Torres nedal gól do prázdnej brány, Chelsea prehrala 1:3

Fernando Torres.
Fernando Torres. (Autor: SITA/AP)
TASR|19. sep 2011 o 12:50

Torres dal za Chelsea gól krátko po prestávke, no v 83. minúte zápasu netrafil prázdnu bránu.

MANCHESTER. Španielsky futbalista Fernando Torres nie je ani naďalej v hernej a streleckej pohode vo svojom novom pôsobisku v Chelsea Londýn. Svedčí o tom zahodenie 100-percentnej šance z 83. minúty nedeľňajšieho šlágra 5. kola anglickej ligy, v ktorom jeho tím prehral na ihrisku Manchestru United 1:3.

Torres mal v prvom polčase obrovskú príležitosť vyrovnať na 1:1, keď nevyužil zaváhanie Andersona, ktorý mu nahral do čistej šance. ManUtd naopak trestali v prvom polčase, počas ktorého si vytvorili trojgólový náskok - presadili sa postupne hlavičkou Smalling, nechytateľnou bombou Nani a zblízka po nedorozumení v obrane "The Blues" aj Rooney.

Španiel, ktorý zmenil v januári za 50 miliónov libier červený liverpoolsky dres za modrý londýnsky, vrátil nádej Chelsea krátko po prestávke, keď prehodil svojho krajana De Geu v bráne "červených diablov", no 83. minúta zápasu ho bude ešte dlho mátať.

Brazílčan Ramires ho našiel rozbehnutého na pokraji ofsajdovej pasce, Torres si prebral prihrávku, bez problémov obohral gólmana a zostalo mu už len doklepnúť loptu do dokorán otvorenej brány. Jeho pokus ľavačkou však vyvolal len škodoradostné burácanie tribún na Old Trafforde - loptu poslal mimo opustenej brány. Keby bol kanonier skóroval, jeho tím by mal aj s nadstaveným časom 13 minút na vyrovnanie.

United je zatiaľ s 15 bodmi bez straty čo i len bodu na čele Premiership, Chelsea zatiaľ patrí tretia priečka s 10 bodmi.