AKTUALIZOVANÉ 21.52

Slovan na úvod Európskej ligy prehral s Athleticom 1:2

Bratislavský tím premiéru v skupinovej fáze Európskej ligy výsledkovo nezvládol, hodinu však bol španielskemu tímu vyrovnaným súperom.

(Zdroj: SITA/AP)
Zájazd na trojzápas Serie A a Hamšíka aj Škriniara >>

BRATISLAVA. Bratislavský Slovan šokoval v predkole európskej pohárovej súťaže č. 2 rímsky AS a v jeho skupinovej fáze chcel na úvod aj Athletic Club.

To sa po celozápasovej územnej prevahe technických a dobre presujúcich Španielov napokon nepodarilo, všetky tri góly padli v I. polčase, najprv sa v 13. minúte po peknej kombinačnej akcii presadil Susaeta.

Belasí dokázali v 34. minúte vyrovnať zásluhou Guédého, rozhodujpci presný zásah ale dali hostia, konkrétne Muniain päť minút pred prestávkou.

Weissovi zverenci sa v skupine F najbližšie predstavia o dva týždne v Salzburgu proti miestnemu Red Bullu.

Hlasy:

Vladimír Weiss, tréner Slovana Bratislava: "Myslím si, že diváci videli zaujímavý zápas s nešťastným koncom pre nás. Objektívne treba priznať, že súper bol lepším tímom. Hráči zápas oddreli a odjazdili, mohli sme ho však viac zdramatizovať. Škoda naivného druhého gólu, kde sme sa dopustili hrúbky v obrane a súper nás potrestal. Bol to poučný zápas, najmä pre mladých hráčov. Tento zápas im veľa dal a môžeme z toho ťažiť v budúcnosti. Za náš výkon sa nemusíme hanbiť, mrzí ma ale divácky nezáujem, navyše keď sem prišlo toľko hviezdnych hráčov. Som z toho sklamaný, ale ďakujem tým, ktorí nás prišli povzbudiť. Bohužiaľ my sme taký národ, že na Šeherezádu príde 30.000 ľudí a na takýto zápas niečo vyše 5000. Potom sa človek zamýšľa, pre koho ten futbal vlastne robí."

Marcelo Bielsa, tréner Athletica Bilbao: "V prvom polčase sme dobre držali loptu, darilo sa nám ju získavať. Po zmene strán bolo držanie lopty z našej strany stále dobré, ale zhoršili sme sa v jej získavaní. V priebehu zápasu sme mali prevahu, súper bol lepší len sporadicky. Predviedli sme dobrý vstup do duelu, ku koncu bol náš výkon ale horší. Rozdiel je iba jednogólový, mali sme na viac, aby výsledok nevzbudzoval obavy. Skomplikovali sme si to, ale na druhej strane musím povedať, že som si nevšimol žiadny náznak našej prehry. Celkovo hodnotím zápas pozitívne."

Igor Žofčák, stredopoliar Slovana: "Španieli boli veľmi silní na lopte, my sme však mali v prvých 20 minútach príliš veľký rešpekt. Postupne sme sa dostali do zápasu a podarilo sa nám vyrovnať, ale žiaľ druhý gól sme dostali ešte v závere druhého polčasu. Celkovo sklamaný nie som, lebo sme hrali proti kvalitnému súperovi a dokázali sme si vypracovať šance. Pri troche šťastia sme mohli uhrať remízu."

Erik Grendel, stredopoliar Slovana: "Pred zápasom sme mali rešpekt a súper na nás doslova vyletel. Hráči Bilbaa nás neustále napádali a nedokázali sme si trikrát po sebe prihrať. Potom sme sa však chytili, prišla štandardka a vyrovnávajúci gól, ale žiaľ dlho sme to neudržali. Nemohli sme si proti Bilbau otvoriť hru, lebo boli na lopte jednoducho lepší. Snažili sme sa o niečo podobné ako AC Miláno na Barcelone, ktoré hru neotvorilo a nakoniec uhralo remízu. Prehrali sme, ale skupinová fáza pokračuje ďalej."

Marián Had, obranca Slovana: "Ťažko sa mi to hodnotí. Škoda, mohli sme uhrať remízu 1:1, alebo dokonca vyhrať. Vyčítam si ten druhý gól. Mal som to riešiť inak. Myslel som si, že som v inom postavení."

foto ico
Španieli v Bratislave. Alebo niekoľko záverov z premiéry Slovana v skupinovej fáze Európskej ligy
Európska liga, skupinová fáza, 1. kolo:

Slovan Bratislava - Athletic Club 1:2 (1:2)

Góly: 34. Guédé - 13. Susaeta, 40. Muniain. Rozhodovali: Yefet - Levi, Liany (všetci Izr.), ŽK: Milinkovič, Had, Bagayoko - Muniain, Gurpegi, Martínez, 6328 divákov.

Slovan: Putnocký - Pauschek, Had (87. Hartig), Dobrotka, Bagayoko - Guédé, Kladrubský - Milinkovič (72. Lačný), Žofčák, Grendel (61. Táborský) - Šebo

Athletic Club: Iraizoz - Iraola, Martínez, Amorebieta, de Marcos - Gurpegi - Susaeta, Iturraspe, Muniain, Gabilondo (74. López) - Llorente (88. Toquero)

LIVE KOMENTÁR

KONIEC

90. min + 4 - Susaetova pekná individuálna akcia zastavená faulom Kladrubského. Tvrdá rana Lópeza, Putnocký chytá

Hráči z Bilbaa nepúšťajú Slovan k lopte

Nastavujú sa 4 minúty

90. min - Žofčákov center odvrátil Javi Martínez, brejk súpera po pošmyknutí sa Guédého. Hostia ho nevyužili

89. min, STRIEDANIE - Tokero nahradil Llorenteho

87. min, STRIEDANIE - Had končí, do hry sa na posledné minúty dostal Čech Hartig

86. min - Susaeta po zákroku Guédého na zemi. Bude ošetrovaný

Klub z Bilbaa drží loptu na kopačkách

83. min - Amorebieta po súboji so Šebom na zemi

82. min - Žofčáka sa dostal až do 16-ky, napokon obrana

80. min - David López obstrelil múr, Putnocký pozorný

79. min - Priamy kop z 25-metrovej vzdialenosti od Putnockého brány. Opäť Susaetu fauloval Guédé

79. min - Susatea faulovaný

75. min - De Marcos startil loptu, Šebo sa ale pošmykol a tak je lopta opäť na kopačkách súpera

74. min, STRIEDANIE - Po prvýkrát strieda aj Bielsa. David López do hry, schádza Gabilondo

74. min - Priamy kop Slovana z 20 m, Žofčák rovno do rúk Iraizoza

73. min, ŽLTÁ KARTA - Javi Martinez fauloval dravého Šeba

72. min, STRIEDANIE - Milinkovič dohral, do hry Lačný

71. min - Lopta prešla za Táborského aj Hada, LLorente mohol ísť sám na Putnockého, ale loptu si predkopol a tak nemal domáci gólman problém

70. min - Šebo sa pri ofenzívnej snahe zrazil s Milinkovičom, ešte nepresná strela Žofčáka

69. min - Priamy kop Slovana zblokovaný

67. min - Kombinácia hostí, Llorenteho nepresný pokus zo 17 m

64. min - De Marcos zastavený Bagayokom

62. min - Pauschek ošetrovaný

61. min, STRIEDANIE - Weiss st. posiela na trávnik Tábroského, z neho Grendel

60. min - Llorente priťukol v 16-ke Slovana Iturraspemu, ten prestrelil

59. min - Grendel fauloval Susaetu

57. min - Na opačnej strane priamy kop pre Athletic. Pauschek fauloval na hranici pokutového územia Susaetu. Gabilondov center stiahol Putnocký

56. min, ŽLTÁ KARTA - Gurpegi fauloval Milinkoviča

55. min - Priamy kop Slovana, vysoký center do 5-ky, Šebo ju dával späť a hlavný rozhodca na znamenie svojho asistenta neuznal gól, ktorý Bratislavčania dosiahli. Súboj Kladrubského s brankárom Iraizozom bol posúdený ako faul

Slovan aktívnejší. Aktuálne nasťahovaný na polovici AC

53. min - Grendelov faul pred súperovou 16-kou

51. min - Chyba pred 16-ko AC, Šebo predĺžil loptu na Žofčáka, ktorý v šanci nezakončil, ale spadol. Hlavný rozhodca Yefet to ako penaltový zákrok neposúdil

50. min, ŽLTÁ KARTA - Muniain dohrával súboj na zemi s Bagayokom, ten sa po ňom ohnal a obaja vidia žltú kartu

48. min - Útočná akcia AC, Guédé pozorný v defenzíve

46. min - Roh Slovana, Žofčákov center na bližšiu tyč a Šebova hlavička sa obtrela o žrď. Nasleduje ďalší roh, hostia odvrátili

Začal sa II. polčas

45. min +1 - Muniain ošetrovaný

45. min - Dobrotkova obrovská chyba, Llorente po Muniainovej prihrávke sám na Putnockého, ktorý napokon vychytal španielskeho reprezentanta a podržal svoj tím

44. min - Faul hostí, priamy kop Milinkoviča. prudká lopta do 5-ky, brankár Iraizozbez problémov

43. min - Guédé dlhý pas doprava na Bagayoka, Javi Martinez si poradil

40. min, GÓL - Center hostí zľava, Llorente sklepol v16-ke na Muniaina, ktorý potvrdil dobrú kopaciu techniku, navyše presne zakončil a Athletic opäť vedia - 1:2

40. min - Milinkovič sa na 16-ke zbavil Javiho Martineza, Gurpegimu ale loptu zobral

38. min - Priaznivci skandujú meno Pavol Demitra

37. min - Pekná akcia domácich, Šebo zblokovaný, krátko na to faul na Grendela

36. min - Roh hostí, Putnocký v pohode

34. min, GÓL - Pekný dlhý pas doprava na Bakayoka, ten dal loptu na Guédého, ešte zblokovaná strela Žofčáka, k lopte sa dostal vo výhodnej pozícii Guédé a vyrovnal - 1:1

Slovan sa prebral. V posledných chvíľach je na polovici španielskeho tímu

31. min - Milinkovičov center do 16-ky z ľavej strany, obrana súpera si poradila

28. min - Chybná rozohrávka Žofčáka pred vlastným pokutovým územím, následne faul. Priamy kop AC z 18 m, Susaeta nad

25. min - Guédého tvrdý súboj s Muniainom, ktorý zostáva ležať na zemi

Aj naďalej trvá územná prevaha španielskeho tímu

22. min - Grendel v brejku, Gurpegi ho fauloval

21. min - Gabilondov volej z uhla v čistej šanci nad. Slovan mal šťastie. Gabilondo sa k lopte dostal po centri Susaetu, ktorý pohodlne vošiel do 16-ky NBratislavčanov

20. min - Kladrubský fauloval Iturraspeho

16. min - Milinkovič kolmicou na nabiehajúceho Bagayoka, ten sa nepresadil

15. min - Iturraspe sa snažil prehodiť Putnockého, lopta skončila nad bránou

13. min, GÓL - Parádna akcia hostí. Llorente poslal loptu oblúčikom do 16-ky na Muniaina, ten našiel v 5-ke Susaetu, ktorý pohodlne dopravil loptu do brány - 0:1

Tlak Athletic Club narastá

12. min - Iturraspe sa dostal k zakončeniu, blok

11. min - Pekná kombinácia hostí, De Marcosova strela zblokovaná

Klub z Bilbaa drží loptu

5. min - Dobrotka v dobrom obrannom zákroku pri aktivite Gabilonda, ktorého strela bola zblokovaná na roh

2. min - Prienik Žofčáka po ľavej strane, bol faulovaný na hranici 16-ky, z priameho kopu to skúšal na priamo, obrana Athletic Club si poradila

2. min - Guédého dobrá práca pred bránou hostí