Poprad prehral s Chanty-Mansijskom 1:3

(Autor: SITA)
SITA|16. sep 2011 o 21:23

Slovenské mužstvo strieľalo viac, ale prvé body v KHL nezískalo.

POPRAD. Hokejisti nováčika prestížnej Kontinentálnej hokejovej ligy HC Lev Poprad sa nedočkali víťazstva a prvých bodov ani vo svojom druhom stretnutí, keď v piatok večer prehrali na domácom ľade s Jugrou Chanty-Mansijsk 1:3.

Skóre otvoril v 32. min hosťujúci Beľajev. V záverečnej tretine v rozpätí 27 sekúnd trafili do čierneho Magogin a Jemeliejev.

Popradčania boli počas celého zápasu aktívnejší, na strelecké pokusy jednoznačne zvíťazili, ale skvelého brankára Biriukova sa im podarilo prekonať až štyri sekundy pred koncom, keď bol úspešným zakončovateľom Netík.

HC Lev Poprad - Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 60. Netík (Lundberg) - 32. Beľajev (Milivzorov), 56. Magogin (Pepeľajev, Sitnikov), 56. Jemeliejev (Vorobiov)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Cyplakov, Vasiliev - Aľošin, Michajevič (všetci Rus.), 4500 divákov (vypredané)

Zostavy:

HC Lev Poprad: Duba - Hunkes, Štrbák, Lewis, Sigalet, Mezei, V. Mihálik - Bartečko, J. Mikúš, L. Nagy - Rudolf Huna, Špirko, Ölvecký - Š. Novotný, Kristek, V. Nedorost - Netík, Lundberg, Chabada

Jugra Chanty-Mansijsk: Biriukov - Ibragimovič, Lekomcev, Pepeľajev, Starosta, Wargh, Ternavskij - Vorobiov, J. Fiodorov, Jemeliejev - Buľanskij, Bardin, Žmakin - Milivzorov, Magogin, Sitnikov - Skorochodov, Beľajev, Maľuškin

Ohlasy:

Radim Rulík (tréner HC LEV): "Dnešný zápas bol veľmi vyrovnaný. S pribúdajúcim časom bolo jasné, že kto strelí prvý gól, bude mať väčšiu šancu na víťazstvo. Podarilo sa to súperovi, ktorý hral veľmi dobre v obrane, mal výborné brejkové situácie, ktoré sa im často darili. My sme sa cez brániacich hráčov nedokázali presadiť tak, ako by sme potrebovali."

Sergej Šepelev (tréner Jugry Chanty-Mansijsk): "Chcel by som poďakovať svojmu mužstvu za pekný výkon, ktorý predviedlo v tomto náročnom zápase. Zvláštnym bol z psychologického hľadiska. Dva duely sme už prehrali, toto víťazstvo by mohlo pomôcť naštartovať mužstvo. Musím spomenúť aj úzke klzisko, ktoré bolo pre hráčov zmenou."

Úvod zápasu akoby zastihol hráčov nesústredených na hru a prvé dve minúty priniesli rozháraný hokej bez myšlienky, ucelenej akcie. Až na konci 2. min prišla prvá príležitosť, mali ju hostia, ale Sitnikov pred domácim brankárom Dubom ani dvakrát neuspel.

Prišli chvíľky "levov", zaplnené tribúny zatlieskali Nagyovi, ktorého pokus zlikvidoval pozorný Biriukov v bránke Jugry. Domáci sa "rozbláznili", najmä formácia Ľuboš Bartečko, Juraj Mikúš a Ladislav Nagy dokázala pripraviť súperovi horúce chvíle. Hostia sa snažili o rýchle kontry a diváci sledovali rušné stretnutie, ktorému však až do konca prvej tretiny chýbali góly.

Prvý vážnejší strelecký pokus druhej časti hry mal Slovák Starosta v drese hostí, od modrej čiary nahadzoval do skrumáže pred Dubu, ale ten si so skákajúcim pukom poradil.

O chvíľu ten istý hráč pálil od modrej a len tesne minul pravú žŕdku domácej bránky. Hostia pritlačili domácich na ich polovici. Ich gólmana Biriukova vystrašil pokus Sigaleta z polovice ihriska, keď puk tesne pred ním nepríjemne skočil, ale do siete neprenikol. Vzápätí Rudolf Huna vo výhodnej pozícii vysoko prestrelil.

V 32. min z nevinne vyzerajúcej akcie otvoril skóre Beľajev. Z pravej strany poslal puk pred domácu svätyňu Milivzorov, ten sa v podstate iba odrazil od Beľajeva a skončil v sieti - 0:1. Vyrovnanie mal na hokejke Bartečko, ale jeho pokus po peknej kombinácii s Nagyom skončil v náručí Biriukova.

Tretiu tretinu začali hráči HC Lev presilovkou, ale prakticky sa nedostali na dostrel bránky Sibírčanov. Hneď na to mali rovnakú príležitosť hostia, ale ani oni neuspeli. Keď sa sily na ľade vyrovnali, predviedli nádhernú akciu Nagy s Bartečkom, ale puk z hokejky domáceho kapitána zastavila pravá žŕdka.

Hosťujúci gólman mal potom niekoľko príležitostí ukázať kus svojho umenia. Ani Duba v domácej bránke však nebol bez práce a aj on potvrdzoval svoju kvalitu. V polovici záverečnej tretiny sa mohol hrdinom stať Špirko, ale vo výhodnej pozícii napálil do ochrannej siete.

Popradčania nevyužili ani ďalšiu presilovku, hoci takmer dve minúty sa hralo na polovici hostí. Hráčom Jugry naopak v 56. min stačilo 9 sekúnd rovnakej výhody a do dvojgólového náskoku ich poslal Magogin. O 27 sekúnd neskôr zavŕšil pohromu domácich Jemeliejev. Štyri sekundy pred záverečnou sirénou zmiernil ich prehru Netík - 1:3.