Basketbalisti Litvy skončili na domácom európskom šampionáte na 5. mieste

(Autor: TASR)
SITA|17. sep 2011 o 21:46

Konečnú 5. priečku na 37. majstrovstvách Európy v basketbale mužov v Litve obsadili nepostupom do bojov o medaily sklamaní domáci reprezentanti.

Európsky šampionát vyvrcholí v nedeľu 18. septembra zápasmi o medaily.

KAUNAS. Konečnú 5. priečku na 37. majstrovstvách Európy v basketbale mužov v Litve obsadili nepostupom do bojov o medaily sklamaní domáci reprezentanti, ktorí si v sobotňajšom súboji v Kaunase poradili v náročnom zápase s Grékmi 73:69.

Obe krajiny, keďže sa umiestnili v rozpätí 3. - 6. priečky, sa zároveň predstavia na olympijskom kvalifikačnom turnaji o postup do Londýna 2012, lebo priamy postup na OH si zabezpečili iba finalisti záverečného turnaja (Španielsko a Francúzsko).

V sobotňajšom súboji o 7. miesto Srbi - vicemajstri Európy z Poľska 2009 - podľahli Slovincom tesne 68:72.

Šampionát vyvrcholí v nedeľu 18. septembra zápasmi o medaily, v "malom finále" nastúpia Macedónci proti Rusom (od 16.30 SELČ), o zlato budú bojovať Španieli s Francúzmi (20.00 SELČ).

Sobotňajšie výsledky na 37. majstrovstvách Európy v basketbale mužov v Litve:

o 5. miesto:

Litva - Grécko 73:69 (14:20, 18:17, 24:11, 17:21)

Najviac bodov: Pocius 13, Songaila 12, Kalnietis 11 - N. Calathes 16, Kufos 14, Fotsis a Vasileiadis po 13

o 7. miesto:

Slovinsko - Srbsko 72:68 (27:20, 17:19, 20:12, 8:17)

Najviac bodov: G. Dragič 21, Lakovič 15 (trojkami), Ožbolt 9 - Perovič 13, D. Savanovič, Bjelica a Mačvan po 12

9. - 12. Nemecko, Turecko, Fínsko, Gruzínsko

13. - 24. Veľká Británia, Poľsko, Portugalsko, Izrael, Taliansko, Lotyšsko, Chorvátsko, Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, Bulharsko, Ukrajina, Belgicko

Domov»Halové športy»Basketbal»Basketbalisti Litvy skončili na domácom európskom šampionáte na 5. mieste