Rýchlostná kanoistika: Kubica s Pálešom a Kadnár s Erbanom postúpili do finále

TASR|19. júl 2002 o 15:29

Szeged 19. júla (TASR) - V semifinále na 1000 m sa na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede predstavili štyri slovenské ...

Szeged 19. júla (TASR) - V semifinále na 1000 m sa na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede predstavili štyri slovenské lode, pričom dve z nich si vybojovali postup do finále. Postup s v C2 vybojovali víťazstvom v čase 3:45,247 min Ján Kubica a Peter Páleš a v K2 takisto víťazstvom v čase 3:18,620 min Juraj Kadnár a Róbert Erban.

V K1 sa nedarilo Ľubomírovi Nemcovi, ktorý skončil štvrtý a na víťazného Poliaka Adama Seroczynskieho v cieli strácal 1,524 s. Ešte horšie vyšlo semifinále kanoistovi Mariánovi Ostrčilovi, ktorý za víťazným Ukrajincom Romanom Bundzom zaostal o 5,208 s, čo mu vynieslo konečné 5. miesto.

"Mariánovi Ostrčilovi sa nepodarilo zopakovať výkon z SP v Duisburgu, Nemec išiel výborne takticky, ale v cieli mu chýbali sily. Dvojky kanoistov a kajakárov išli suverénne a svoje semifinálové jazdy bez problémov vyhrali," povedal reprezentačný tréner slovenských rýchlostných kanoistov Pavel Blaho.

Výsledky semifinále s účasťou SR:

C2: 1. Ján KUBICA/Peter PÁLEŠ (SR) 3:45,247, 2. Alexander Kurliandčik, Alexander Žukovskij (Biel.) +1,368 s, 3. Viktor Jirásky, Jan Macháč (ČR) +1,530,

K2: 1. Juraj KADNÁR/Róbert ERBAN (SR) 3:18,620, 2. Stephane Gourichon, Frederic Gauthier (Fr.) +1,854 s, 3. Emilio Merchan Alonso, Carlos Perez Rial (Šp.) +3,102,

C1: 1. Roman Bundz (Ukr.) 4:02,415, 2. Jose Manuel Crespo Villanueva (Špa.) +0,330, 3. Andreas Kiligkaridis (Gré.) +0,384 ... 5. Marián OSTRČIL (SR) +5,208,

K1: 1. Adam Seroczynski (Poľ.) 3:36,268, 2. Jovino Gonzales Comesana (Špa.) +1,266,, 3. Simon Fäh (Švaj.) +1,416, 4. Ľubomír NEMEC (SR) +1,524.