slafkovský sa do finále neprebojoval, keď v semifinále obsadil 12. pozíciu.

Chanut Gargaud jazdí úspešne nielen singlkanoe, ale aj deblkanoe, v Čunove bol rovnako ako vlani v Tacene v C2 druhý. V C1 zatiaľ na výraznejší úspech čakal, v 3xC1 bol na MS 2009 strieborný. Ani v Čunove sa jeho triumf nečakal, po výbornej jazde však mohol oslavovať titul.

Beňuš: Je to ako sen

Spokojnosť sa u Mateja Beňuša dala krájať. "Je môj prvý individuálny, radosť je obrovská," povedal po dopádlovaní. Je to ako sen byť bronzový. Takéto niečo som neočakával."

Prvá indivudálna medaila znamená do určitej miery prelom. "Minulý rok som bol na MS v Tacene štvrtý, veľmi

Medailová bilancia v olympijských disciplínach:

1. Slovensko 1 - 1 - 2

2. Francúzsko 1 - 1 - 1

3. Slovinsko 1 - 0 - 0

Rakúsko 1 - 0 - 0

5. Nemecko 0 - 1 - 0

Poľsko 0 - 1 - 0

7. Španielsko 0 - 0 - 1

tesne za druhým, teraz budem naplno oslavovať. Fanúšikovia ma hnali od štartu až do cieľa, zaslúžia si poďakovanie. Rozhodujúce bolo, že som si ani raz neťukol, urobil som síce chybu, no nie až takú závažnú. Trať bola nepríjemná, prakticky všade, bolo sa treba maximálne koncentrovať."

Matej Beňuš zdolal Michala Martikána, a to je veľká udalosť. "Miša zdolať je ťažké, no ukázalo sa, že nie nemožné. Dnes to bola pohoda na domácom kanáli, tlak som si vyresetoval z hlavy a asi dobre. Prekročil som veľkú bariéru, v tieni Michala Martikána jazdil neustále aj môj tréner Juraj Minčík a ja dúfam, že teraz ho prekročím."

Slovenskí vodní slalomári si na 34. majstrovstvách sveta v Čunove vypádlovali štyri olympijské miestenky do Londýna v troch kategóriách - v C1 mužov, v K1 žien a v C2 mužov.

Už dávno nebol Michal Martikán taký rozčarovaný. "Som veľmi sklamaný. Bez tej chyby na 13-ke by to určite stačilo na medailu, minimálne. Bola to otázka jedného, dvoch záberov, možno iné načasovanie a vyšlo by to. Nechcel som ísť veľmi na rezervu, snažil som sa to skrátiť, no žiaľ. Ešte si to pozriem na videu, ale myslím si, že to bola moja chyba a mal som ísť trochu vyššie z tej protivodnej bránky."

Olympiáda je na dohľad, Michal Martikán siahal na miestenku na meno. "Na olympijské hry treba byť pripravený stopercentne a ak sa na ne chcem prebojovať a uspieť, musím byť tak či tak zvládnuť preteky, ktoré nás čakajú v kvalifikácii."

Späť na začiatok článku

S medailou aj Macová

Slovenka Katarína Macová vybojovala na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v Čunove v ženskej kategórii C1 bronzovú medailu. Dvadsaťpäťročná Bratislavčanka potvrdila, že jej domáca dunajská voda svedčí, vlani sa na nej stala majsterkou Európy.

Macová predviedla vo finále najlepšiu zo svojich víkendových štyroch čunovských jázd a ak by mala o jeden dotyk s bránkou menej, mohla byť aj svetovou šampiónkou.

Zlatá medaila v tejto stále sa ešte rozvíjajúcej ženskej disciplíne pripadla napokon Češke Kateřine Hoškovej, ktorá ako jediná z finalistiek absolvovala trať bez dotyku s bránkou. Aj keď zaváhala pod Niagarou a urobila eskimáka, o titul neprišla. Na tróne vystriedala Slovenku Janu Dukátovú, ktorá prvenstvo z Tacenu 2011 neobhajovala. Strieborná Číňanka Nan-čchin Cen zaostala o 1,55 sekundy, Macová o ďalších 11 stotín.

"Po tom, ako som prišla do cieľa, som si myslela, že budem štvrtá, tak ako celú sezónu. Trať bola pomerne ťažká, aj v psychickom strese pádlujete, ťažko sa koncentrovalo. Chybičky sa ťažko naprávali a v časoch naskakovali," povedala Macová.

Macová trénuje v Čunove pod dohľadom trénera Juraja Minčíka. "Dobre to tu poznám, mám veľa najazdené, jedine posledný skok a následná bránka cez ruku mi nevyhovovala. Toho som sa najviac obávala. Moja túžba bola medaila, vedela som, že na ňu mám, no mali aj ostatné. my sme sa oproti vlaňajšku zlepšili, aj mladé sa už objavili, pokrok je zreteľný."

Späť na začiatok článku

Hliadka vybojovala striebro

Reprezentanti Francúzska v zostave Gauthier Klausss/Matthieu Peche, Pierre Labarelle/Nicolas Peschier, Fabien Lefévre/Denis Gargaud Chanut obhájili na svetovom šampionáte vo vodnom slalome v Čunove titul v súťaži hliadok 3xC2.

Francúzske trio lodí sa na dunajskej vode síce nevyhlo zaváhaniu, ale bolo dostatočne rýchle a tešilo sa zo zlatých medailí. Striebro napokon získali Slováci. Domáci v zostave Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner, Ladislav Škantár/Peter Škantár, Tomáš Kučera/Ján Bátik sa tesne po prejazde cieľom tešili z prvenstva, ale po krátkej chvíli im na konto pribudli najskôr štyri trestné sekundy za dotyk číslo sedemnásť a po úprave výsledkov napokon iba s dvoma trestnými sekundami strácali na Francúzov 67 stotín sekundy.

Pavol Hoschorner popisuje kritický okamih: "O jednom dotyku vieme, ale o druhom nevie nikto z nás a ani na ktorej bránke to malo byť. Samozrejme, že my vieme najlepšie, či sme ťukli alebo nie. Rozhodca možno videl, že sa bránka niekde pohla a pripísal nám to. Sme si vedomí, len toho, že sme mali iba jeden."

Na zbytočné protesty si zvykli. Pavol Hochschorner: "Keď Slováci podajú protest, tak je to obyčajne zbytočné. Nie sme Francúzi ani Nemci, oni sú predsa len silnejšie krajiny. Musíme sa s tým zmieriť."

V porovnaní s vlaňajším Tacenom si Slováci polepšili o dve priečky. Hochschornerovci získali už svoju dvanástu medailu z MS v kariére, v hliadkach majú bilanciu 1 - 2 - 2. Bronz si vybojovali Briti.

Späť na začiatok článku

Zlaté kajakárky

Slovenské kajakárky sa dočkali historicky prvej zlatej medaily v súťaži hliadok z majstrovstiev sveta vo vodnom slalome. Na domácej vode v Čunove trio Elena Kaliská, Jana Dukátová a Dana Mann-Beňušová vyhralo preteky 3xK1 žien a tešili sa z celkovo druhého cenného kovu v tejto kategórii po striebre zo Seu d´Urgell 2009.

Slovenky skvele zvládnutým záverom odsunuli na striebornú pozíciu Češky o 35 stotín sekundy. Triu Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková, Kateřina Kudějová sa nepodarilo obhájiť titul z vlaňajška. Bronz si vybojovali Nemky.

Jana Dukátová získala v Čunove už druhú medailu po striebre z individuálneho kajaku a je najúspešnejšou ženou šampionátu.

"Nič nie je krajšie ako vyhrať prvé historické zlato v tejto kategórii doma. Išli sme v úžasnej atmosfére a podarilo sa nám naplniť zlatý sen. Každá medaila sa ráta a to, že sa nám podarilo zvíťaziť v tomto zložení je veľká výzva do budúcnosti," povedala po pretekoch Dukátová.

V tíme kajakárok sa zahniezdila obrovská vôľa. Jana Dukátová: "Pred pretekmi sme si verili. Domáca voda je pre nás určite výhoda, v tomto zložení sme síce krátko, ale mali sme možnosť tento rok pomerne často spolu trénovať, takže sme sa na to dobre pripravili, aj keď to nebolo bez chýb."

Na trati sa trojica maximálne sústredila. "Jediné, čo som registrovala, boli slová komentátora, ktorý pri druhom medzičase hovoril, že musíme zrýchliť," spominala na detaily Jana Dukátová. "Asi sme napokon naozaj tak zrýchlili, sústredili sme sa na záverečný skok, a možno bol bezchybne zvládnutý, keďže sme zlaté."

V hliadkach 3xK1 obhajoba Nemecka

Reprezentanti Nemecka obhájili titul majstrov sveta vo vodnom slalome v súťaži hliadok 3xK1 mužov. Trio Sebastian Schubert, Hannes Aigner, Alexander Grimm dosiahlo vo finále najlepší čas a ich postavenie neohrozili ani štyri trestné sekundy. Strieborných Francúzov zdolali o 1,04 sekundy.

Fabien Lefévre vo francúzskej zostave vybojoval v Čunove už svoju štvrtú medailu, keď v K1 bol bronzový, v C2 rovnako ako v 3xK1 strieborný a v 3xC2 sa stal majstrom sveta. Bronz získali Taliani.

Slováci Martin Halčin, Marcel Potočný, Ľubomír Janček zaváhali pri prejazde 9. a 20. bránky a so 110 trestnými sekundami im v konkurencii 22 tímov patrila konečná 19. priečka.

Zlato pre Slovákov 3xC1

Triumfom slovenského tímu Michal Martikán, Alexander Slafkovský, Matej Beňuš v 3xC1 mužov sa v Čunove skončili majstrovstvá sveta vo vodnom slalome. Slovenské trio dosiahlo vo finále suverénne najlepší čas a navyše išlo aj čisto.

Slováci v hliadkach 3xC1 vybojovali už svoj piaty titul majstrov sveta v histórii a celkovo šiestu medailu (5 - 0 - 1). Trio Martikán, Slafkovský a Beňuš triumfovalo aj na predchádzajúcich dvoch šampionátoch v Seu d´Urgell 2009 a Tacene 2010. Strieborní Nemci zaostali za domácimi vodákmi o 4,98 sekundy, bronz si vybojovali Česi.

Slovensko sa stalo s bilanciou 3 zlaté, 2 strieborné a 3 bronzové medaily najúspešnejšou krajinou 34. majstrovstiev sveta v Čunove a potvrdilo pozíciu vodnoslalomárskej veľmoci číslo jeden.

Víťazkami pretekov 3xC1 žien na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v Čunove sa stali podľa očakávania favorizované Austrálčanky v zostave Jessica Foxová, Rosalyn Lawrenceová, Leanne Guineová. O vyše 15 sekúnd pomalšie bola čínska hliadka Čchian-čchian Tcheng, Nan-čchin Cen, Jan-ru Sü, bronz si v konkurencii piatich družstiev vybojovali Nemky Mira Louenová, Michaela Grimmová a Lena Stöcklinová.

Slovensko v súťaži nemalo zastúpenie. Preteky ženských kanoistických hliadok sa na MS uskutočnili po prvý raz v histórii.

Späť na začiatok článku

Súhrn konečných výsledkov z 34. majstrovstiev sveta vo vodnom slalome v Čunove:

MUŽI

K1: 1. Peter Kauzer (Slovin.) 96,01 (0), 2. Mateusz Polaczyk (Poľ.) 97,22 (0), 3. Fabien Lefévre (Fr.) 98,89 (0), 4. Daniele Molmenti (Tal.) 99,63 (2), 5. Alexander Grimm (Nem.) 100,42 (0), 6. Sebastian Schubert (Nem.) 103,10 (0), 7. Simon Brus (Slovin.) 105,05 (6), 8. Vavřinec Hradílek (ČR) 145,77 (50), 9. Boris Neveu (Fr.) 147,45 (50), 10. Jiří Prskavec (ČR) 302,87 (202), ... v semifinále: 32. Ľubomír Janček, 38. Martin Halčin, v kvalifikácii: 46. Marcel Potočný (všetci SR)

C1: 1. Denis Gargaud Chanut (Fr.) 101,14 (0), 2. Nico Bettge (Nem.) 103,83 (0), 3. Matej Beňuš (SR) 103,91 (0), 4. Stanislav Ježek (ČR) 104,47 (2), 5. Ander Elosegi (Šp.) 104,86 (0), 6. Či-čchiang Tcheng (Čína) 106,30 (0), 7. Michal Martikán (SR) 106,54 (2), 8. Jan Benzien (Nem.) 107,09, 9. Sideris Tasiadis (Nem.) 108,16 (4), 10. Takuja Haneda (Jap.) 108,76 (0), ... nepostúpil do finále 12. Alexander Slafkovský (SR)

C2: 1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 106,76 (0), 2. Fabien Lefévre, Denis Gargaud Chanut (Fr.) 107,49 (0), 3. Ladislav Škantár, Peter Škantár (SR) 109,86 (2), 4. David Florence, Richard Hounslow (V.Brit.) 110,33 (0), 5. Luka Božič, Sašo Taljat (Slovin.) 112,96 (4), 6. Timothy Baille, Etienne Stott (V.Brit.) 114,80 (2), 7. Michail Kuznecov, Dmitrij Larionov (Rus.) 115,26 (2), 8. Piotr Szczepaňski, Marcin Pochwala (Poľ.) 118,36 (4), 9. Tomáš Kučera, Ján Bátik (SR) 119,67 (6), 10. Pierre Labarelle, Nicolas Peschier (Fr.) 120,85 (2)

3xK1: 1. Nemecko (Sebastian Schubert, Hannes Aigner, Alexander Grimm) 110,79 (4), 2. Francúzsko (Boris Neveu, Vivien Colober, Fabien Lefévre) 111,83 (2), 3. Taliansko (Giovanni de Gennaro, Daniele Molmenti, Omar Raiba) 112,44 (2), 4. Rakúsko 113,42 (0), 5. Česko 114,52 (4), 6. Veľká Británia 114,99 (4), ... 19. Slovensko (Martin Halčin, Marcel Potočný, Ľubomír Janček) 221,63 (110)

3xC1: 1. Slovensko (Michal Martikán, Alexander Slafkovský, Matej Beňuš) 109,97 (0), 2. Nemecko (Sideris Tasiadis, Nico Bettge, Jan Benzien) 114,95 (0), 3. Česko (Stanislav Ježek, Vítězslav Gebaš, Tomáš Indruch) 115,74 (0), 4. Francúzsko 122,15 (8), 5. Taliansko 122,49 (0), 6. Čína 125,70 (4)

3xC2: 1. Francúzsko (Gauthier Klausss - Matthieu Peche, Pierre Labarelle - Nicolas Peschier, Fabien Lefévre - Denis Gargaud Chanut) 127,27 (4), 2. Slovensko (Pavol Hochschorner - Peter Hochschorner, Ladislav Škantár - Peter Škantár, Tomáš Kučera - Ján Bátik) 127,94 (2), 3. Veľká Británia (David Florence - Richard Hounslow, Timothy Baillie - Etienne Stott, Rhys Davies - Matthew Lister) 129,51 (0), 4. Slovinsko 132,78 (4), 5. Poľsko 136,35 (4), 6. Česko 138,66 (10)

ŽENY

K1: 1. Corinna Kuhnleová (Rak.) 110,05 (2), 2. Jana Dukátová (SR) 113,33 (0), 3. Maialen Chourrautová (Šp.) 113,58 (0), 4. Emilie Ferová (Fr.) 113,95 (4), 5. Fiona Pennieová (V.Brit.) 114,10 (0), 6. Violetta Oblingerová-Petersová (Rak.) 114,11 (2), 7. Elena Kaliská (SR) 114,17 (0), 8. Dana Mann-Beňušová (SR) 118,17 (4), 9. Eva Terčeljová (Slovin.) 123,40 (6), 10. Urša Krageljová (Slovin.) 123,62 (8)

C1: 1. Kateřina Hošková (ČR) 138,58 (0), 2. Nan-čchin Cen (Čína) 140,13 (4), 3. Katarína Macová (SR) 140,24 (4), 4. Mira Louenová (Nem.) 143,22 (4), 5. Caroline Loirová (Fr.) 149,95 (8), 6. Alexandra McGeeová (Kan.) 183,45 (4), 7. Svetlana Poležajevová (Kaz.) 184,73 (8), 8. Jessica Foxová (Aus.) 187,91 (56), 9. Mallory Franklinová (V. Brit.) 225,25 (60), 10. Čchian-čchian Tcheng (Čína) 249,93 (106)

3xK1: 1. Slovensko (Elena Kaliská, Jana Dukátová, Dana Mann-Beňušová) 131,90 (4), 2. Česko (Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková, Kateřina Kudějová) 132,25 (2), 3. Nemecko (Jasmin Schornbergová, Melanie Pfeiferová, Claudia Bärová) 134,77 (6), 4. Rakúsko 136,67 (6), 5. Francúzsko 137,47 (4), 6. Slovinsko 144,03 (6)

3xC1: 1. Austrália (Jessica Foxová, Rosalyn Lawrenceová, Leanne Guineová) 179,44 (22 trestných sekúnd), 2. Čína (Čchian-čchian Tcheng, Nan-čchin Cen, Jan-ru Sü) 194,69 (6), 3. Nemecko (Mira Louenová, Michaela Grimmová, Lena Stöcklinová) 230,51 (62), 4. Kanada 369,13 (122), ... Francúzsko - nedokončilo

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. Zľava 3000 € na 3-izbové byty v Jarabinkách
 3. Atraktívnejšie učenie vďaka digitálnym technológiám
 4. Aký vplyv by mal konflikt v Kórei na vaše investície?
 5. JUDr. Barbora Sabó: Dobrý maklér šetrí čas, peniaze i nervy!
 6. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
 7. Rastie nám pokrivená generácia?
 8. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
 9. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 10. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 1. ZVOLEN: Zvolenčania myslia na zabezpečenie svojich domovov
 2. Detské zúbky sú veda
 3. Atraktívnejšie učenie vďaka digitálnym technológiám
 4. Aký vplyv by mal konflikt v Kórei na vaše investície?
 5. Zľava 3000 € na 3-izbové byty v Jarabinkách
 6. JUDr. Barbora Sabó: Dobrý maklér šetrí čas, peniaze i nervy!
 7. Štartujú jesenné módne dni v Poluse
 8. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
 9. Rastie nám pokrivená generácia?
 10. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
 1. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku 11 188
 2. Rastie nám pokrivená generácia? 5 579
 3. Intímna hygiena – celoročná záležitosť 2 889
 4. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 2 378
 5. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 1 635
 6. Kedy sa refinancovanie oplatí? 1 286
 7. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji 1 077
 8. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba 920
 9. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 844
 10. JUDr. Barbora Sabó: Dobrý maklér šetrí čas, peniaze i nervy! 668

Hlavné správy zo Sme.sk

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

Neprehliadnite tiež

Pozrite si záver MS z Bergenu, ktorý nebol v televízii

Zábery z helikoptéry ukazujú nástupy v posledných kilometroch aj to, ako skupina favoritov dostihla úniky.

Slováci sú menej nápadní, z medailových ambícií však nezľavili

V utorok začínajú v Pau majstrovstvá sveta v slalome na divokej vode.

Cibulková zostala v rebríčku deviata, Rybáriková klesla o jedno miesto

V prvej stovke okrem Cibulkovej a Rybárikovej už nie je zo Sloveniek žiadna hráčka.