Liverpool prehral 0:4, Škrtel dostal červenú kartu

Martin Škrtel (vľavo) a Jamie Carragher.
Martin Škrtel (vľavo) a Jamie Carragher. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. sep 2011 o 16:46

V 63. minúte Škrtel dostal druhú žltú a tým pádom aj červenú kartu. Videl ju po faule na Garetha Balea, prvú žltú mu rozhodca udelil v 36. minúte za faul na rovnakého hráča.

LONDÝN. Futbalisti londýnskeho klubu Tottenham Hotspur si ľahko poradili s tímom slovenského reprezentačného obrancu Martina Škrtela FC Liverpool 4:0. Dvadsaťšesťročný slovenský stopér, ktorý nastúpil v základnej zostave, však napokon nedohral duel na White Hart Line. V 36. min dostal Škrtel žltú kartu a po zmene strán musel v 63. min predčasne opustiť ihrisko po druhej žltej karte.

Handlovský rodák pravdepodobne dostane jednozápasový dištanc a bude nútene pauzovať v zápase Ligového pohára proti Brightonu.

Na White Hart Lane otvoril skóre už v 7. minúte chorvátsky reprezentant Luka Modrič, ešte pred koncom polčasu odchádzal z ihriska škótsky stredopoliar Adam. V 63. minúte ho nasledoval Škrtel, ktorý hral na pravej strane obrany. Červenú kartu videl po faule na Garetha Balea, prvú žltú mu rozhodca udelil v 36. minúte za faul na rovnakého hráča.

Potom začala kanonáda domácich. Na 2:0 zvýšil v 66. minúte Jermaine Defoe a hneď dva presné zásahy zaznamenal v domácej premiére Emmanuel Adebayor.

Prekvapenie sa zrodilo v domácom stánku tímu FC Fulham, kde favorizovaný Manchester City len remizoval 2:2. Dvakrát sa presadil argentínsky kanonier Sergio Agüero, na opačnej strane dali po góle Zamora a Murphy.

Futbalisti Sunderlandu deklasovali hráčov Stoke City vysoko 4:0, keď o výsledku stretnutia bolo rozhodnuté už po úvodnom dejstve. "Čierne mačky" si vypracovali pred polčasovou prestávkou náskok 3:0 a hosťom sa manko už nepodarilo zmazať.

V šlágri 5. kola Premier League medzi Manchestrom United a FC Chelsea sa zrodilo víťazstvo "červených diablov" 3:1. Už po prvom polčase bolo o osude zápasu rozhodnuté, keď sa postupne presadili v 8. min Smalling, v 37. min Nani a v 45. min ostrostrelec Wayne Rooney. Po zmene strán hneď v 46. min skorigoval výsledok Fernando Torres.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 5. kola Premier League:

Tottenham - FC Liverpool 4:0 (1:0)

Góly: 7. Modrič, 66. Defoe, 68. a 90. Adebayor, ČK: 28. Adam, 63. ŠKRTEL (obaja Liverpool)

Fulham - Manchester City 2:2 (0:1)

Góly: 56. Zamora, 75. Murphy - 18. a 46. Agüero

Sunderland - Stoke City 4:0 (3:0)

Góly: 5. Bramble, 11. Woodgate (vlastný), 28. Gardner, 59. S. Larsson

Manchester United - Chelsea Londýn 3:1 (3:0)

Góly: 8. Smalling, 37. Nani, 45. Rooney - 46. F. Torres