Vaughan sa zranil hneď v prvom zápase za Norwich

Peter Odemwingie (v bielom) skóruje proti Norwichu.
Peter Odemwingie (v bielom) skóruje proti Norwichu. (Autor: SITA/AP)
SITA|11. sep 2011 o 16:30

V 4. kole anglickej Premiership sa futbalisti West Bromwich Albion dočkali prvých bodov v novej sezóne.

LONDÝN. Na trávniku nováčika súťaže Norwichu City sa o najtesnejšie víťazstvo 1:0 už v 3. minúte postaral nigérijský útočník Peter Odemwingie.

Bývalý hráč Lille i Lokomotivu Moskva, ktorý profitoval z chyby domáceho obrancu Ritchieho de Laeta, mohol náskok hostí ešte zvýšiť, no v 76. minúte zaváhal pri pokutovom kope.

Útočník anglického futbalového klubu Norwich James Vaughan nebude v dobrom spomínať na zápas 4. kola Premier League proti tímu West Bromwich Albion (0:1). V jeho závere ho totiž lakťom do tváre udrel Gabriel Tamas a 23-ročný zakončovateľ musel po konci stretnutia využiť služby špecialistu v nemocnici.

Incident sa udial v nadstavenom čase druhého polčasu a keďže dvojica "sa stretla" v rohu ihriska, hlavný rozhodca Mark Halsey si nič nevšimol. Rozsah zranenia bývalého hráča Evertonu by mal byť známy po návšteve odborníka.

"James musel navštíviť plastického chirurga a nie je to pekné poranenie. Rana prechádza cez pery a nedá sa iba tak jednoducho zašiť. Musí sa na to pozrieť špecialista," skonštatoval tréner Norwichu Paul Lambert.

Zaujímavosťou je, že rodák z Birminghamu nahradil na ihrisku v 70. min Chrisa Martina a bolo to pre neho vôbec prvé súťažné stretnutie v novom drese. Po letnom prestupe z Goodison Parku si totiž zranil koleno a musel pauzovať.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 4. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Norwich - West Bromwich Albion 0:1 (0:1)

Gól: 3. Odemwingie

Fulham - Blackburn 1:1 (1:1)

Góly: 38. Zamora - 32. Rochina