Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 9.08

Djokovič opäť zdolal Nadala a vyhral US Open

Srbský tenista zdolal španielskeho rivala vo finále posledného grandslamového turnaja roka 3:1 na sety a po prvýkrát triumfoval na newyorskom turnaji.

Novak Djokovič vyhral štvrtý grandslamový titul v kariére.Novak Djokovič vyhral štvrtý grandslamový titul v kariére. (Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Novak Djokovič potvrdil, že je zaslúžene kráľom tohtoročnej sezóny. Aj v šiestom vzájomnom zápase v tomto roku zdolal Rafaela Nadala a do zbierky si pripísal trofej pre víťaza US Open.

Srb, ktorý bol v semifinále proti Rogerovi Federerovi na pokraji vyradenia, predviedol fantastickú výkonnosť a Španielovi nepovolil druhú trofej na americkom grandslame.

Zápas sa niesol v neuveriteľnom tempe, keď obaja tenisti predvádzali skvelé údery. V nich však mala navrch svetová jednotka, ktorá s presnosťou triafala čiary či rohy dvorca v rozhodujúcich momentoch.

Nadal opäť raz ukázal, že je neskutočný bojovník, dokázal otočiť tretí set a víťazným tajbrejkom zápas zdramatizoval. Srbský tenista si musel po treťom dejstve dať ošetriť boľavý chrbát, ale ani to ho nakoniec nezastavilo. Vo štvrtom sete sa rýchlo ujal vedenia 3:0 a výhru si už nenechal vziať. Po štyroch hodinách a desiatich minútach využil forhendovým winnerom prvý mečbal.

Víťazstvo nad Federerom mu dodalo sebavedomie

"Na grandslamoch potrebujete takéto zápasy proti najlepším hráčom. Víťazstvo nad Rogerom mi dodalo veľké sebavedomie. Uistil som sa, že mám na to, aby som vyhral ďalší veľký turnaj. V posledných rokoch som príliš nezmenil hru, väčšina úderov je rovnaká ako v minulosti. Rozdiel je však v hlave, v myslení," povedal Djokovič.

Dvadsaťštyriročný Belehradčan vyhral v tomto roku tretí grandslamový titul, nezískal len trofej z Roland Garros, ktorú tradične vyhral Nadal. Triumfom na US Open získal Djokovič svoj štvrtý titul z turnajov veľkej štvorky.

Djokovič tak vrátil Nadalovi minuloročnú prehru z finále vo Flushing Meadows a upravil vzájomnú bilanciu s Malorčanom v ich 29. zápase na 13:16.

Srbský tenista na tlačovej konferencii novinárom vysvetlil svoje problémy po treťom sete. "Mal som problémy s rebrom a začal som cítiť kŕče v nohe. Fyzioterapeut mi rozmasíroval a uvoľnil chrbát, no po návrate na dvorec to stále nebolo ono. Najmä pri podaní som sa necítil v pohode, mal som bolesti, preto som sa skôr sústredil na to, aby bolo precízne a trochu som ubral z rýchlosti. Vedel som totiž, že čim bude loptička dlhšie v hre, tým má Rafa väčšiu šancu. Moja taktika napokon slávila úspech."