Hádzanárky Senca podľahli Porube 18:34

SITA|11. sep 2011 o 20:16

V 2. kole ženskej hádzanárskej súťaže WHIL 2011/2012 vyhral tím Partizánskeho nad Zlínom 25:20.

BRATISLAVA 11. septembra (SITA) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 2. kola ženskej hádzanárskej súťaže WHIL (Women´s Handball International League) 2011/2012:

SOBOTA

DHC TJ Házená Jindřichov Hradec - DHK Zora Olomouc 20:21 (9:8)

Najviac gólov: Krupicová 8/5, Bubeníková 5 - Růžičková a Kelarová po 7, Dostálová 4

Pok. hody: 5/5 - 1/0, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: Hanák a Novák (obaja ČR), 160 divákov

Domáce dokázali držať krok so súperkami až do 45. min. Potom si hráčky hostí vytvorili mierny náskok, ktorý si už v závere udržali.

TJ Sokol Písek - Iuventa Michalovce 25:28 (10:13)

Najviac gólov: Borovská 8, Luzumová 8/6 - Hollá 6, Wollingerová 6, Bachirievová 5/2

Pok. hody: 6/6 - 2/2, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 232 divákov

Po vyrovnanom úvode si Michalovčanky vytvorili v záverečnej desaťminútovke prvého polčasu trojgólový náskok, ktorý si v druhej polovici duelu udržali, keď viedli už aj o sedem gólov.

NEDEĽA

HK Danlog Partizánske - Handball Club Zlín 25:20 (14:8)

Najviac gólov: Košíková 10, Michnová 5/2, Blažeková 4 - K. Salčáková 4/1, Růčková, Poznarová a Pospíšilová po 3

Pok. hody: 3/2 - 1/1, vylúčené: 3 - 7, rozhodovali: Dvorský a Sivák (obaja SR), 350 divákov

Domáce hádzanárky vstúpili vynikajúco do stretnutia, keď po 15 min hry viedli o deväť gólov (11:2). Tréner Partizánskeho preto mohol v ďalšej časti prestriedať viacero hráčok z lavičky a dať im šancu. Hráčky Danlogu si už náskok nenechali ujsť a napriek zlepšenej hre Zlínu zvíťazili napokon 25:20.

Slávia UDHK ŠG Nitra-Sereď - HK Slovan Duslo Šaľa 18:33 (6:18)

Najviac gólov: Lenčešová 5, Beninská 4, Bíziková 3 - Bérešová 9, Veselková 7, Czaníková 5

Pok. hody: 3/1 - 6/6, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Brunovský a Čanda (obaja SR), 600 divákov

Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom zväzovala mladým domácim hádzanárkam ruky tréma z bohatej návštevy - Slávistky zahadzovali čisté gólové pozície, nezakončovali z pripravených pozícií, čo súperky zo Šale trestali rýchlymi protiútokmi. Hosťujúce družstvo si tým vytvorilo polčasový náskok o 12 gólov (18:6). V druhom dejstve sa hra vyrovnala, ale domáce už nedokázali vyrovnať veľký náskok Šale. Slávistky môže okrem prehry mrzieť aj zranenie dvoch kľúčových hráčok - Rackovej a Vargovej.

Slavia Praha - DHK Baník Most 22:33 (10:15)

Najviac gólov: K. Černá 11/2, A. Raková 3 - Martinková 9, Beňušková 9/1, Crhová 5

Pok. hody: 5/2 - 2/1, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Kohout a Vaník (obaja ČR), 200 divákov

Začiatok zápasu bol vyrovnaný, v 10. min však odskočil Most pražskému súperovi o 4 góly a Slavia potom až do konca iba doťahovala. V závere hráčky Baníka podčiarkli svoje víťazstvo, keď stretnutie zakončili sériou 6 gólov.

ŠKP Piccard Senec - DHC Sokol Poruba 18:34 (11:15) - hralo sa v Pezinku

Najviac gólov: Kodajová 6, Kupkovičová 5 - A. Tóthová 12, Vítková 6, Chrenková 5

Pok. hody: 4/3 - 7/5, vylúčené: 6 - 6, ČK: 33. Selucká (Poruba) za hrubý faul, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 120 divákov

Prvý polčas bol zásluhou oboch tímov kvalitný, hráčky Poruby si umnou hrou vytvorili štvorgólový náskok. V druhej časti hry domácim "vybuchla" obrana, k čomu sa pridal aj veľký počet nepremenených šancí. Z nich pramenili rýchle protiútoky Poruby, ktorá zvyšovala svoj náskok až na konečný rozdiel šestnástich gólov.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Hádzanárky Senca podľahli Porube 18:34