Arndtová a Wurtz Schmidt majstrami sveta v cyklistike

Nemka Judith Arndtová si druhýkrát v kariére vybojovala dúhový dres majsterky sveta v cestnej cyklistike.

Zájazd na zápas Stana Lobotku proti Realu Madrid >>

KODAŇ. V utorok zvíťazila v časovke žien na 27,8 km na svetovom šampionáte v Kodani a pridala ďalší úspech k zlatu z pretekov s hromadným štartom na MS 2004.

Tridsaťpäťročná Arndtová triumfovala s náskokom 21 sekúnd pred Lindou Melanie Villumsenovou z Nového Zélandu. Bronz si vybojovala obhajkyňa prvenstva Emma Pooleyová z Veľkej Británie. Slovensko nemalo v ženskej časovke zastúpenie. Premiéru na MS absolvovala česká rýchlokorčuliarka Martina Sáblíková. Dvojnásobná olympijská víťazka napokon skončila na 28. mieste.

Medzi juniormi sa v domácom prostredí nečakane presadil Dán Mads Wurtz Schmidt. Sedemnásťročný mladík zvládol trať dlhú 27,8 km v centre dánskej metropoly za 35:07 min a po príchode do cieľa bol veľmi vyčerpaný.

V jazde proti chronometru zdolal Wurtz Schmidt o 4 sekundy Jamesa Orama z Nového Zélandu, bronz si vybojoval Austrálčan David Edwards. Wurtz Schmidt s Oramom súperili o prvenstvo od prvého medzičasu. Po prvom okruhu bol rozdiel 4-sekundový a rovnaký zostal aj v cieli.

"Nečakal som, že dnes vyhrám. Od detstva som sníval o dúhovom drese majstra sveta, ale nečakal som, že to príde tak skoro," povedal v televíznom rozhovore po pretekoch Wurtz Schmidt.

Jediný slovenský zástupca na štarte Ľuboš Malovec zaostal za novým šampiónom o takmer štyri a pol minúty a obsadil poslednú klasifikovanú 54. priečku.

Výsledky - majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike v Kodani - časovky:

Ženy (27,8 km): 1. Judith Arndtová (Nem.) 37:07 min, 2. Linda Melanie Villumsenová (N. Zél.) +21 s, 3. Emma Pooleyová (V. Brit.) +24, 4. Tara Whittenová +26, 5. Clara Hughesová (obe Kan.) +36, 6. Eleonora Van Dijková (Hol.) +38

Juniori (27,8 km): 1. Mads Wurtz Schmidt (Dán.) 35:07 min, 2. James Oram (N. Zél.) +4 s, 3. David Edwards (Aus.) +20, 4. Markus Faaglum-Karlsson (Švéd.) +32, 5. Jurij Vasyliv (Nem.) +39, 6. Casper von Folsach (Dán.) +39, ... 54. Ľuboš Malovec (SR) +4:29 min