Trabzon vyhral v Miláne, Neapol získal bod na pôde Man City

Futbalisti Manchestru City a SSC Neapol remizovali 1:1 v úvodnom kole A-skupiny Ligy majstrov.

Kapitán Neapola Marek Hamšík bojuje o loptu s hráčom Manchester City Edinom Dzekom.(Zdroj: TASR)

Turecký vicemajster Trabzonspor naplno bodoval na trávniku Interu Miláno.

BRATISLAVA. Darilo sa tureckému Trabzonsporu, ktorý len dodatočne získal právo štartu v LM, ale v zostave aj s trojicou Slovákov ihneď na úvod skupinových zápolení šokoval štadión Giuseppeho Meazzu a odviezol si po výhre 1:0 všetky body z ihriska Interu Miláno.

V drese Neapolu sa predstavil od úvodu kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík. V prvej 45-minútovke divácky atraktívneho duelu mali na kopačkách vedúce góly najprv hosťujúci Ezequiel Lavezzi, neskôr domáci Yaya Toure, no obaja futbalisti trafili v dobrých pozíciách len brvná súperovej brány.

Druhý polčas začal rovnako ako úvodný veľkou územnou prevahou, ale veľkú šancu mal opäť Neapol: center Juana Zuňigu usmernil strelou z ostrého uhla Hamšík za chrbát brankára Joea Harta, no svojho gólmana zastúpil na čiare nový Vincent Kompany.

V 66. minúte bol znovu na konci útoku v pokutovom území nebezpečnejších hostí slovenský stredopoliar, no jeho strelu z 12 metrov Zabaleta zblokoval. Ich snaha však bola ocenená o tri minúty neskôr - loptu po brejku bleskovo potiahol do rozvrátenej manchesterskej obrany Christian Maggio a jeho dobre načasované vysunutie premenil vo vedúci gól Edinson Cavani.

Pokračovalo sa vo výbornom tempe - Samir Nasri najprv napálil len do konštrukcie brány a vyrovnanie priniesol priamy kop Alexandra Kolarova v štvrťhodinu pred koncom. Neapol potom veľký tlak City do konca už ustál a odnáša si z Ostrovov cenný bod. V druhom zápase "áčka" získal Bayern Mníchov tri body po výhre 2:0 nad Villarrealom vonku bez väčších problémov.

Turecký vicemajster Trabzonspor držal rovnako bezgólový stav na trávniku Interu Miláno po 45 minútach, skvelý výkon vyšperkoval víťazným gólom Čecha Ondřeja Čelůstku v druhom polčase, čo znamenalo aj trojbodový zisk. Celý duel odohral slovenský reprezentant Marek Čech. Zvyšní dvaja slovenskí futbalisti v kádri tureckého tímu Marek Sapara a Róbert Vittek sledovali úvodné dejstvo z lavičky náhradníkov, no v druhom dejstve sa na trávnik obaja dostali.

Manchester United nedostal na ihrisku súperov v uplynulej edícii LM ani gól, v tej aktuálnej mu za 24 minút strelil gól v Lisabone Oscar Cardozo. Ešte do prestávky však "červení diabli" Ryanom Giggsom vyrovnali a remízový stav vydržal až do záverečného hvizdu arbitra.

Real Madrid viedol v Záhrebe gólom Ze Mariu z úvodu druhého polčasu a aj keď po vylúčení Marcela musel 17 minút dohrávať o desiatich, tri body si z ihriska Dinama na úvod bojov v D-skupine odviezol.

Sumáre utorňajších zápasov 1. kola Ligy majstrov:

A-skupina:

Manchester City - SSC Neapol 1:1 (0:0)

Góly: 75. Kolarov - 69. Cavani

FC Villarreal - Bayern Mníchov 0:2 (0:1)

Gól: 7. Kroos, 76. Rafinha

B-skupina:

OSC Lille - CSKA Moskva 2:2 (1:0)

Góly: 45. Sow, 57. Pedretti - 72. a 90. Doumbia

Inter Miláno - Trabzonspor 0:1 (0:0)

Gól: 76. Čelůstka

/za hostí odohral Marek Čech celý duel a dostal ŽK, Marek Sapara nastúpil v 64. minúte, Róbert Vittek hral od 74. minúty/