HC Lev Poprad získal v KHL prvý bod, no nevyhral

(Autor: TASR)
SITA|21. sep 2011 o 20:03

Hráči HC Lev Poprad si museli na premiérový bodový zápis v Kontinentálnej hokejovej lige počkať až do štvrtého zápasu.

V predĺžení gól nepadol. Nasledovali divácky atraktívne samostatné nájazdy, v nich sa šťastena priklonila na stranu Atlantu.

MOSKVA. Hráči HC Lev Poprad si museli na premiérový bodový zápis v Kontinentálnej hokejovej lige 2011/2012 počkať až do štvrtého zápasu, v ktorom podľahli Atlantu Mytišči na jeho ľade 3:4 po samostatných nájazdoch.

Ako prvý sa do listiny úspešných strelcov zapísal v 6. min Popradčan Netík, no v 25. min už bolo 3:1 pre domácich aj vďaka dvom asistenciám Branka Radivojeviča.

V druhej polovici zápasu sa však hráčom HC Lev podarilo vyrovnať, keď najprv po spolupráci Nagya s Bartečkom znížil Nedorost a v 52. min slávila úspech nekompromisná delovka Branislava Mezeia.

V predĺžení gól nepadol a nasledovali divácky atraktívne samostatné nájazdy, v nich sa šťastena priklonila na stranu Atlantu. Rozhodujúci pokus premenil Upper, šancu vynútiť si pokračovanie tejto lotérie nevyužil Nagy, ktorého strelu zastavila žrď.

Najbližšie sa nováčik súťaže predstaví v piatok v Moskve, kde ho privíta CSKA Moskva so slovenským trénerom Júliusom Šuplerom a dvojicou jeho krajanov Rastislavom Staňom a Tomášom Surovým.

Atlant Mytišči - HC Lev Poprad 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Niskala (Kovaľov), 22. Rudenko (Rybakov, RADIVOJEVIČ), 25. Niskala (Rybakov, Radivojevič), rozhodujúci sam. nájazd premenil Upper - 6. Netík (V. Nedorost), 31. V. Nedorost (Bartečko, L. Nagy), 52. Mezei (Pilař)

Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Mezei (Poprad) na 5 min + DKZ za úder hokejkou do tváre, presilovky 1:1, oslabenia 0:0

Zostava HC Lev Poprad: Duba - Pilař, Štrbák, Sigalet, Lewis, Mezei, Hunkes, Jank - Špirko, L. Nagy, Bartečko - V. Nedorost, J. Mikúš, Netík - Chabada, Huna, Ölvecký - Fabricius, DaSilva, Lundberg